ZX Spectrum > HARDWARE

zx spectrum + z AY-3-8910 na pokładzie

<< < (3/3)

rafid:
Mam pytanie czy taka przetwornica (TRACO R-78E5.0-1.0 I/P: 8-28V O/P: 5V 1000mA ) da radę z AY-grekiem na pokładzie.

KWF:
Da radę.

damik:
Tylko jak w kilku wcześniejszych wątkach było to opisane z oryginalnym zasilaczem może jednak być kłopotek, bo  będzie mniejsze obciążenie i zasilacz może wtedy podawać ponad 12V czego skutkiem będzie problem z przetwornicą dolnego RAMu.
W tym przypadku warto się zaopatrzyć w stabilizowany zasilacz 9,5V do zasilania ZX'a.

trojacek:

--- Cytat: damik w 2022.07.15, 00:33:54 ---warto się zaopatrzyć w stabilizowany zasilacz 9,5V do zasilania ZX'a.

--- Koniec cytatu ---

Czemu 9,5 a nie równe 9? Za takim zasilaczem to pewnie będziesz latał jak wariat i może jakimś cudem znajdziesz taki, co ma i prąd wystarczający, i wtyczkę od biedy pasująca.
Ja od lat używam zasilacza od jakiegoś tunera sat czy innego dekodera, pełno tego na bazarach i alledrogo, 9 V, 4 A. Działa jak złoto, na dodatek jest dobrym testerem jakości kondensatorów, bo po obrazie widać, czy śmieci z zasilacza impulsowego przechodzą.

damik:
Akurat 9,5V bo spadek na pięcia na kablu i kiedyś takie były na Alledrogo dostępne za niewielkie pieniądze.
Wtyczka akurat pasowała jednak polaryzacja niekoniecznie.
Ale masz rację generalnie powinien podejść dowolny zasilacz od 9-10V.

Właśnie znalazłem na Alledrogo zasilacz do Asus'a (biały) 9,5V 2,5A za 9 zł.
Taniej się już raczej nie da, ale wtyczkę trzeba będzie zmienić ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej