Komputery z Z80 > TIMEX

Timex - wybielanie klawiszy

(1/11) > >>

Rzeznik:
Kupiłem sobie nowy faceplate do Timexa 2048 i zanim go przykleję na stałe, postanowiłem zrobić jeszcze dwie rzeczy - po pierwsze naprawa niektórych dość ciężko działających klawiszy - tutaj za poradą Maryjana kupiłem sobie tzw zestaw do naprawy pilotów, czyli zestaw małych okrągłych gumek przewodzących i klej - spisuje się to rewelacyjnie i wszystkie klawisze działają teraz super - jak ktoś ma podobny problem to polecam. Druga rzecz to dość mocne zażółcenie większości klawiszy i tutaj mam pewne rozterki. Komputery i klawiatury wybielałem już różne, niczego nie udało mi się zepsuć, no ale co do tych klawiszy z Timexa mam mieszane uczucia - czy ktoś już je wybielał? Nie ma zagrożenia przypadkowego usunięcia chemią tych w sumie dość łatwo ścierających się nadruków? Można to spokojnie do perhydrolu wstawiać?

damik:
Z wybielaniem klawiatury Timex'a byłbym nieco ostrożny, bo napisy są malowane na klawiszach i łatwo się ścierają.

Kiedyś regenerowałem pożółkłą i częściowo wytartą klawiaturę TC2048 przyklejając na klawisze naklejki z opisami, jednak nie nie znajdę już tego projektu, bo było to ze dwie awarie HDD temu w moim laptopie domowym. >:(

Zrobiłem kiedyś taki projekt w Corel'u, drukowałem to na białej folii samoprzylepnej potem wycinałem skalpelem i naklejałem na klawisze.

Efekt nie był może idealny, ale dla mnie akceptowalny i wyglądało zdecydowanie lepiej niż powycierane klawisze.
Wszystko jest kwestią odpowiednio precyzyjnego wycięcia folii.

Swoją drogą to można by zamówić takie ponacinane fabrycznie i gotowe naklejki w jakimś zakładzie poligraficznym, ale dla kilku sztuk się to pewnie nie bardzo opłaca, a zapotrzebowanie na to raczej wielkie nie będzie. :(

Rzeznik:
Hmm, faktycznie gdzieś chyba też widziałem kiedyś ten projekt, trzeba poszukać w takim razie, w razie "w" ;)

EDIT: https://www.speccy.pl/forum/index.php?topic=5044.msg82626#msg82626 link niestety już nieaktywny, jakby ktoś miał jeszcze ten pliczek od kolegi Lasero to proszę udostępnić.

damik:
Tak, ten też miałem, ale on nie jest wektorowy, miałem też swój stary w Corelu, oba mi niestety przepadły  :(

Maryjan:
W moich zasobach znalazłem coś takiego, jak w załączniku.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej