ZX Spectrum > RÓŻNOŚCI

Rozmyte obrazki w Firefoksie (Windows 11)

(1/3) > >>

popocop:
Przesiadłem się niedawno na Windows 11 i zauważyłem, że Firefox rozmywa/wygładza małe obrazki. Na przykład screenshoty na stronie głównej speccy.pl. W ustawieniach mam domyślne powiększenie 100%, czyli nic nie powinien w obrazkach zmieniać. Można coś na to poradzić? W Windows 7 obrazki wyglądają normalnie.

popocop:
Załączam przykładowe obrazki. Rozmycie jest też w Edge, więc to nie wina Firefoxa.
Niektóre programy też mają rozmyty wygląd np. Photoscape i Adobe Reader.
Opisany efekt mam na laptopie z Win 11, ale podobnie było na innym laptopie z Win 10. Na komputerze stacjonarnym z Win 10 nie ma tego efektu.

steev:
Próbowałeś grzebać w ustawieniach obrazu?
W WIN10 to 'Zaawansowane ustawienia skalowania', wyskoczą też jak wpiszesz w wyszukiwarce ustawień 'rozmyte' lub 'blur' (przypuszczam że w WIN11 będzie podobnie)

Maryjan:
To jest prawdopodobnie problem z interpolacją rozdzielczości wyświetlacza.
Przy ostatniej poprawce dodali jakieś udziwnienie i na niektórych wyświetlaczach przy pewnych rozdzielczościach tak jest.
Też tak mam na laptopie z W11 i rozdzielczością 4K.

popocop:

--- Cytat: steev w 2022.06.26, 13:48:38 ---Próbowałeś grzebać w ustawieniach obrazu?
W WIN10 to 'Zaawansowane ustawienia skalowania', wyskoczą też jak wpiszesz w wyszukiwarce ustawień 'rozmyte' lub 'blur' (przypuszczam że w WIN11 będzie podobnie)

--- Koniec cytatu ---

Tak, właśnie o to chodziło. Dzięki.
Przy okazji, czy da się zmienić rozmiar czcionki pod ikonami? Bo po zmianie skalowania na 100% napisy maleją, a funkcja skalowania samego tekstu nie działa na nazwy ikon.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej