Komputery z Z80 > JUPITER ACE

Jupiter ACE - replika

<< < (4/36) > >>

jackfinch:
Witam

http://www.jupiterace.microemulator.net/build_a_jupiter_ace.php - na tej stronce też jest pokazane jak gościu wszystko rzeźbił ręcznie mając skan pcb.
Jest też emulator, który działa bez instalacji na win 8.1 - http://www.jupiterace.microemulator.net/download.php. No ale to pewnie też widziałeś.
Odnośnie klawiatury to myślałeś o klawiaturze coś w tym stylu co pokazana na ogłoszeniu z ebaya (zdjęcia pcb, klawiatury i gotowego jupitera ace) - https://www.ebay.co.uk/itm/Jupiter-Ace-Replica-Kit-/151471414853?nma=true&si=8j%252BDY3CaeQ8aia6wfxp6DLCY4hs%253D&orig_cvip=true&nordt=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557.

Pozdrawiam

KWF:
Dzięki, tak, znam ten emulator oraz jego autora pracę nad replika. Zanim zacząłem rysować swoją, próbowałem skontaktować się z nim oraz z Grantem. Zero odzewu, stąd wlasna rzeźba.

Klawiatura, tak podobna do tej z zdjęcia z ebaya. Cienki laminat, zestaw naprawczy do pilota, dwie warstwy samoprzylepnego PCV z nadrukowanymi klawiszami.

Swoją drogą zestaw z ebaya nie cieszy się dużym uznaniem, ze względu na domniemane bezprawne wykorzystanie komercyjne PCB odtworzonego przez Granta. Była nawet jakąś burza na ten temat na niedostępnym forum Jupitera.

jackfinch:
A tutaj zaglądałeś ? - http://www.qrp.gr/microwave/giannopk/jupiterace/motherboard.htm

W załącznikach - Not scaled, 16Mb full resolution BMP image top and bottom layers.

KWF:
Tak, mam te pliki. Zauważ, że to są bitmapy a nie wektory. Możesz je przerobić na DXFa, a potem próbować zrobić z nich Gerbery dla warstw miedzi na górze i spodzie płytki. Następnie bawić się w pozycjonowanie wszystkich przewiertow na przelotki. Nadal zostaje problem dokładności ustawienia ich np. pod podstawkę 40 nozkowa. Zostaje też ręcznie zrobić warstwę maski na spodniej stronie. Ogólnie rzeźba w.... prościej zaczytac taki plik do Copper Connections czy Diptrace, wyskalowac do wymiarów rzeczywistych, z biblioteki poukładać typowe elementy, które załatwia przelotki i prawidłowy ich rozstaw. Soft sam załatwi tzw. drill file z koordynatami wiercen i ich średnica. Malujemy tylko ścieżki, a soft zrobi warstwę maski, która wymaga drobnej korekty.

Mi zależało aby ścieżki były jak w oryginale, ładne luki. Ciężko je osiągnąć w DipTrace.

jackfinch:
Jeżeli 1 zdjęcie  w poście odzwierciedla jakość wykonania pcb to wygląda to super.
Dwa pozostałe za bardzo skompresowałeś i już nie widać detali ścieżek na pcb.
Ogólnie kawał dobrej roboty.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej