Autor Wątek: Emulatory i mysz  (Przeczytany 7606 razy)

Rogal

  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Emulatory i mysz
« dnia: 2014.01.16, 16:05:13 »
Nowłaśnie, próbuje pobawić się w rysowanie na emulatorze zx spectrum i mam big problem. Nie moge w programach, które chciałem przetestować (artist. The Art Studio...) uruchomić obsługi myszy. Emulatory na których chciałem to zrobić to Fuse,ZXSP (macosx) oraz EmuZwin, zx spin (win). Moze ktoś z Was ma juz jakies doświadczenie i poleci coś zanim zassam caly internet emulatorów ;)

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2049
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Emulatory i mysz
« Odpowiedź #1 dnia: 2014.01.16, 16:12:40 »
Tak na szybko odpaliłem w Fuse 1.1.1 Art Studio ściągnięte ze strony Velesofta (http://velesoft.speccy.cz/kmsoft.htm) - wersję Zman/UCG. Po załadowaniu z TR-DOSa trzeba trzymać CAPS SHIFT - wyskakuje menu z wyborem opcji sterowania. Po wybraniu myszy kempstona i załadowaniu programu do końca klikam w okienko, emulator przechwytuje mysz i dalej już mam Art Studio sterowane myszką.
Wniosek - działa ;)


Rogal

  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Emulatory i mysz
« Odpowiedź #2 dnia: 2014.01.16, 20:11:36 »
Ale to musi byc tr-dos zeby byla myszka?? bo ja nie ogarniety w tym temacie ;) odpalam z tzx,tap...

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2049
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Emulatory i mysz
« Odpowiedź #3 dnia: 2014.01.17, 07:14:28 »
Musi być wersja programu, która obsługuje mysz. Wersja, której użyłem była pod ręką i miałem pewność, że obsługuje. A do tego jak przełączysz na mysz raz to program zapisuje to na dyskietce i przy następnym starcie odpala obsługę myszy bez dodatkowych operacji.

Rogal

  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Emulatory i mysz
« Odpowiedź #4 dnia: 2014.01.17, 18:19:52 »
Dzięki za pomoc, niby ta wersja ktorą sciągnąłem z wos http://www.worldofspectrum.org/infoseekid.cgi?id=0007915 ma obsługe mychy amx i kemston ale jakoś mi nie rusza… Ważne że działa i się da, więc powalcze :)

sect0r

  • *****
  • Wiadomości: 698
  • Miejsce pobytu:
    Oltedal/NO
  • speccyholic
Odp: Emulatory i mysz
« Odpowiedź #5 dnia: 2014.01.17, 18:43:28 »
Szarak # DivIDE+ # MasakratorFM DeluXe by Zaxon

Rogal

  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Emulatory i mysz
« Odpowiedź #6 dnia: 2014.01.17, 19:34:03 »
narazie jakos lece z tematem który ew. bedę mógł wgrać na swojego 48k więc 128 nie próbowałem ale dziś nie omieszkam… ;)

Gelip

  • *****
  • Wiadomości: 769
    • Sysprep WinXP SP2 64-bit for pure UEFI with ACPI, AHCI, NVMe, USB 3.x
Odp: Emulatory i mysz
« Odpowiedź #7 dnia: 2014.02.14, 18:07:58 »
Przeczytaj ten wątek. Wersja Art Studio 48K od Datel Electronics LTD posiada obsługę myszy Kempston. Program można pobrać z WOS - link w wątku.
"Byte" Personal Computer
Брестское ПО средств вычислительной техники