Komputery z Z80 > CP/M - kompatybilne

Easy Z80 Sergey'a Kiseleva - co robię nie tak?

<< < (5/5)

JLS:
W zasadzie to się podłącze do tego wątku. Przyszły mi z AliExpress zakupione układy,  m.inn.  zamówiony Z84C3008PEC czyli Z80 CTC.
Na układzie, co prawda jest symbol  Z84C3008PEC ale zamiast Z80 CTC, jest Z80 CPC. Czyżby pomyłka w nadruku przez sprzedających w Chinach ? ;)
Załączam fotkę. Korzystając z wyszukiwarki nie znalazłem czegoś takiego jak Z80 CPC, a jeśli już to znajduję odnośniki ale do Amstrada.

steev:
Pytanie, na czym tak naprawdę to nadrukowali... :)

tapy:
Jak im się to opłaca... niby Chińczycy to pragmatyczny naród, a tu się okazuje że drzemią w nich ambicje artystów malarzy. Może ten licznik jest dedykowany dla Amstradów, stąd to CPC ;)
Nawet nie musisz sprawdzać górnej powierzchni acetonem, to są piękne pisanki... wystaw 1 gwiazdkę i miej nadzieję że są tym, czego oczekujesz.

damik:
Z doświadczenia wiem że nadrukowują często na tym co im podejdzie pi*drzwi na podobnych obudowach układów scalonych, jednak czasem trafia się działający przedruk z zamiennika innej firmy danego układu.
Może nie akurat w tym przypadku ;)
Kulturowo to podobno akceptowalne w ich przypadku, zysk za wszelką cenę a strata w wyniku wykrycia oszustwa jest wliczona w koszty operacyjne, interes sprzedawcy jest tu priorytetem.
Sam posiadam kilkanaście układów tam kupionych w ciągu kilku ostatnich lat jakich jeszcze nie sprawdziłem  :o

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej