Autor Wątek: Gdybym się zmobilizował do zbud... tfu! złożenia swojego klona, to... :-)  (Przeczytany 10909 razy)

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
HQ48 jest na CMOS (seria HC) a nie na TTL.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

DunCan

  • *
  • Wiadomości: 5
  • Miejsce pobytu:
    Toruń
Tak, mam stację Zhaoxin 936DH i jakiś prosty miernik.
Lutowanie mi nie straszne a satysfakcja ze złożonego komputera ogromna.

Czy taki tester masz na myśli?

Elementy raczej kupowałbym w Polsce. Z kolei obudowę, folię klawiatury i samą klawiaturę pewnie tutaj.
Chyba że ktoś ma alternatywę?

Roch

  • **
  • Wiadomości: 81
  • Miejsce pobytu:
    KO02KI
  • Przyczajony Spectrumowiec, ukryty fan Z80 :-)
Cześć

Tak, mam stację Zhaoxin 936DH i jakiś prosty miernik.
Lutowanie mi nie straszne a satysfakcja ze złożonego komputera ogromna.

Zatem podstawowe wyposażenie masz :)


Czy taki tester masz na myśli?

Tak. Wersji tego testera jest mnóstwo-wiele jak mawiał Piętaszek. Prosty i tani i skuteczny. Ja zawsze testuję wkładane w płytkę podzespoły. Oszczędzam nerwy i czas. Kiedyś użyłem kondensatorów, w których na 100 szt. tylko 15 szt. trzymało parametry. Reszta, wartości z kosmosu lub uszkodzone czyli zwarte.

Elementy raczej kupowałbym w Polsce. Z kolei obudowę, folię klawiatury i samą klawiaturę pewnie tutaj.
Chyba że ktoś ma alternatywę?

ZXRenew ma zaletę bo jest w Europie. I ma też wadę - jest drogie jak na nasze warunki.
Taniej jest w Retroradionics, ale... na przesyłkę czeka się dwa miesiące lub... dwa tygodnie. Czasem zamówiony towar nie jest dobrze zapakowany i można dostać lekko uszkodzone elementy; piszą o tym niezadowoleni klienci. Obudowa do ZX48 wersja dla Harleguina znajdziesz tutaj

A co do gotowego zestawu elementów i PCB to moja żonka kupiła mi kit Speca tutaj.

3VSie :-)
Roch

P.S.
Żeby nie było podejrzeń - nie dostałem złamanego dolara (centa też nie) za te linki do sklepów.
Chociaż trochę dutków przydało by się na... ;)

Michael Oakley - Odyssey i Introspect - Moje kolejne odkrycie. Polecam dla retromaniaków :-)

m0b

  • *****
  • Wiadomości: 801
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
To ja może polecę ZX 48 Spider, zwłaszcza jeśli uda się kupić z zaprogramowaną Alterą. Wszystko przewlekane, więc łatwo się lutuje. Do kupienia Altera MAX, Z80, 2xRAM, EPROM, garść rezystorów i kondensatorów, więc koszty rozsądne. Wszystko jest na wiki.

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Tylko trzeba uważać na Altery z Ali... bo tam często można dostać zablokowane lub też czasem trafiają się ubite.
Kiedy ja zamawiałem kiedyś kilka sztuk to gdzieś tylko połowa nadawała się do normalnego zaprogramowania.
Resztę odblokowywał mi kolega Trojacek na swoim Labtool'u z dorobionym adapterem.
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Xilinx-y też nie lepsze tam kupione.
Kupiłem 5 szt. w blistrze i co, trzy były z wylutu - zaprogramowane.
Ale Kitajce tak robią, ze nie idzie poznać.

Na szczęście, dało rade je przeprogramować, ale jeden - w układzie - zdążył się nieźle rozgrzać, zanim wgrałem mu swój wsad.
Po prostu, trzeba uważać i się do tego przyzwyczaić, albo kupować drożej, u sprawdzonego sprzedawcy.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma