Autor Wątek: VideoVault LTD  (Przeczytany 2508 razy)

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
VideoVault LTD
« dnia: 2020.10.22, 17:51:47 »
Popatrzcie jaka ciekawa rzecz wpadła mi w ręce do reperacji :)

Informacji na jej temat w sieci - tyle co kot napłakał (jedna reklama w SinclairUser i nic więcej).

Z powyższej notki oraz opisów na płytce można wywnioskować, że to rozwiązanie pozwalające skonwertować płytę ZX48 do wersji 128k + interfejs drukarki... Urządzenie wydaje się częściowo działać (pamięci prawie OK (1 wymieniona), ROM OK, AY walnięty, reszta niesprawdzona - tylko rzuciłem okiem). Jeżeli macie jakiekolwiek dane dotyczące tego tworu - będę bardzo wdzięczny za info :)

Gdyby ktoś chciał popatrzeć co jest w ROMie - zrzut w załączniku.

skoti

  • *****
  • Wiadomości: 749
  • Miejsce pobytu:
    Polska
Odp: VideoVault LTD
« Odpowiedź #1 dnia: 2020.10.22, 18:36:50 »
Ciekawe ustrojstwo. Był już wątek na ten temat https://www.speccy.pl/forum/index.php?topic=4406.msg67472#msg67472

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Odp: VideoVault LTD
« Odpowiedź #2 dnia: 2020.10.22, 20:12:46 »
... o kurcze - nie wiem jak mogłem przegapić ten wątek - dzięki za wskazanie :)

Swoją drogą bardzo ciekawy ten kawałek sprzętu.

@Boyo, Marianss - macie może jakąś dokumentację do niego?


Boyo

  • *****
  • Wiadomości: 749
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: VideoVault LTD
« Odpowiedź #3 dnia: 2020.10.23, 11:04:07 »
Tak, Maryjan mi ten sprzęt kiedyś naprawiał - komputer się zwieszał, więc prawdopodobnie wtedy została wymieniona ta kostka. Pamiętam, że wtedy nie było czasu dokładniej się temu przyjrzeć.
Niestety, zero dokumentacji, sprzęt wygląda na "znaleziony w piwnicy", zapewne papierki tej próby nie przetrwały. Dodatkowo też mam wątpliwości czy takowe były przekazywane do klienta. Procedura tego upgrade'u wyglądała następująco: wysyłałeś im komputerek, a oni robili modyfikację i odsyłali - klient nie musiał znać detali, ważne że działało.
AY wydawał mi się że gra, ale bardzo cicho. Ale na pewno z biegiem czasu jakość obrazu się pogorszyła - dowodem są zdjęcia z poprzedniego wątku i te co obecnie zamieściłeś.
ZX81 / 2x ZX Spectrum 48kB / 3x ZX Spectrum+ 48kB / Inves Spectrum+ / ZX Spectrum+ 128kB / 2x ZX Spectrum +2 / ZX Spectrum +2A Action Pack / ZX Spectrum +3 / Didaktik Gama / TC 2048 / 2x JustSpeccy 128K
A500 2,5MB RAM Gotek HxC / A1200 Blizzard 1220/4+ADD4

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Odp: VideoVault LTD
« Odpowiedź #4 dnia: 2020.10.23, 18:46:06 »
... po wymianie kilku elementów obraz jest całkiem OK (a bez podpiętego modułu nawet piękny).

W sumie trochę dziwny ten interfejs / ta przeróbka. W trybie bez podłączonego modułu - złącze krawędziowe bezużyteczne. Sam moduł nieprzelotowy, więc pozostaje magnetofon. W sumie - ciekawostka bez wielkiego praktycznego zastosowania :)

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: VideoVault LTD
« Odpowiedź #5 dnia: 2020.10.23, 20:35:15 »
Ostrość obrazu - magia Issue 2 :)
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma