ZX Spectrum > RÓŻNOŚCI

Elektronik potrzebny na gwałt :)

(1/3) > >>

m0b:
Cześć

Wiem, że to nie elektroda, ale tam ciężko o jakąś pomoc, więc może tu się ktoś zlituje. Problem w sumie nie jest poważny. W greckim osuszaczu padło mi chińskie trafo. Oznaczenia ma jakieś niespotykane więc, nie udało mi się znaleźć jego przekładni. Na uzwojenie pierwotne wchodzi 230V. Za trafo jest mostek prostowniczy i dalej napięcie po odfiltrowaniu przez 2 kondensatory idzie na L7805CV. Ten ostatni ma zakres wejściowy 7-35V, ale zakładam, że skoro wisi w powietrzu bez żadnego radiatora, to napięcie wejściowe ma raczej z tych niższych zakresów. Napięcie za mostkiem idzie też na cewki przekaźników 12V, a sterowanie przekaźnikami robi jakiś układ podający im masę (układ zalakierowany, więc nie widać co to). Może ktoś podpowie jakie trafo by wstawiał: z wyjściem 12V, 15V? Mostek składa się z diod 1N4007, więc będzie za nim jakiś spadek napięcia ...

jackfinch:
Co to znaczy padło? Jest zwarcie, spaliło się, jest przerwa? Wrzuć jakieś foto, żeby wiedzieć z czym się mierzymy.

m0b:
Uzwojenie pierwotne ma przerwę. Na tym uzwojeniu jest jakieś zabezpieczenie (pewnie termiczne) i na początku myślałem, że to ono, ale nie. Nie widać niestety połączenia zabezpieczenia z uzwojeniem, bo może tam puściło. Trafo jest trochę zabudowane i zalakierowane. Podrzucę zdjęcie za 2h.

KWF:
Jakieś trafo dające 12V na uzwojeniu wtórnym, skoro napięcie przemienne idzie na cewki przekaźników.  Moc trafo … 40VA-60VA.

Obecne trafo ma jedno uzwojenie wtórne czy ma dzielone?

m0b:
Na cewki przekaźników idzie napięcie stałe. Jest jedno uzwojenie wtórne. Nie wysłałem zdjęcia, bo zacząłem rozbierać trafo. Rdzeń rozebrany, uzwojenia odsłonięte, niestety przerw na wierzchu nie widać, a jakoś nie uśmiecha mi się rozwijanie całego drutu - jak nic się w niego zaplączę ;) A z tą mocą stanowczo przesadziłeś - ja obstawiam ze 2VA. To trafo ma wymiary jakieś 35x30mm :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej