ZX Spectrum > RÓŻNOŚCI

Serwer FTP

<< < (2/24) > >>

trojacek:
No bo musisz sobie ten DSK "rozpakować" na dyskietkę, którą następnie wkładasz do napędu FDD3000.
DSK to nic innego, jak obraz (image) dyskietki, ścieżka po ścieżce, sektor po sektorze.
Nie słyszałem, by był jakikolwiek emulator FDD3000, więc trzeba fizycznie mieć stację.

matofesi:
Dokładnie tak - obrazek dyskietki TOS nadaje się w chwili obecnej wyłącznie do nagrania na fizyczną dyskietkę TOS (oczywiście pod warunkiem posiadania stosownych dyskietek, napędu podłączonego do PC i stacji FDD 3000 podłączonej do Spectrum żeby tych dyskietek potem użyć) . Wiem, że "robi się" program na PC do edycji/przeglądania takich obrazów, ale autor ma chwilowo ważniejsze projekty na tapecie więc jeszcze chwilę to pewnie potrwa.

Tygrys:
Każda inicjatywa jest cenna, ta również.
To że pokrywa się w 100% z archiwum speccy.pl z niczym nie szkodzi ;)

RafalM:
Aaaaa, teraz coś sobie przypominam. Istotnie o projekcie aplikacji coś słyszałem, chyba nawet od autora ;)

Przydałoby sie coś takiego. Z braku innych możliwości przejrzałem te pliki jako tekst i tam akurat chyba żadnych rarytasów nie ma, ale kto wie jakie unikalne programy ludzie trzymają na swoich dyskietkach

RafalM:

--- Cytuj ---Każda inicjatywa jest cenna, ta również.
To że pokrywa się w 100% z archiwum speccy.pl z niczym nie szkodzi
--- Koniec cytatu ---

Chociaż lepiej byłoby nie rozdrabniać się, tylko wszystko zebrać w jednym miejscu :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej