ZX Spectrum > GRY

O.T.L.A - czyli wczytywanie gier 500% szybciej???

<< < (2/2)

KWF:
Opis opisem, a rzeczywistość to drugie. Płytę +2A/B trzeba chlasnąć, dolutować kabelek i diodę Zenera, bo inaczej można upalić ULA’e. Z brakiem „floating bus” można sobie częściowo poradzić jednym rezystorem, a kijowy dźwięk po audio poprawić modem kolegi Peara. Do tego oddżumić wyjście wideo i dorobić kompozyt. Zrobił się temat na inny wątek, a o tym bylo już kilka razy na forum.

damik:
Apropos dorobienia wejścia na zewn. magnetofon to oprócz diody zenera od pinu ULA do masy (najlepiej takiej 3,6V-1W) warto dać jeszcze rezystor np około 100 Ohm-0,1W od pinu ULA do gniazda magnetofonu...

A OTLA działa całkiem fajnie pod warunkiem że ma się dobrze dobrane parametry w programie i odpowiednie wzmocnienie w torze Audio.
Testowałem to kiedyś na ZX81, ZX Spectrum i Amstrad'zie, jednak musiałem sobie do PC dorobić mały wzmacniacz na LM386.

(na schemacie zamiast głośnika wejście magn. w ZX'ie)

amiga4ever:
Ja poki co uzyje adaptera kasety. Jest tez swietna apka na Google Play 'PlayZX' - kazda praktycznie gra dostepna z poziomu listy. Klikasz, czekasz 2sec i juz sciagnieta i gra w formie wave. POLECAM

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej