Autor Wątek: Który emulator daje czysty dźwięk SAVE?  (Przeczytany 6818 razy)

Gelip

  • *****
  • Wiadomości: 766
    • Sysprep WinXP SP2 64-bit for pure UEFI with ACPI, AHCI, NVMe, USB 3.x
Który emulator daje czysty dźwięk SAVE?
« dnia: 2012.12.16, 12:44:01 »
Potrzebuję emulatora który generuje dźwięk podczas używania polecenia BASIC'a SAVE i/lub polecenia SAVE z programów kopiujących typu Compress Copy. Spectaculator niestety nie posiada takiej funnkcji a ZX Spin produkuje wprawdzie dźwięk ale z jakimiś zakłóceniami :-(

OK. Potestowałem, potestowałem i... Czysty dźwięk daje np. EmuZWin wersja 2.6 zarówno z BASIC'a jak i z Turbo Compress Copy :-) ale aby go przechwycić poprawnie należy użyć zewnętrznego urządzenia - np. drugi komputer czyli Line Out PC1 Play (EmuZWin 2.6) -> Line In PC2 Rec (Sound Forge). Nie wiem dlaczego ale za pomocą nagrywania Stereo Mix - "nagrywaj to co słychać" nie da się tego zrobić :-(. Niby do pliku WAV się coś zapisuje ale w edytorze audio widać tylko połowę wykresu tak jakby coś było obcięte. Takich plików nie łyka program wav2tzx i wyświetla komunikat:
-- Error: No blocks found... please consult the documentation!Tak samo nie da się tego dokonać za pomocą Virtual Audio Cable :-( Czyżby jakieś zabezpieczenie przed kopiowaniem w EmuZWin?
« Ostatnia zmiana: 2012.12.16, 16:01:57 wysłana przez Gelip »
"Byte" Personal Computer
Брестское ПО средств вычислительной техники

Gelip

  • *****
  • Wiadomości: 766
    • Sysprep WinXP SP2 64-bit for pure UEFI with ACPI, AHCI, NVMe, USB 3.x
Odp: Który emulator daje czysty dźwięk SAVE?
« Odpowiedź #1 dnia: 2012.12.16, 19:22:03 »
Sprawdziłem inne wirtualne karty dźwiękowe - Virtual Sound Card, Virtual Audio Streaming. Niestety, problem jest ten sam :-( - nadal połowa wykresu waveform.
« Ostatnia zmiana: 2012.12.16, 19:44:32 wysłana przez Gelip »
"Byte" Personal Computer
Брестское ПО средств вычислительной техники