Komputery z Z80 > JUPITER ACE

Dema na Jupitera

<< < (3/10) > >>

matofesi:
@Klaud Dzięki za info. Brakuje mi w tej chwili odpowiednika BORDERa albo zmiany palety - to podstawowa metoda oceny ile czasu w ramce wykonuje się kod ;)

A przygotowując sobie narzędzia w pierwszej kolejności zapatchowałem pasmo (0.5.4-beta2) dodając tryb generowania --jace z którego wychodzi TAP, który można bez kombinowania wciągnąć (0 0 bload) w EightyOne i odpalić z ręki. Jakby ktoś chciał sobie przekompilować to patch w załączniku.

Biorąc pod uwagę fakt, że na razie nie znalazłem metody na zrobienie prawdziwego autostartu a co gorsza nie ma nawet odpowiednika load "" code (za każdym razem trzeba podać nazwę) zrobiłem sobie skrypt (w Darcie - kiedyś już podrzucałem skąd ściągnąć), któremu podajemy jako parametr nazwę pliku z kodem, który zrobiliśmy, nazwę pliku wynikowego i nazwę jaką ma mieć loader wewnątrz TAPa. Wygenerowanego TAPa wciągamy w EightyOne i odpalamy przez "0 0 bload nazwa". Skrypt oczywiście w załączniku.

I oczywiście ostatni plik to przygotowany w ten sposób TAP ze scrollerem - otwieramy w EightyOne autoscroller.tap i odpalamy przez "0 0 bload scroll"

A jak już mam narzędzia to teraz mogę zacząć myśleć co nimi zrobić ;)

KWF:
Prosze bardzo.

A'propos .tap, uzywasz naglowkow  plikow zgodnych Jupiterem czy ze Spectrum?

matofesi:
Po to patchowałem pasmo, żeby generowało jupiterowe TAPy ;)

A jak już wysłałem patcha i całą resztę dotarło do mnie, że da się to zrobić ładniej i prosto z pasmo - jutro zmontuję nową wersję.

KWF:
A dlaczego nie zapytasz Tygrysa, on ten temat przerabial rok temu ;)

TAPy do emulatorow sa OK, ale do zywego Jupitera sa bezuzyteczne niestety.

matofesi:
Przerabiał. Assemblował przedpotopowym TASMem ;)

Problem z pisaniem czegokolwiek na żywym sprzęcie jest taki, że jest to wysoce niewygodne no i trzeba mieć ten sprzęt ;) A do emulatora plik ma wymagać jak najmniej roboty - na Spectrum pasmo --tapbas daje plik, który się sam wczytuje i takie coś mi najbardziej odpowiada, bo mogę w krótkim czasie przerzucać kolejne kompilacje. Niestety póki co nie znalazłem równie wygodnej metody na Jupitera.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej