Komputery z Z80 > CP/M - kompatybilne

[CP/M] Z80-MBC2 - opinie i uwagi

<< < (2/5) > >>

damik:
Pomimo ciągłego remontu udało mi się wreszcie zmontować ten prosty komputerek.
Wystartował w zasadzie od razu, musiałem tylko poprawić fusbity w ATmega32 i teraz ładuje już systemy z karty uSD.
W mojej wersji zrobiłem jeszcze terminal na "małym" ARM'ie pod monitor VGA i klawiaturę PC jako dodatkową płytkę dołączaną z boku tego ustrojstwa.
 
Na fotce obraz z tego terminala prezentuje grę pod CP/M 3 podobną do PAC-MAN'a.  ;)

PROTON:
Mam to, fajna zabawka, na 10MHz chodzi, dużo RAMu.

damik:
Czyli masz podkręcony zegarek na ATMega do 20MHz ?
Ale w menu nadal jest do wyboru 4 i 8MHz tyle że przy tym kwarcu jest faktycznie 5 i 10   ;)

Zna ktoś może kody sterujące tego terminala na STM, bo nie do końca pasują te z VT100?

PROTON:
W menu mam 5 /10, projekt trzeba przekompilować na 5/10 w arduino, inaczej rs232 będzie źle działał.

JLS:
Poskładałem ten Z80-MBC2, uruchomił się  i zgłasza się na terminalu.
Pierwsze uruchomienie było na terminalu tej płytki którą zakupiłem na allegro,
na której jest max232 i hc00.
Niestety ten terminal mi nie zadział, wiec podłączyłem inny konwerter RS,
który ma tylko max232 i gniazdo rs DB9.
Można więc napisać, że Z80-MBC2 uruchomił się od pierwszego włączenia.
Porównałem połączenia na schemacie tej płytki zakupionej na allegro (fotka poniżej),
i tej wyżej wymienionej  i wydaje mi się, że pin 2 gniazda DB9  jest błędnie podłączony do MAX232.
Skorygowałem, i na razie mam poprawny odbiór na ekran terminala, ale jak chce użyć klawiatury to są już są błędy.
Jak naciskam enter wyświetlana jest literka m. Inne klawisze tez zamieszane.
Czy ktoś z Was uruchomił tę płytkę RS zakupionej w zestawie Z80-MBC2+terminal VGA i terminal RS ?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej