ZX Spectrum > EMULATORY

jak wyciągnąć screena z puszki

(1/3) > >>

Borek:
Szewc bez butów chodzi, czyli nie mam opening screena z Puszki Pandory (edit ->) w fomie gotowej do wczytania w emulatorze (taśma albo snapshot). Chcę go sobie przygotować, żeby jak będę streamować o Puszce (w najbliższą sobotę o 20, twitch/bzdoorek jeśli ktoś jeszcze nie wie) móc wczytać pod ZXSpinem przez LOAD "" SCREEN$. Sęk w tym, że on nie jest w żaden sposób wydzielony - puszka wczytuje się jednym ciągiem jako 49140 bajtów, screen widać tyle czasu, ile trwa wczytywanie reszty. Więc muszę jakoś te 6912 bajtów wyciąć z całości.

Na Spectrum były jakieś sztuczki, można było wczytać CODE pod dowolny adres, więc pewnie jakoś bym to ogarnął, ale w ZXSpinie nie bardzo widzę jak. Próbowałem LOAD "" CODE 16384,6912 żeby przynajmniej zobaczyć, czy zadziała, ale nie, wiesza się i tyle. Umiecie coś poradzić? Wolę nie szukać innych emulatorów, bo nie bardzo mam czas w tym ugrzęznąć na dłużej.

Damianx:
to

https://i.wpimg.pl/886x498/filerepo.grupawp.pl/api/v1/display/embed/8b3b2be6-228a-46b9-a788-d4223aa1fab7

Borek:
Tak, ten. Widzę, że się niejasno wyraziłem. W png to ja go mam, ale chcę mieć w takiej formie, żeby móc wczytać w emulatorze.

tooloud:
zaraz Ci prześlę Marcin.

Borek:
Dzięki, mam.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej