ZX Spectrum > EMULATORY

Stary emulator ZX na PC AT

<< < (2/3) > >>

RafalM:
A wrzuciłeś do katalogu plik z romem i zmieniłeś mu nazwę na ROM.SPC tak jak proszą? :)

Mi poszło, chociaż w wersji do której prowadzi powyższy link ktoś skasował plik z grami.

arneex:
Tu mnie masz! Zadziałał.

Pliku nie ma faktycznie, szybkie poszukiwania nie przyniosły rezultatów. Tak czy inaczej zagadka się wyjaśniła, chodziło o ten emulator :)

DDX:
-->RafalM: W tym wczesniejszym Twoim poscie piszesz o dwoch zupelnie roznych emulatorach, a Arnex i ja mamy na mysli wlasnie ten polski, ktory chodzi w trybie CGA i nie ma mozliwosci wgrywania programow z magnetofonu (rzeczywistego). Ani w samym emulatorze nie ma takiej mozliwosci, ani nie sa dodane zadne dodatkowe narzedzia, zeby sobie ew. samemu zrobic plik z programami. Cos jest tylko luzno nakreslone w tym pliku z angielskim opisem, ktory napial ktos inny kilka lat pozniej.

Swoja droga w tym ww linku jakos obcieli drugiego autora ;). W emulatorze (klawisz ESC) moza zobaczyc taki napis:
ver.2.0
15 VI 88
J.Świątek & K.Mąkowski

Czyli program jest z czerwca 1988r. Pliki maja daty 11.06.1988, oczywisice za wyjatkiem tego z opisem, ktory ktos (nie autorzy) storzyl kika lat pozniej (21.02.1992).
Jest calkiem prawdopodobne, ze to jest pierwszy emulator ZX Spectrum na PC. Czy moze ktos zna jakis wczesniejszy?

No i faktycznie brakuje tego pliku z programami- TAPE_ZX.SPC
Po co ktos go wycial? W zestawie, ktory ja ongis mialem, ten jakze wazny plik na 100% byl. Takze istnieje szansa, ze sie go jeszcze odzyska.

EDIT: Podobna stonka z opisem emul. Speccy jak ta z ww linka jest tutaj i tym razem autorow juz jest dwoch :).

arneex:
Dokładnie, brak tego pliku jest dla mnie niezrozumiały, gdybyś go odnalazł, byłoby świetnie.
Pamietam też, że w całym "zestawie" był jakiś readme z opisem klawiszy (np. F3 cofało naszą wirtualną taśmę do początku o ile pomnę). To oczywiście można wybadać w trakcie działania, ale teraz mi się przypomniało, że taka funkcjonalność w tym emulatorze m.in. była.
Jeśli zaś chodzi o wcześniejsze emulatory - nie znam. Ten program był jednym z pierwszych jakie miałem wtedy na swojego PC (dostałem go w jakiejś paczce z grami i użytkami)

RafalM:

--- Cytuj ---Po co ktos go wycial?
--- Koniec cytatu ---


Prawdopodobnie nieustraszeni obrońcy copyrightów znów w akcji :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej