Autor Wątek: Cronosoft  (Przeczytany 11707 razy)

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2010
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Cronosoft
« Odpowiedź #15 dnia: 2012.03.08, 00:30:36 »
A wkladka do kasety to co jak nie grafika ?  ;)
I tu niestety Cronosoft daje ciala, bo kasety sa byle jak wydane.

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Cronosoft
« Odpowiedź #16 dnia: 2012.03.08, 00:57:54 »
Po drugie - kto ma dziś kasetofon? Zwłaszcza mono.
Mogliby to sprzedawać na CD-R - bardziej by im się opłacało. Płyta kosztuje dużo taniej i mniej roboty z nagrywaniem.
AY Music, ULA plus.

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2049
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Cronosoft
« Odpowiedź #17 dnia: 2012.03.08, 07:58:20 »
A bierzesz pod uwagę użytkowników +2/+2A? Ja mam magnetofon :P

Pyza^Illusion

  • *****
  • Wiadomości: 586
  • Miejsce pobytu:
    Lubań, dolnośląskie
Odp: Cronosoft
« Odpowiedź #18 dnia: 2012.03.08, 09:11:54 »
Ech... [...] ale po co mi kaseta? W dzisiejszych czasach? ;)

A bierzesz pod uwagę użytkowników +2/+2A? Ja mam magnetofon :p

Ej no, zdecyduj się wreszcie ;p

Moim zdaniem chodzi raczej wyłącznie o kolekcjonerstwo, nie o faktyczne używanie tego. Choć pewnie kilku zapaleńców dalej walczy z kaseciakiem, ustawianiem głowicy i takie tam :D Kolekcja oryginałów, i to jeszcze w bardzo dobrym stanie robi wrażenie i daje jakiś tam powód do dumy, więc i tą sferę Cronosoft jakoś wspiera - dla "fun'u" tych kilku zapaleńców właśnie.
ZX Spectrum+ (128kB by STAVI), FDD3000, TI-OF-TTL/ZXVGS, Masterface2b, MacFace II, DivIDE plus, Just Speccy 128...

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: Cronosoft
« Odpowiedź #19 dnia: 2012.03.08, 09:17:32 »
Po drugie - kto ma dziś kasetofon? Zwłaszcza mono.


Ja mam. :)
Zwłaszcza mono. :)
Kupiłem nowego Sony, specjalnie do Spectrum.
Oczywiście nie używam. :) Ale _posiadam_ go. :)

Jean 1

  • ****
  • Wiadomości: 389
  • Miejsce pobytu:
    Gorlice
    • Moja www
Odp: Cronosoft
« Odpowiedź #20 dnia: 2012.03.08, 09:34:27 »
Zapewne wielu ma magnetofony ... hmm jak by nie patrzeć często sprzęt wręcz niezastąpiony. Czasem mniej z tym zachodu niż podłączanie do karty dzwiękowej w PC-cie ... sam ostatnio korzystałem bo jakoś z ZX48 nie dało się przegrać bezpośrednio programu do wav-a na PC, a po nagraniu na kasetę i potem do wav poszło bezbłędnie ... zapewne wina marnej karty dzwiękowej w laptopie choć laptop raczej z tej wyższej półki ... wcześniej nagrywałem przez SB na stacjonarnym PC i nie było problemów ...
ZX Spectrum, ZX Spectrum + 80KB + AY,ZX Spectrum 128 +2 , FDD3000, Atari 800, 130, Amiga 500, CDTV, CPC464, CPC6128, VIC20, C64  TI99/4A ... Mini Muzeum ...

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2049
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Cronosoft
« Odpowiedź #21 dnia: 2012.03.08, 09:48:05 »
A bierzesz pod uwagę użytkowników +2/+2A? Ja mam magnetofon :p

Ej no, zdecyduj się wreszcie ;p

Ale o sssoooo chozzzi??? ;)

+2 bez magnetofonu ciężko dostać ;)
A użyłem go raz - zanim dostałem DivIDE. I nie - nie nagrywałem nic na kasetę bo nie miałbym jak (+2 ma jedyny magnetofon w domu ;)). Kupiłem za 12 zł "przelotkę" do samochodu - kasetę z głowicą i kabelkiem do gniazda słuchawkowego i ładowałem jakiegoś Manic Minera ot tak dla testów ;)

Pyza^Illusion

  • *****
  • Wiadomości: 586
  • Miejsce pobytu:
    Lubań, dolnośląskie
Odp: Cronosoft
« Odpowiedź #22 dnia: 2012.03.08, 10:25:20 »
Bardziej chodziło mi o to, że najpierw piszesz "kto tego używa i po co to?" a 2 posty niżej przejmujesz się bo sam masz magnetofon... :D Eeee, nvm.
ZX Spectrum+ (128kB by STAVI), FDD3000, TI-OF-TTL/ZXVGS, Masterface2b, MacFace II, DivIDE plus, Just Speccy 128...

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2049
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Cronosoft
« Odpowiedź #23 dnia: 2012.03.08, 10:33:19 »
Nie przejmuję się tylko odpowiadam na pytanie "kto w dzisiejszych czasach ma magnetofon" ;)

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: Cronosoft
« Odpowiedź #24 dnia: 2012.03.08, 10:36:32 »
Zapewne wielu ma magnetofony ... hmm jak by nie patrzeć często sprzęt wręcz niezastąpiony. Czasem mniej z tym zachodu niż podłączanie do karty dzwiękowej w PC-cie ... sam ostatnio korzystałem bo jakoś z ZX48 nie dało się przegrać bezpośrednio programu do wav-a na PC, a po nagraniu na kasetę i potem do wav poszło bezbłędnie ... zapewne wina marnej karty dzwiękowej w laptopie choć laptop raczej z tej wyższej półki ... wcześniej nagrywałem przez SB na stacjonarnym PC i nie było problemów ...

Właśnie dlatego, że to syf współczesny. Drzewiej każda karta miała DWA wyjścia - na słuchawki i line-out. I się wgrywało, jak Pan Bóg przykazał.
A dzisiaj to "z wyższej półki" oznacza, że 'i tak nikt nie robi na wysokim poziomie, więc płać, bo lepszego nie dostaniesz'. No i bierzesz, co jest.

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: Cronosoft
« Odpowiedź #25 dnia: 2012.03.08, 10:38:30 »
Widzę że niektórzy zupełnie nie czują pewnych retro klimatów :)

Można sobie wgrać grę z CD, można z jakiegoś ajpoda, można z karty peceta ale chodzi o to by przeżyć jeszcze raz to samo co się robiło w dzieciństwie. Podłączyć kable, szary do EAR, czarnego do MIC nie podłączać. Wcisnąć Eject, włożyć kasetę,  przewinąć kasetę, wcisnąć Play. Tak jak kiedyś. Nostalgia :)

Co do kaset, to na zachodzie istnieje raczej nieobecne u nas zjawisko - scena kolekcjonerów oprogramowania, nierzadko gotowych wyłożyć grube pieniądze by dostać jakiś rzadki okaz. Ludzie co często po prostu chcą fizycznie mieć daną kasetę, nawet nie po to żeby grać tylko żeby postawić na półce i cieszyć oko. Przykładowo cenniejsze kolekcjonersko od zwykłych używanych gier są kasety nigdy nie odpakowane z oryginalnej folii. Nie muszę dodawać że kolekcjoner "foliarz" nigdy tej folii nie zdejmie by zagrać w grę :)


YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: Cronosoft
« Odpowiedź #26 dnia: 2012.03.08, 10:43:11 »
Widzę że niektórzy zupełnie nie czują pewnych retro klimatów :)
Można sobie wgrać grę z CD, można z jakiegoś ajpoda, można z karty peceta ale chodzi o to by przeżyć jeszcze raz to samo co się robiło w dzieciństwie. Podłączyć kable, szary do EAR, czarnego do MIC nie podłączać. Wcisnąć Eject, włożyć kasetę,  przewinąć kasetę, wcisnąć Play. Tak jak kiedyś. Nostalgia :)

Oczywiście, dokładnie.
Ja się co prawda nie zaliczam i raczej mnie to dziwi, ale zjawisko znam. Wiele ludzi pisze, że po prostu _nie chcą_ divIDE, bo muszą mieć "z taśmy".
A obecny tu Dely nawet kasetami się nie zadowala i ostatnio brał ode mnie program do zrzucania snapshotów na... microdrive.
I wteeeeedy to on może sobie pograć.

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: Cronosoft
« Odpowiedź #27 dnia: 2012.03.08, 15:49:38 »
Wygląda na to, Abrimaal, że rozpętałeś małą burzę na World of Spectrum, w sposób pewnie niezamierzony :)

http://www.worldofspectrum.org/forums/showthread.php?t=38232

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2049
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Cronosoft
« Odpowiedź #28 dnia: 2012.03.08, 16:09:59 »
Powiedziałbym, że albo trzeba mieć stalowe jaja albo lekko nie po kolei w głowie, żeby pisać takie maile... ;)

Goście robią dobrą niszową robotę, mają swoich klientów. Nikt nikogo nie zmusza do kupowania czegokolwiek. Sugestie z cytowanego maila świadczą opoważnym niezrozumieniu tematu.

Zwłaszcza ostatnia.

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Cronosoft
« Odpowiedź #29 dnia: 2013.10.26, 04:48:57 »
Wybaczcie opóźnienie, naprawdę dopiero dziś przeczytałem dwa ostatnie posty :D
Gdyby nie podobały mi się gry Cronosoft, nie pisałbym do nich. Zeszłej zimy odkryłem jakie możliwości oferuje ULAplus i każdego zachęcałem do tworzenia w rozszerzonej palecie aby ten wynalazek zyskał szersze uznanie i realizację w hardware. Ja sam do tego niewłaściwie się zabrałem. Zamiast pisać trainery z muzyką i scrollem do kilkunastu gier trzeba było natrzaskać kilkaset przeróbek z dołączoną paletą, aby rozeszły się po świecie i dostrzegła to przede wszystkim Rosja i okolice. Tam wydaje się to całkiem nieznane. Jeszcze nic straconego, lecz entuzjazm trochę opadł widząc, że zaledwie kilka %, jeśli nie mniej nowych gier na ZX oferuje kolory ULAplus, a z demosceną jeszcze gorzej.
Ja unikam pisania na forum WOS, jeśli tam e-mail nadany z .pl wywołuje takie a nie inne skojarzenia. Przynajmniej zrobili mi reklamę strony. "It doesn't matter what they talk about you, it's important they talk about you" (Madonna).
« Ostatnia zmiana: 2013.10.26, 04:59:35 wysłana przez Abrimaal »
AY Music, ULA plus.