ZX Spectrum > GRAFIKA

ZX-Art graphics updates

<< < (10/10)

steev:

--- Cytat: retromaniak w 2022.10.10, 06:42:40 ---Tak mnie zastanawia jedna rzecz. 90% obrazków na ZX-Art.ee zapisana jest w formacie SCR. Pytanie jednak czy istnieje możliwość wyświetlenia tych plików na prawdziwym Spectrum'ie lub jego klonie?

--- Koniec cytatu ---
Spróbuj te z załącznika.
Jak odtwarzasz pliki TAP/TZX?

retromaniak:

--- Cytat: steev w 2022.10.10, 09:26:37 ---Spróbuj te z załącznika.
Jak odtwarzasz pliki TAP/TZX?

--- Koniec cytatu ---

Ok, ogarnąłem, dzięki. Swoją drogą przygotowałem też swoją pierwszego własnego "arta" pod zx spectrum... Choć chyba nazywanie tego własnym jest trochę na wyrost gdyż po prostu przystosowałem grafikę postaci Śmierci z komiksu mr. Sandman w taki sposób aby móc ją wyświetlić na komputerach timex lub spectrum. Poniżej pogląd. W załącznikach zaś pliki .TAP oraz .SCR

P.S. Dołączam też oryginalny obraz który modyfikowałem. Samą postać pierwszoplanową poddałem ditheringowi w algorytmie floyda-steiberga. Tło zaś było przenoszone bardzo mozolnie. Mianowicie w GIMP-ie stworzyłem plik o rozmiarze 8x8px w trybie indeksowanym z wyżej wymienionym algorytmem ditheringu, następnie kopiowałem blok po bloku obraz i eliminowałem "na oko" kolory które wydawały mi się być mniej dominujące, następnie blok po takiej redukcji kolorów kopiowałem i wklejałem w miejsce oryginalnego... i tak kilkasety razy. W sumie czas który przeznaczyłem na stworzenie tej grafiki to ok. 10h.

Tygrys:
fajny konwert, gratulacje!

misiek2:
Zgodnie z instrukcją zarówno esxdos i fatware czytają scr. Nie mam teraz sprzętu pod ręką żeby to sprawdzić.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej