Autor Wątek: Membrany z KEYPOL i QWERTY  (Przeczytany 95244 razy)

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Membrany z KEYPOL i QWERTY
« Odpowiedź #180 dnia: 2019.09.09, 22:06:20 »
Ja montowałem kilka folii z Keypol'a i kilka z Querty jak jeszcze na sztuki sprzedawali.
W obu przypadkach była to odrobinę loteria z jakością i dopasowaniem, często nie było problemu, ale czasem trzeba było dopracować otwory a w jednym przypadku ciężko działały klawisze kursora (te wielostykowe).
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Membrany z KEYPOL i QWERTY
« Odpowiedź #181 dnia: 2019.09.09, 23:44:11 »
Nie ma co kruszyć kopii o folie produkowane w PL.
Prawda jest taka, że nie dość, że te z UK są atrakcyjne cenowo, to jeszcze i lepsze.

Pisałem kiedyś, jeśli ktoś sporadycznie będzie używał ZX-a z taką folią z PL, nie chce czekać (nie umie kupić) na przesyłkę z UK,
to można sobie kupić i Key-Pol-ową, tez będzie działać.

Jeżeli ktoś ma zamiar dosyć często korzystać ze swojego ZX-a, wtedy proponuję zainstalować tą z UK.

Odnośnie folii do ZX Spectrum +, to jest znacząca różnica w pracy, na korzyść folii z UK z sellmyretro.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2009
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Membrany z KEYPOL i QWERTY
« Odpowiedź #182 dnia: 2019.09.10, 10:30:43 »
Zgadza sie, folie do Plusa wymagaja lepszej jakosci i te z UK sa znacznie lepsze. Do gumiaka moga byc polskie, ale tez sa slabsze.
Chetnie bym ujrzal budke do 48K z lepsza klawiatura, ale to pachnie Nextem...

dez3

  • *
  • Wiadomości: 9
  • Miejsce pobytu:
    Łańcut
Odp: Membrany z KEYPOL i QWERTY
« Odpowiedź #183 dnia: 2019.11.25, 21:22:08 »
Opiszę sytuację, bo kupiłem membranę z Keypolu do ZX Spectrum+ , aby ostrzec potencjalnych kupujących.

Membrana przyszła kurierem za pobraniem, zapłaciłem 98 zł.
Zadowolony rozpakowałem i montuję, a tu okazało się, że otwory w które wchodzą bolce, gdzie wkręca się wkręty są zbyt małe.
Do tego są niedbale wykonane wiertarką !!! I pozostają zadziory po wierceniu.
Aby dopasować membranę rozwierciłem otwory na wymaganą średnicę bolca, ale ścieżki są zbyt blisko otworów i uszkadzają się i przerywają, jest to poważna wada fabryczna dlatego membrany z Keypolu to bubel.
Po odesłaniu membrany odmówiono mi zwrotu pieniędzy, więc stracone zostało ponad 100 zł, bo jeszcze musiałem zapłacić za odsyłanie.

Kupiłem identyczną folię - pasuje i działa bez problemu.

zielony64

  • ***
  • Wiadomości: 103
  • Miejsce pobytu:
    Nowa sól
Odp: Membrany z KEYPOL i QWERTY
« Odpowiedź #184 dnia: 2019.11.26, 16:39:55 »
Ja cały czas kupowałem w keypolu w latach 2016-2018 i nigdy nie miałem problemów nawet nie chodzą ciężko jak głosi legenda

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2009
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Membrany z KEYPOL i QWERTY
« Odpowiedź #185 dnia: 2019.11.26, 19:33:54 »
Czyzby cos poprawili ? Dla mnie roznica w jakosci jest zbyt duza na korzysc UK, kto nie widzial nie wie.