ZX Spectrum > NAPRAWY

ZX+3 zawiesza się

(1/8) > >>

Jarema:
Mam problem z moim ZX 128+3. Uruchamia się normalnie i działa dopóki nie włączę jakieś gry. Nie ma znaczenie czy karty sd czy z dyskietki. Każda próba kończy się po chwili zawieszeniem/zamrożeniem kompa i pozostaje tylko reset. ZX przechodzi swój własny test bez problemu. Podobnie z diagnostycznym romem - nie wykazuje żadnych błędów. Nie wiem co robić. Jakby odmawiał posłuszeństwa wraz z nagrzaniem się. Mogę jeszcze wymienić kondensatory i moje pomysły na tym się kończą. Ewentualnie podmiana procesora? Nie wiem...

maxit:
A pamięci się nie grzeją?

Jarema:
Nie, za to procek jest gorący

damik:
Oby to tylko procesor, bo to może być też ASIC czy inny element, trzeba metodą kolejnych przybliżeń grzejąc i schładzając punktowo poszczególne elementy ustalić żródło tego problemu.
Wpierw jednak trzeba się upewnić że zasilacz i przetwornica działają stabilnie i nic nie sieje na "szmatami" na liniach zasilania.

Jarema:
Wydaje mi się, że po otwarciu kompa działa jakby trochę dłużej. Jakby chwilę dłużej można było pograć:).
Czy to możliwe coś uszkodziłem podłączając zewnętrzną stację 3,5? Niedawno spreparowałem sobie kabelek i zewnętrzny do niej zasilacz?
Sprawdzałem z innym zasilaczem i też komputer się zawiesza/zamraża.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej