Komputery z Z80 > POLSKIE KOMPUTERY

MERITUM w Polsce

<< < (23/24) > >>

mkamzierczak:

--- Cytat: damik w 2020.12.27, 23:07:01 ---Pierwsze słyszę że Elzab robił zestawy DIY dla komputerów Meritum  :D

--- Koniec cytatu ---

A widzisz :) Człowiek uczy się przez całe życie. O takich zestawach słyszałem już dawno, ale nie mogłem nigdzie trafić informacji, aż tu nagle trafił się i komputer i dokumenty to potwierdzające i człowiek, który kupił ten komputer w sklepie UNITRA. Taka informację słyszałem i od dyrektora zakładów Pana Biernata i od człowieka, który propagował komputer Meritum jak tylko mógł, Pana Henryka Piłko.

damik:
Nie no OK, nie twierdzę że wiem wszystko na temat tej firmy i jej polityki marketingowej, ale...

W sklepach Unitra spotykałem jedynie gotowe zestawy Meritum z monitorem i magnetofonem, leżało to miesiącami na półkach a i tak nikt tego prawie nie kupował ;) (przynajmniej w Zabrzu)
Ciekaw jestem ile takich zestawów wyprodukowano 5, 10 lub co najwyżej 20 ?
No i ciekawi mnie na czym ten zestaw polegał, czy to była gotowa uruchomiona płyta wymagająca zamontowania w obudowie + zestaw nasadek na klawisze do założenia lub też puste PCB i worek elementów + 5 metrów kynara ?  :D
Nie czarujmy się, ale dla większości amatorów w tamtym czasie ten komputer był troszkę trudny do zbudowania choćby ze względu na sporą ilość połączeń kynarem i przeróbek na PCB jakie to nie były zbyt dobrze opisane w słabo czytelnej dokumentacji.

JLS:
Czy ktoś fizycznie spotkał się z modyfikacją klawiatury i wyświetlacza video w komputerze Meritum ?
Pytanie zadałem bowiem mam takie opracowanie ja na fotce.

damik:
Dzisiaj na targu staroci wpadł mi w ręce zestaw komputerowy Meritum, więc go kupiłem :)
W skład zestawu wchodzi: komputer, stacja dyskietek i drukarka D100 w metalowej obudowie jaka to była oferowana fabrycznie w takich zestawach.

Klawiatura jest trochę szczerbata bo brakuje klawisza spacji, brakuje też okablowania, dyskietek oraz nie mam pojęcia czy to wszystko działa bo na razie i tak nie będę miał czasu tego podłączyć do prądu i pojeździ ze mną w bagażniku auta jakiś czas zanim to wypakuję bo muszę wpierw zrobić trochę miejsca by to zabrać do domu ;)
Wiem tylko jedno, kupa tam brudu, kurzu i może jakiś pająk się też w środku znajdzie... ;D

Nie wiem jeszcze co z tym zrobię dalej, jednak stacja dyskietek może mi się przyda, co do reszty się jeszcze zastanawiam.

JLS:
Gratuluję zakupu i bardzo się ciesze,
że ilosc posiadaczy kompletnych stacji do meritum wzrosla o jedną osobę…

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej