ZX Spectrum > WSPÓŁCZESNE KLONY

ZX Uno

(1/46) > >>

Gryzor:
Jak ktos nie zna:
http://zxuno.speccy.org/index_e.shtml

Taki sobie - strasznie chaotyczny projekt, choc sporo mozliwosci. Dziwne gniazdo RGB, zamiast jak np. w JustSpeccy, a na Video obraz jest kiepski.

trojacek:
No właśnie na tej stronie nic nie ma. A przez forum po hiszpańsku nie chce mi się brnąć.

matofesi:
Po angielsku to chyba wiele więcej niż w FAQ nie znajdziesz. A w FAQ najważniejszym punktem jest to, że mieści się w obudowę od Raspberry Pi. Poza tym w miarę standardowy kawałek FPGA z RAMem i przyległościami - moim zdaniem nic specjalnego.
 

zaxon:
Temast sledze od dawna. Maszynka fajna , okazalo sie ze chlopaki wystawili ja na Verikami, crowfunding. Ok, wplacilem jako jeden z pierwszych, ucieszony ze wespre projekt i jako jeden z pierwszych dostane gotowe ZX-Uno.

A potem jakbym w pysk dostal, okazalo sie ze jeden z autorow zrobil ich sporo i sprzedawal niedawno poza platformą. Ja na swoj poczekam do wrzesnia, jak nie dluzej.

Teraz widze zas zbieraja na obudowy, niech spadaja.

Gryzor:
Najlepiej sciagnac repozytorium - kilkaset mega i przejrzec :-)
ULAplus, ESX-DOS, Timex mode, timingi 48, 128K, Pentagon, TurboSound, VGA/PAL RGB.
Jest kilka wsadow, w tym testowy Sam Coupe, niestety pamiec 512KB nieco ogranicza mozliwosci.
Konfiguracja jest upierdliwa, ale pewno jak sie raz ustawi wszystko, to mozna o tym zapomniec.
Niektore dema zabijaja Uno - trzeba przeladowac wsad.
W sumie wole V6 i Speccy2010.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej