Autor Wątek: Dla fanów Spectrum 48K :)  (Przeczytany 9842 razy)

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Dla fanów Spectrum 48K :)
« dnia: 2011.11.08, 17:14:26 »
Nie wszyscy lubili 128mkę, jak wiem, że nie wspomnę o ortodoxach takich, jak naTrent (kto był w 1999 na zlocie u grupy Illusion, to wie :) ), w każdym razie jest część osób uważających, że 48K nie powinno "iść w zapomnienie", dla takich osób zrobiłem portal
http://zxspectrum48.i-demo.pl/
Może ktoś nie zna, to sobie zaglądnie.

Powolniak

  • *
  • Wiadomości: 32
  • Miejsce pobytu:
    Wrocław
    • www
Odp: Dla fanów Spectrum 48K :)
« Odpowiedź #1 dnia: 2011.11.08, 17:29:56 »
nie wspomnę o ortodoxach takich, jak naTrent (kto był w 1999 na zlocie u grupy Illusion, to wie :) )

A nie rozumiem. Przecież on wtedy miał +3 (i puszczał tapy z discmana)  :D

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: Dla fanów Spectrum 48K :)
« Odpowiedź #2 dnia: 2011.11.08, 17:46:14 »
Eee, brzydził się. ;)
Pisał, że AY to złowroga chora narośl na prawdziwym Spectrum itp. :)

Kur.wa, śmieję się, chłopie, portal jest ważny, a nie jakieś tam banialuki. ;)

DDX

  • ***
  • Wiadomości: 185
  • Miejsce pobytu:
    proszę uzupełnić/please update
Odp: Dla fanów Spectrum 48K :)
« Odpowiedź #3 dnia: 2011.11.13, 10:40:58 »
Tak bardziej na powaznie, to akurat AY jest stosunkowo blisko zwiazny ze Spectrumem, bo pojawil sie juz 1983r w TS2068 (co prawda pod innym adresem i obslugiwal jeszcze joysticki, ale jednak).
Swoja droga szkoda, ze Investronica / Sinclair nie przyjeli tego samego adresu dla AY w ZX128k, wtedy obie maszyny bylyby pod tym wzgledem kompatybilne i nie trzeba byloby robic programowych czy sprzetowych modyfikacji, zeby programy (np. demka "aigrekowe") dzialy rowniez na  TS2068 czy TC2068.
pozdrawiam
DDX

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: Dla fanów Spectrum 48K :)
« Odpowiedź #4 dnia: 2011.11.14, 23:11:20 »
Prócz powyższego, jak zawsze powtarzam, właściwie AY i Sinclair żyją w zgodzie od ZX81, bo właśnie na ten komputer powstały oryginalnie interface'y AY (kilka standardów), a co ciekawe, pierwsze interface'y AY na Spectrum 48 to były właśnie te z ZX81 (albo któryś konkretny) wraz z dodaną "przejściówką".
Zamęt w rzeczy samej zakończył się w 1985/6, gdy AY zamontowano na stałych portach w 128K.

DDX

  • ***
  • Wiadomości: 185
  • Miejsce pobytu:
    proszę uzupełnić/please update
Odp: Dla fanów Spectrum 48K :)
« Odpowiedź #5 dnia: 2011.11.15, 14:13:49 »
-->YERZMYEY: Fajnie, ze zwrociles uwage rowniez na ten aspekt powiazan AY i Sinclaira. A z tych interfejsow AY do ZX81 chyba najbardziej znany jest ZON X firmy BI-PAK. Przyznam sie bez bicia :), ze sam bylem mocno zaskoczony, gdy kilka lat temu odkrylem, ze byl taki interfejs do ZX81. Troche usprawiedliwia mnie to, ze ja specjalizuje sie tylko w Spectrumach i ich klonach. Innych Sinclairow i ich klonow nie zbieram... no moze ewentualnie skusilbym sie na TS1500 (gdyby trafil sie jakos okazyjnie tanio) ze wzgledu na bliskie pokrewienstwo jego obudowy z obudowa gumiaka, a jeszcze blizsze z obudowa CZ2000.
« Ostatnia zmiana: 2011.11.15, 14:32:53 wysłana przez DDX »
pozdrawiam
DDX

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: Dla fanów Spectrum 48K :)
« Odpowiedź #6 dnia: 2011.11.22, 22:28:59 »
Yo,

ostatnio wzrosło zainteresowanie klasycznymi demami na Spectrum (siłą rzeczy głównie 48K), toteż uprzejmie donoszę, że zrobiłem update mojego portalu dot. maszyn 48K, w dziale "Classic Demos".
http://zxspectrum48.i-demo.pl/classic_demos.html

Dodałem dema Zbigniewa N. (potem podpisywał się Zoon), oraz dwa kolejne dema naszego forumowego Sabe'a.

Byłoby więcej, ale jeden kolega zabronił mi wrzucać kolejne, dopóki on sam ich nie opublikuje, hue hue.

DDX

  • ***
  • Wiadomości: 185
  • Miejsce pobytu:
    proszę uzupełnić/please update
Odp: Dla fanów Spectrum 48K :)
« Odpowiedź #7 dnia: 2012.02.10, 22:04:21 »
Byłoby więcej, ale jeden kolega zabronił mi wrzucać kolejne, dopóki on sam ich nie opublikuje, hue hue.
Hihi, rozumiem, ze chodzi o tego kolege, ktory posiada oryginalna knige-serwisowke do TS2068.
pozdrawiam
DDX

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Dla fanów Spectrum 48K :)
« Odpowiedź #8 dnia: 2012.02.10, 23:01:28 »

Dodałem dema Zbigniewa N. (potem podpisywał się Zoon), oraz dwa kolejne dema naszego forumowego Sabe'a.

"Zoon" - genialna płyta The Nephilim (jak zresztą każda 8)), a dema obejrzę z przyjemnością.
AY Music, ULA plus.

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Dla fanów Spectrum 48K :)
« Odpowiedź #9 dnia: 2012.02.11, 11:04:05 »
"Zoon" - genialna płyta The Nephilim (jak zresztą każda 8)), a dema obejrzę z przyjemnością.

Demo jest w archiwum plików w naszym portalu, a wywiad z autorem ukaże się niedługo ;)

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: Dla fanów Spectrum 48K :)
« Odpowiedź #10 dnia: 2012.06.30, 19:20:02 »
Siedziałem dzisiaj parę godzin i aktualizowałem portal SPECTRUM 48K.
http://zxspectrum48.i-demo.pl/

Głównie nowości są w dziale "Classic Demos"
http://zxspectrum48.i-demo.pl/classic_demos.html u dołu strony, począwszy od dema "57900" w dół - są nowe.
Nowo-dodane klasyki od:
WY-HA Computer Club
G-SOFT
Leoncio & Bruno
Rajsoft & Bazooka
Mark & Faon
Hacker Demon & Hacker Cossack
Maniu
Tomcio Paluch
MAT
John Dalthon
i innych.

Trochę klasycznych dem beeperowych dodałem do działu "BEEPER Demos"
http://zxspectrum48.i-demo.pl/beeper_demos.html
u dołu strony, począwszy od "Mix of Sabrina" Szafrana, w dół,
ale także "Big Shit IV" Hackera Chrisa oraz "Kix 48" tegoż.
Tu znowu są nowo-dodane klasyki od:
Szafran
Hacker Thompson
Phonex and M&Z
Mikropol Hackers
i wspomnianego Hackera Chrisa.

Co do dalszych aktualizacji, to już nie dzisiaj, bo mi kręgosłup wysiada od tego ślęczenia.
Ale klasyki są dodane, a widzę na Forum, że ostatnio to one wzbudzają największe zainteresowanie.

Wielkie dzięki dla Ralfa za pomoc.

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: Dla fanów Spectrum 48K :)
« Odpowiedź #11 dnia: 2012.06.30, 20:47:29 »
Fajnie że wrzuciłeś.

Niewykluczone że coś unikalnego  jeszcze mam ale zaczynam mieć problem z ogarnięciem co już jest na WOS, co na Demotopii, co u Rosjan, co na Pouet, co u ciebie, a czego jeszcze brakuje ;)

Ilyad

  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Miejsce pobytu:
    Białystok, IV Rzesza Pospolita
Odp: Dla fanów Spectrum 48K :)
« Odpowiedź #12 dnia: 2012.06.30, 21:23:08 »
Yerz:
Tomcio Palucha znałem osobiście. Przyjażniliśmy się nawet kiedyś. Zapił się biedaczysko ze 12 lat temu.... :-[. Napisał kilka innych dem które miałem na dyskietkach. Plików niestety nie udało się uratować...
ZX-81, ZX-Pand AY, 48k "gumiak", 48K+, 128K + "Toster", +2 "szarak" 1024k Profi, Masakrator FM, DivIDE 2K11, ZX Evolution rev. C, ZX-Uno, C64, C16 64K, Plus4 + 1541 Ultimate II + SD2IEC

Ilyad

  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Miejsce pobytu:
    Białystok, IV Rzesza Pospolita
Odp: Dla fanów Spectrum 48K :)
« Odpowiedź #13 dnia: 2012.06.30, 21:25:49 »
...W końcu z jednego miasta byliśmy. Znaliśmy się z giełdy, automatów itp. ...A właściwie to jest tu jeszcze ktoś z Białegostoku ?
ZX-81, ZX-Pand AY, 48k "gumiak", 48K+, 128K + "Toster", +2 "szarak" 1024k Profi, Masakrator FM, DivIDE 2K11, ZX Evolution rev. C, ZX-Uno, C64, C16 64K, Plus4 + 1541 Ultimate II + SD2IEC

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: Dla fanów Spectrum 48K :)
« Odpowiedź #14 dnia: 2012.06.30, 21:46:10 »
Fajnie że wrzuciłeś.
Niewykluczone że coś unikalnego  jeszcze mam ale zaczynam mieć problem z ogarnięciem co już jest na WOS, co na Demotopii, co u Rosjan, co na Pouet, co u ciebie, a czego jeszcze brakuje ;)

Jeszcze raz wielkie dzięki - i jakbyś znalazł jakiegoś kolejnego klasyka, to - let mi noł. :)





Ilyad:
> Tomcio Palucha znałem osobiście. Przyjażniliśmy się nawet kiedyś. Zapił się biedaczysko ze 12 lat temu.... :-[.
---------------
No co Ty mówisz. W sensie, że nie żyje???????????


> Napisał kilka innych dem które miałem na dyskietkach. Plików niestety nie udało się uratować...
-------------
Uuu, wielka szkoda. Niestety mamy tyle, ile na w/w portalu.