Komputery z Z80 > POLSKIE KOMPUTERY

Polska klawiatura - MSM

<< < (6/7) > >>

pgru:

--- Cytat: JLS w 2021.03.19, 11:04:48 ---Posyłam fotkę włączonego po ponad 20 latach MSM-a z uruchomionym systemem CP/M.
Ten  model ma na karcie zamontowany procesor 8085. Z ulotki reklamowej wynika że były montowane również i Z80.

--- Koniec cytatu ---

Nieźle wygląda, ale (może to już zrobione) przydałoby się zgrać dyskietki i ROMy, w sumie do zgrania dyskietek powinno wystarczyć coś w rodzaju Catweasl-a, być może nawet zwykła stacja od x86.

JLS:
ROM-ow jeszcze nie zgrałem,
a kopie dyskietek systemowych są już zrobione na fizycznym sprzęcie,
następnie  sprawdzone pod kątem uruchamiania w komputerze MSM.
O Catweasel nie słyszałem, natomiast spróbuję, aby dyskietki skopiować,
za pomocą  Greaseweazle bo ten sposób już przetestowałem.

MCbx:
Greaseweazle - Jeżeli da się na innej dyskietce nagrać kopię i ona daje ten sam efekt, to znaczy, że się udało. Można wówczas próbować narzędzi dedykowanych do CP/M - choć raczej wątpię, aby takie narzędzia jak 22Dsk mogły "z marszu" odczytać dyskietki tego systemu.
Natomiast u mnie Greaseweazle robił humory przy stacjach 5.25 - głównie objawiało się to zapisem mniejszej ilości obrotów jakiejś losowej ścieżki.

pgru:
Używasz pierwszej wersji (tej na bazie blue) czy późniejszych wersji (jak bodajże F7), gdzie rzekomo poprawiono obsługę stacji 5,25 chyba dodając odpowiednie rezystory czy coś?

JLS:
Używam Greaseweazle  wersji F1, firmware v0.26,
a tych dyskietek skopiowanych w MSM-ie (5.25'') jeszcze nie miałem okazji sprawdzić fizycznie w nim, 
ale może sie uda w następnym tygodniu. 
Dyskietki CP/M do TeleAstry dodatkowo skopiowałem również przy pomocy Greaseweazle ale to są 3.5''.
Przy pomocy 22Disk marzy mi sie aby do takiej dyskietki, a dokładnie obrazu "wgrać" inny program np. turbo pascal lub programy w basic-u ściągnięte z internetu. Co prawda program 22disk zawiera ok. 100 definicji formatów dyskietek, ale jaki ma format meritum sprawy to nie wiem.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej