Autor Wątek: PIXEL HEAVEN 2021 - poświecony Sir Clive Sinclairowi  (Przeczytany 7719 razy)

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Kiedy: 8-10 października 2021


Program imprezy: https://www.pixelheavenfest.com/sir-clive-sinclair/

Wśród nich jest dużo pozycji dotyczących Sinclaira i ZXa.
Gośćmi będą potomkowie Clive Sinclaira, który w sobotę o 15:00 opowiedzą na ciekawe tematy związane Clivem.

Zachęcam do uczestnictwa, zwłaszcza że speccy.pl jest partnerem organizującym to całe zamieszanie ;)

jack_świdnik

  • *****
  • Wiadomości: 1641
  • Miejsce pobytu:
    Świdnik / Lublin
Odp: PIXEL HEAVEN 2021 - poświecony Sir Clive Sinclairowi
« Odpowiedź #1 dnia: 2021.09.29, 07:26:52 »
jest spora szansa ze bede w sobotę tylko jeszcze nie wiem od której
moje marzenie: Timex 2048 128K

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: PIXEL HEAVEN 2021 - poświecony Sir Clive Sinclairowi
« Odpowiedź #2 dnia: 2021.09.29, 07:58:11 »
Zapowiada się ciekawie i powodzenia.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

Dalthon

  • ****
  • Wiadomości: 428
  • Miejsce pobytu:
    TriCity
Odp: PIXEL HEAVEN 2021 - poświecony Sir Clive Sinclairowi
« Odpowiedź #3 dnia: 2021.09.29, 23:03:01 »
Jestem od piątku ;)
ZX Spectrum +2 Grey | Just Speccy 128 | ZX Spectrum Next | ZX-Uno 2MB |  Murmulator | Amstrad 6128 | MSX2 Philips VG-8235 | Commodore 64 | Commodore +4 | Atari 520 STF | Amiga 1200

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: PIXEL HEAVEN 2021 - poświecony Sir Clive Sinclairowi
« Odpowiedź #4 dnia: 2021.10.08, 10:32:47 »
To już dziś!

Przede wszystkim, twa akcja zbierania podpisów o nazwanie imieniem Sir Clive jednej z ulic w Warszawie. Link do wniosku:
https://secure.avaaz.org/community_petitions/pl/wydzial_skarg_i_wnioskow_biura_kontroli_urzedu_m_s_sir_clive_sinclair_tworca_mikrokomputera_zx_spectrum_patronem_ulicy_w_warszawie/?cdEqDsb&utm_source=sharetools&utm_medium=copy&utm_campaign=petition-1315988-sir_clive_sinclair_tworca_mikrokomputera_zx_spectrum_patronem_ulicy_w_warszawie&utm_term=cdEqDsb%2Bpl&fbclid=IwAR0z9oPYH3MZSFRuCuSuDMg_jpXf2VvT9BXUg76ckeXJjzO7_qOG47H2UyI


A co jest ciekawe z punktu widzenia naszych zainteresowań?

ZX HALL - największe stężenie maszyn Sinclaira w jednym miejscu! Swoje eksponaty światu pokazuje ZXFreeq, V0yager oraz Tygrys

PIATEK:
17:30 COLORCLASHFOREVER -- tooloud opowie do maszynkach Sinclaira.

21:00 POKAZ FILMU "MICRO MEN" (napisy PL!) - ciekawy film o Sir Sinclairze, pełen zwrotów akcji oraz ...


SOBOTA:
14:00 - KLAN ZX SPECTRUM, CZYLI CO WUJEK CLIVE ZROBIŁ DLA POLAKÓW - na tym panelu Borek, Bzyk Chmielarz, Łapusz i Tygrys będą się zastanawiać jak zadziałała na Polaków rewolucja Sinclaira, jak to się odbiło na gamadevie, demo i lutoscenie. Moderatorem będzie Bartek Kluska.

15:00 - GOŚCIE SPECJALNI: CRISPIN SINCLAIR I GRANT SINCLAIR (EN)
Rozmowa z synem Sir Clive'a Sinclaira, Crispinem, przedsiębiorcą i innowatorem oraz jego kuzynem, Grantem - m.in. konstruktorem IRIS eTrike i POCO - Pocket Raspberry Pi Gaming Kit. Zapytamy o wydarzenia, wspomnienia z życia legendarnego brytyjskiego wynalazcy...


17:40 - LOADING... LIVE! ŚLADEM KULTOWYCH SERIALI TELEWIZYJNYCH - tym razem ekipa z Loadingu będzie analizować wpływ seriali na gry. A tu na ZXa mieliśmy wysyp tytułów.

20:30 - AFTERPARTY - to nie tylko koncerty ale też SPECCY.PL DEMOSCENE NIGHT, gdzie polecą najlepsze produkcje demoscenowe ostatniego okresu. Tą cześć przygotował Voyager

NIEDZIELA:
13:30 NAJWIĘKSZE GRY NA ZX SPECTRUM - zoon opowie o grach, które jego zdaniem sprawiły że ZX, przy swoich możliwościach, stał się domowym centrum gier ;-)


Tak więc będzie co robić. Aby mnie znaleźć, szukajcie charakterystycznej koszulki ;) Będę w piątek oraz sobotę na pewno.

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: PIXEL HEAVEN 2021 - poświecony Sir Clive Sinclairowi
« Odpowiedź #5 dnia: 2021.10.08, 23:31:20 »
Lutoscena - dobre. :)

Z całym szacunkiem dla Cliva ale myślę że bardziej na upamiętnienie zasługuje Jan Czochralski.
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

milton

  • **
  • Wiadomości: 77
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • POKE 47196, 201
Odp: PIXEL HEAVEN 2021 - poświecony Sir Clive Sinclairowi
« Odpowiedź #6 dnia: 2021.10.11, 01:04:20 »
Yeah ! Maiłem mało czasu, żeby ogarnąć weekend z rodziną, więc nie przypominiałem się i nie zawracałem Wam głowy. ZX hall świetne! Udało się jednak zdążyć i przyozdobić mojego ZXa+ . Pozdrawiam wszystkich!
ZX Spectrum+ (4B) | ZX Spectrum+ 128 (6U) | ZX Spectrum +2 128k (1) | RAM Turbo Interface Reset | Seikosha GP-50 | Quickshot II | Quickshot II Turbo | DivSD Nano Zaxon | RGB SCART Power mono/stereo martin381 :-) | Samsung SyncMaster 710MP

milton

  • **
  • Wiadomości: 77
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • POKE 47196, 201
Odp: PIXEL HEAVEN 2021 - poświecony Sir Clive Sinclairowi
« Odpowiedź #7 dnia: 2021.10.11, 01:10:34 »
Ps. Zauważyłem w ZX Hall, że bardzo duże wrażenie na młodzieży wywierały ilustrowane pudełka gier. Wooowww.... super... nie to co teraz... piękne... Teraz to tylko wszystko cyfrowo ściągane.
ZX Spectrum+ (4B) | ZX Spectrum+ 128 (6U) | ZX Spectrum +2 128k (1) | RAM Turbo Interface Reset | Seikosha GP-50 | Quickshot II | Quickshot II Turbo | DivSD Nano Zaxon | RGB SCART Power mono/stereo martin381 :-) | Samsung SyncMaster 710MP

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: PIXEL HEAVEN 2021 - poświecony Sir Clive Sinclairowi
« Odpowiedź #8 dnia: 2021.10.11, 11:13:29 »
ZX HALL powstał i był obsługiwany siłami ludzi związanych ze speccy.pl. Dzieki ZX Freeq za dostarczenie większosci eksponatów. Ja wystawiłem to, czego ZXFreeq nie dał rady. Kilka, głównie klonów, dostarczył również V0yager.

Wielkie dzięki za rafamiga za pomoc w obsłudze eventu!

Crispin Sinclair pojawił sie na Pixel Heaven za sprawą naszego kolejnego aktywnego członka społeczności - toolouda, choć najważniejsze że to Crispinowi się chciało!
Miałem przyjemność oprowadzić go po naszym mini-muzeum i opowiedzieć o każdym z eksponatów, których nie znał. Jego autograf również znajduje się na moim Plusie.

W sobotę o 14:00 opowiadałem nie tylko po początkach ZX w Polsce, ale też poświęciłem kilka minut na opowiedzeniu o dokonaniach sprzętowych. Było o MacFace ale również pokazałem i pokrótce opowiedziałem o JS128 oraz Timmym. Można je było później obejrzeć, wyłożyłem je w gablocie.

milton

  • **
  • Wiadomości: 77
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • POKE 47196, 201
Odp: PIXEL HEAVEN 2021 - poświecony Sir Clive Sinclairowi
« Odpowiedź #9 dnia: 2021.10.11, 14:36:00 »
Wielkie dzięki za sprowadzenie Sinclaira do PL i organizację ZX Hall. Jeżeli to był ZXFreeq, to w takim razie chyba jemu pożyczałem markera jak podpisywaliśmy ZXy. Pozdrawiam!
ZX Spectrum+ (4B) | ZX Spectrum+ 128 (6U) | ZX Spectrum +2 128k (1) | RAM Turbo Interface Reset | Seikosha GP-50 | Quickshot II | Quickshot II Turbo | DivSD Nano Zaxon | RGB SCART Power mono/stereo martin381 :-) | Samsung SyncMaster 710MP

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Odp: PIXEL HEAVEN 2021 - poświecony Sir Clive Sinclairowi
« Odpowiedź #10 dnia: 2021.10.11, 14:39:22 »
... tak zapytam - nie wiecie czy dla nieobecnych jest dostępny (będzie dostępny) jakiś nagrany stream z wydarzenia?

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: PIXEL HEAVEN 2021 - poświecony Sir Clive Sinclairowi
« Odpowiedź #11 dnia: 2021.10.11, 15:26:48 »
... tak zapytam

Podbijam pytanie, bo mnie tez pytali ...

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3185
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: PIXEL HEAVEN 2021 - poświecony Sir Clive Sinclairowi
« Odpowiedź #12 dnia: 2021.10.11, 16:54:14 »
Nie ma nagranego streamu, bo żeby nagrać stream to trzeba by było najpierw coś streamować :) przepraszam - taki żart :)

Był nagrywany obraz (scena z ekranem) na jakiś aparat cyfrowy, zakładam, że z konsolety dźwięk również - ale kiedy jak kto to ma - nie wiem, trzeba by Łapusza pytać.

Bardzo fajnie, że się udało - tak jak pisałem na fejsie, nikt nie planował od śmierci Clive'a, że uda nam się kogoś z rodziny zaprosić, zadziałało chyba moje gadulstwo. Okazuje się, że wystarczyło opowiedzieć żonie wnuka Clive'a o tym co dzieje się w Polsce, co tutaj robimy, co planujemy - ona przekazała to dalej rodzinie i zadzwonił Crispin. To było combo wszystkiego - forum/portalu/demosceny/lutosceny, zeszłorocznego kompo na zeddiego, 200 gier w 2020 roku, tego co spontanicznie zaplanował Łapusz - wychodzi na to, że u nas Clive Sinclair jest bardziej popularny niż w UK. Mnie niestety w sobotę nie było - ale karma istnieje - Crispin specjalnie wrócił w niedzielę po 14tej, żeby się ze mną spotkać i przegadałem z nim prawie 2h włącznie z odwiezieniem go na lotnisko.

W przyszłym roku jubel ZX Spectrum, będziemy działać, żeby to był wyjątkowy rok dla miłośników ZXa. Grant Sinclair nie dojechał z powodu choroby, ale - z tego co słyszałem - bardzo chciał i to tych jego chęci chętnie wrócimy :)
dużo sprzętu mało czasu.

milton

  • **
  • Wiadomości: 77
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • POKE 47196, 201
Odp: PIXEL HEAVEN 2021 - poświecony Sir Clive Sinclairowi
« Odpowiedź #13 dnia: 2021.10.11, 17:42:52 »
lutoscena zdecydowane przeważyła szalę sukcesu całej operacji.  :D

Crispin powiedział, że Grant chory jak pies (nie na COVID) i strasznie żałuje, że nie mógł przyjechać.

Może następnym razem daliby radę przywieść jakieś "dokumentacyjne pamiątki" itp. Clive'a Sinclair'a. Podczas 35 lecia w Cambridge Urs König pokazywał niesamowitą dokumentację różnych modeli ("The Sinclair Story") i ciekawe zdjęcia. Super gdyby ich wszystkich razem z tymi historiami ściągnąć do Polski.

Wrzucam dla przypomnienia:
Urs König http://www.sinclairql.net/about_urs.html

https://www.youtube.com/watch?v=BesQl-Q3ueI

ps. Można jakoś YT wklejać w forum?
ZX Spectrum+ (4B) | ZX Spectrum+ 128 (6U) | ZX Spectrum +2 128k (1) | RAM Turbo Interface Reset | Seikosha GP-50 | Quickshot II | Quickshot II Turbo | DivSD Nano Zaxon | RGB SCART Power mono/stereo martin381 :-) | Samsung SyncMaster 710MP

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3185
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: PIXEL HEAVEN 2021 - poświecony Sir Clive Sinclairowi
« Odpowiedź #14 dnia: 2021.10.11, 18:25:40 »
To co piszesz wymaga ogromnej organizacji z planowaniem etc. To w czasach covidu jest abstrakcją.
« Ostatnia zmiana: 2021.10.11, 18:42:15 wysłana przez tooloud »
dużo sprzętu mało czasu.