Autor Wątek: Hobby mikrokomputerowe a ceny po Covid/Brexit/VAT...  (Przeczytany 8961 razy)

Skinner

  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Miejsce pobytu:
    Wlkp PL
Odp: Hobby mikrokomputerowe a ceny po Covid/Brexit/VAT...
« Odpowiedź #90 dnia: 2021.03.30, 16:25:40 »
Na allegro lokalnie jest masa kont które lecą w kulki (kłania się brak weryfikacji) - licytują i mają w nosie że wygrali.
Co do prowizji - występujesz o zwrot bo kupujący się nie wywiązał i po jakimś bliżej nieokreślonym czasie allegro oddaje kasę, zatem podbijających samemu sobie cwaniaków z multikontami (znowu kłania się brak weryfikacji) wykluczyć nie można.
2x 48k+, +2, HQ48 (under construction)

misiek2

  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Miejsce pobytu:
    lubelskie
Odp: Hobby mikrokomputerowe a ceny po Covid/Brexit/VAT...
« Odpowiedź #91 dnia: 2021.03.30, 18:23:27 »
Ostatnimi czasy sprzedałem 2 rzeczy na allegro lokalnie. Zauważyłem, że prowizji nie naliczają automatycznie dopiero wtedy gdy kupujący wpłaci im kasę. Z jednej strony to jest ok, z drugiej tacy co podbijają kontami sąsiadów, babć czy klonów nie mają się o co martwić - nie ma wpłaty, nie ma prowizji.
ZX Spectrum 128+ (toastrack), Timex 2048, Just Speccy 128, Sizif 512, N-GO, Masakrator FM, Divide 5.7c, Divide 2k14, ZX-UNO 2mb, Amstrad CPC 464 + DDI3 z 512 kb ram

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Hobby mikrokomputerowe a ceny po Covid/Brexit/VAT...
« Odpowiedź #92 dnia: 2021.03.30, 18:48:51 »
Naród co najmniej od 100 lat uczony jest cwaniactwa i kombinatoryki żeby przeżyć.
Rozliczając się w urzędzie jest z góry założone, że petent ma "coś za uszami".
Każdy prowadzący jakąś działalność jest przez państwo z góry uznawany za kombinatora i hochsztaplera.
To co tu się dziwić.
Jeszcze kilka pokoleń i może coś się zmieni.

Cytując wypowiedź urzędnika, który kontrolował firmę mojego kolegi.
cyt. "Ja wiem, że u pana w firmie jest wszystko w porządku w dokumentacji, ale muszę panu wystawić jakiś mandat (100pln) bo mi w biurze powiedzą, że wziąłem łapówkę".
Szkoda słów.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

oj_mix

  • **
  • Wiadomości: 51
Odp: Hobby mikrokomputerowe a ceny po Covid/Brexit/VAT...
« Odpowiedź #93 dnia: 2021.03.31, 02:55:54 »
Na Allegro lokalnym nic nie daje inne konto, nie da się podbić do wartości jaki ktoś inny obstawił = "cena wywoławcza jest od początku jawna dla wszystkich Użytkowników", można ją tylko przebić a dodatkowo przy "snajperach" - "przystąpienie do licytacji w ciągu ostatnich 60 sekund przedłuża czas danej licytacji o 5 minut"

Na Allegro lokalnym nie ma  prowizji jest "opłata za obsługę Transakcji " i ona jest praktycznie bezzwrotna, jak ktoś zrezygnuje z zakupu gdy zapłacił/odebrał osobiście a coś mu się nie spodobało.
Tutaj przy osobach prywatnych, możesz ale nie musisz przyjąć zwrot.

"Opłata za obsługę Transakcji" jest pobierana w chwili zapłaty lub gdy ktoś odebrał osobiście.

"Od 19 kwietnia zrobisz zakupy tylko z zarejestrowanym kontem Allegro"
« Ostatnia zmiana: 2021.03.31, 03:09:34 wysłana przez oj_mix »

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: Hobby mikrokomputerowe a ceny po Covid/Brexit/VAT...
« Odpowiedź #94 dnia: 2021.03.31, 12:04:54 »
Tego goscia nawet za dyche nikt nie chcial....


Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2009
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Hobby mikrokomputerowe a ceny po Covid/Brexit/VAT...
« Odpowiedź #95 dnia: 2021.03.31, 14:14:57 »
Nie wiem jak to dziala, ale widzialem juz akcje na starociach po wiecej niz 10000, potem przedmioty pojawialy sie ponownie.
Moze ludzie wpisuja za duzo zer zgodnie z zasada - "jak nie wchodzi to trzeba dwa razy", a wycofac sie nie da :-)

oj_mix

  • **
  • Wiadomości: 51
Odp: Hobby mikrokomputerowe a ceny po Covid/Brexit/VAT...
« Odpowiedź #96 dnia: 2021.03.31, 15:55:17 »
Na zwykłym Allegro przy licytacji wpisując 10000 przebijesz tego co dał 100 i będzie 102,50 zakładając że jego maksimum to 100 a automat Allegro będzie przebijał każdego oraz dbał aby nie przekroczyć Twojego 10000 i abyś przedmiot kupił jak najtaniej.

Na Allegro lokalnym jak wpiszesz 10000 i klikniesz licytuj (potem nie można zmniejszyć kwoty, jak działa to na zwykłym Allegro = twoje maksimum) to za tyle kupiłeś przedmiot jak skoczy się licytacja, bez znaczenia, że była tam cena 100 a przedmiot nie jest warty więcej jak 500.

Po prostu zmienił  się sposób licytacji na Allegro lokalnym

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2009
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Hobby mikrokomputerowe a ceny po Covid/Brexit/VAT...
« Odpowiedź #97 dnia: 2021.03.31, 20:10:29 »
To jest oczywiste, tylko co za baran wpisuje te 10000, a potem i tak nie kupuje  :)

oj_mix

  • **
  • Wiadomości: 51
Odp: Hobby mikrokomputerowe a ceny po Covid/Brexit/VAT...
« Odpowiedź #98 dnia: 2021.04.01, 01:23:59 »
To powinno być jakoś uregulowane w regulaminie (przez 5 dni jest zablokowany towar), obecnie nie można nawet zablokować takiego osobnika, który licytuje i nie płaci, tak samo jak blokada niechcianych wiadomości na allegro lokalnym - nie można zablokować i nie można ich skasować i zaśmiecają tylko panel.


KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Hobby mikrokomputerowe a ceny po Covid/Brexit/VAT...
« Odpowiedź #99 dnia: 2021.04.01, 06:30:22 »
Chyba najzdrowszym podejściem jest założyć sobie budżet na retro-zabawki i nie przekraczać jego. Poza tym trzeba tępić w sobie naturę zbieracza i wewnętrzne "przyda się".
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Hobby mikrokomputerowe a ceny po Covid/Brexit/VAT...
« Odpowiedź #100 dnia: 2021.04.01, 10:09:42 »
"Przyda się" - domena starszych wiekiem ludzi :)
Ostatnio takich "przyda się" mój kolega po teściu wywiózł cały kontener.
Cena kontenera z wywózką - 1000 pln.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Hobby mikrokomputerowe a ceny po Covid/Brexit/VAT...
« Odpowiedź #101 dnia: 2021.06.11, 15:37:51 »
Od 1 lipca zmieniają się zasady naliczania VATu przy zakupach w jUKej i wysyłce do EU.

"From 1 July, and in line with new legislation, eBay will collect VAT on all goods which are sold through eBay and shipped to buyers in the European Union (EU) with a consignment value up to EUR150. eBay will collect VAT on all sales to private individuals, regardless of seller status. eBay will declare the VAT collected under our Import One Stop Shop (IOSS) number.

As EU customs need to identify if VAT has already been paid for EU imports, eBay’s IOSS number needs to be shared electronically with carriers. In cases where eBay has collected VAT and the goods are shipped from the UK, you are responsible for sharing eBay’s IOSS number with your carrier. Failure to share eBay’s IOSS will lead to buyers paying VAT again on delivery. Note that the Post Office systems do not accept a manually provided IOSS number.

If you continue sending parcels through the Post Office without pre-purchasing labels through Click & Drop or the other alternatives set out below, your buyers may have to pay VAT again on delivery."

W skrócie, do zapłaty przez kupującego z EU dojdzie VAT o stawce brytyjskiej (20%) niezależnie od statusu sprzedawcy (prywatna czy przez firmę) na terenie jUKej. No i dotyczy to tylko dóbr, których wartość nie przekracza 150 Euro.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

m0b

  • *****
  • Wiadomości: 801
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Hobby mikrokomputerowe a ceny po Covid/Brexit/VAT...
« Odpowiedź #102 dnia: 2021.06.11, 16:55:36 »
Ale wyślesz mi paczkę przed 1 lipca? Bo tak coś czuję, że to dotknie też inne przesyłki ;)

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: Hobby mikrokomputerowe a ceny po Covid/Brexit/VAT...
« Odpowiedź #103 dnia: 2021.06.11, 18:19:32 »
Ciekawe jak to sie odniesie, kiedy po prostu wysylasz cos sam do siebie, zeby np nie targac ze soba samolotem.
Zaden zakup, tylko po prostu wysylka.
« Ostatnia zmiana: 2021.06.11, 18:38:31 wysłana przez sajmosia »

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Hobby mikrokomputerowe a ceny po Covid/Brexit/VAT...
« Odpowiedź #104 dnia: 2021.06.11, 18:24:38 »
No właśnie.
Ktoś od Ciebie kupił gumiaka, wysyłasz do niego z jego nazwiskiem jako nadawca i odbiorca, a do środka dorzucasz mały bonus dla celników - brudne gacie  ;)