ZX Spectrum > HARDWARE

Scandoubler, VGA, LCD - czyli jak polepszyć jakość obrazu?

(1/13) > >>

trojacek:
Kiedyś Velesoft chwalił się takim scandoublerem (dla modeli 128K):

https://velesoft.speccy.cz/zx/zx-vga/

Znalazłem też taką stronę:

http://www.8bit.8u.cz/Files/Faudraj/

Nie wiem, kto się na kim wzorował, to dla mnie jest mało istotne, ale:
• Czy ktoś z forumowiczów zmontował któryś z tych układów?
• Na ile kłopotliwy jest montaż tego w komputerze?
• Na ile odwzorowane są oryginalne timingi?
• Czy na VGA wyświetlany jest border?

Ściągnąłem sobie te projekty, ale zanim zajrzę w źródła wsadów z nadzieją, że coś zrozumiem, wolę zapytać, by nie wyważać otwartych drzwi.

KWF:
Czy to cos podobnego do tego urzadzonka: https://www.speccy.pl/forum/index.php?topic=4350.msg66212#msg66212 ?

zaxon:
Mam podobne od Tetroida ale do Pentagona, https://www.sellmyretro.com/offer/details/10945  szału nie ma. Obraz rozmyty, daleko mu do RGB.

trojacek:

--- Cytat: Klaud w 2018.12.06, 10:39:11 ---Czy to cos podobnego do tego urzadzonka: https://www.speccy.pl/forum/index.php?topic=4350.msg66212#msg66212 ?

--- Koniec cytatu ---

Raczej nie. Ja tu widzę praktycznie tylko SRAM, nie wiem, jak to ma działać, ale nie znam się na Tandy (EDIT: już doczytałem, że to "plecki" na jakieś FPGA, to tym bardziej nie to).


--- Cytat: zaxon w 2018.12.06, 17:44:28 ---Mam podobne od Tetroida ale do Pentagona, https://www.sellmyretro.com/offer/details/10945  szału nie ma. Obraz rozmyty, daleko mu do RGB.

--- Koniec cytatu ---

Tak, podobne do tego.
Ale skąd mogą się brać rozmycia obrazu, skoro dane do wyświetlania są pobierane w formie cyfrowej? Może źle zaprojektowana konwersja cyfry na analog?

zaxon:
Nie wiem, nie znam sie ale obrazek z Pentagona miałem mydlany, wywaliłem to ustrojstwo, podłączyłem sie po RGB i obraz żyleta, miałem fotki porównujące  ale gdzieś podziałem. Jak chcesz to ci podeśle tego fejsa, z tym że on potrzebuje zegarka 14 mhz i sobie to bierze z płyty Pentagona, H i V sync  też ma osobno, nie wiem czy da sie go zmusić żeby composite sync używał. Kiedyś gdzieś znalazłem dokumentacje u Rosjan ale teraz nie wiem gdzie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej