Autor Wątek: Zakupy na magazyn pośredniczący w UK i przesyłka do PL  (Przeczytany 2454 razy)

milton

  • **
  • Wiadomości: 77
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • POKE 47196, 201
Cześć!

Poluję na kilka fantów z ebau.co.uk. Czy ktoś korzystał z jakiś pośredników z adresem magazynu w UK, którzy przesyłają potem paczki do PL? Nie wiem jak wygląda teraz sytuacja z VAT, cłem itp. Rozumiem, że na spektrumowe stare i używane graty nie naliczają?

Pozdrawiam!
ZX Spectrum+ (4B) | ZX Spectrum+ 128 (6U) | ZX Spectrum +2 128k (1) | RAM Turbo Interface Reset | Seikosha GP-50 | Quickshot II | Quickshot II Turbo | DivSD Nano Zaxon | RGB SCART Power mono/stereo martin381 :-) | Samsung SyncMaster 710MP

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: Zakupy na magazyn pośredniczący w UK i przesyłka do PL
« Odpowiedź #1 dnia: 2021.10.11, 15:08:59 »
Jest wciaz spora liczba kurierow, ktore woza paczki do Polski.
Np tutaj: https://www.bluefenix.co.uk/ mozesz do nich zadzwonic w UK albo w polsce tak, ze cokolwiek kupisz w UK, to wysla do nich na placowke jako twoj adres, a firma Tobie to potem dostarczy do domu w Polsce.

Co do cen to koniec jezyka za przewodnika i to nie jest jedyna firma, ktora to robi.

Wystarczy wejsc na ogloszenia np w https://londynek.net/business/view-ads?type=1 lub https://www.cooltura24.co.uk/ogloszenia

Reszta to kwestia dogadania sie.

Osobiscie, gdy wysylalem koperte lub paczke do polski z UK to szla ona okolo 3 miesiecy, bo utykala na celnym, bo sk&^*&% nie wiedzieli co zrobic z czyms, czego nie powinno sie clic to sobie odkladali na pozniej, albo do kogos innego, a jedna po trzech miesiacach wrocila z podpisem "nieczytelny adres", ktory byl drukniety laserem i zaklejony tasma, zeby sie nie rozmazal.

Z Autopsji: prywatnie nie wysylaj niczego bo utknie - kurierzy jezdza i jest spokoj, bo maja wlasny sposob na skladanie deklaracji i paczka doszla w trzy dni, gdzie wyslana w sobote, na wtorek byla pod drzwiami u celu.

Pozdro.

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2009
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Zakupy na magazyn pośredniczący w UK i przesyłka do PL
« Odpowiedź #2 dnia: 2021.10.11, 15:17:16 »
No wlasnie - jakie macie doswiadczenia po Brexicie ? Z tego co czytam to jakas paranoja z tymi limitami i naliczeniami.
Co ciekawe np. ebay dolicza oplaty za 'handling' ale z tego co mi sie wydaje po przesylce, to zadnych oplat nikt nie pobral (clo, VAT), wiec ktos zarabia podwojnie. Chyba znow zostaje tylko "ciotka z UK" z torebka pelna ZXow :-)

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: Zakupy na magazyn pośredniczący w UK i przesyłka do PL
« Odpowiedź #3 dnia: 2021.10.11, 15:21:43 »
>  jakie macie doswiadczenia po Brexicie ?

Standard do przewidzenia:
1. ceny w gore, brak towaru w sklepach, podatki w gore, cena gazu poczworzona w dwa miesiace czyli  zadatki hyperinflacji...

Normallnie jak w domu 35 lat temu :)

dodano po 4 minuta

Ps; Poczekajcie kiedy US zbankrutuje i dolar padnie - wtedy bedzie jazda :)


rzookol

  • ***
  • Wiadomości: 214
  • Miejsce pobytu:
    Lublin/Stasin
Odp: Zakupy na magazyn pośredniczący w UK i przesyłka do PL
« Odpowiedź #4 dnia: 2021.10.11, 17:14:26 »
@sajmosia

ale piszesz o UK czy Polsce? :)
+2, +3, CPC128Plus, kilka Amigi, kilkadziesiąt Maków, walające się Commodore

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: Zakupy na magazyn pośredniczący w UK i przesyłka do PL
« Odpowiedź #5 dnia: 2021.10.11, 17:25:45 »
Ja zawiesiłem sprzedaż moich zabawek do UK. Nie da sie tego  sensownie , legalnie , uczciwie  opłacalnie zrobić i wysłać póki co. Tym bardziej że UK swoje, PL swoje a po drodze jest jeszcze parę raf na które można wpaść.  Za to znowu kwitnie przemyt i szara strefa.Sprzęt bez faktur, bez gwarancji..No ale za to tanio ;) Co najzabawniejsze , Anglicy twierdzą że to ja robię zbędne problemy bo u mnie nie mogą kupić ;) A działam zgodnie z ich prawem ;) Podobno nawet jestem złośliwy bo nie wysyłam do UK ;)
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: Zakupy na magazyn pośredniczący w UK i przesyłka do PL
« Odpowiedź #6 dnia: 2021.10.11, 17:27:56 »
@Rzookol

Hyperinflacja i puste polki - jak myslisz :)

milton

  • **
  • Wiadomości: 77
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • POKE 47196, 201
Odp: Zakupy na magazyn pośredniczący w UK i przesyłka do PL
« Odpowiedź #7 dnia: 2021.10.11, 17:28:35 »
Jest wciaz spora liczba kurierow, ktore woza paczki do Polski.
Np tutaj: https://www.bluefenix.co.uk/ mozesz do nich zadzwonic w UK albo w polsce tak, ze cokolwiek kupisz w UK, to wysla do nich na placowke jako twoj adres, a firma Tobie to potem dostarczy do domu w Polsce.

Co do cen to koniec jezyka za przewodnika i to nie jest jedyna firma, ktora to robi.

Wystarczy wejsc na ogloszenia np w https://londynek.net/business/view-ads?type=1 lub https://www.cooltura24.co.uk/ogloszenia

Reszta to kwestia dogadania sie.

Osobiscie, gdy wysylalem koperte lub paczke do polski z UK to szla ona okolo 3 miesiecy, bo utykala na celnym, bo sk&^*&% nie wiedzieli co zrobic z czyms, czego nie powinno sie clic to sobie odkladali na pozniej, albo do kogos innego, a jedna po trzech miesiacach wrocila z podpisem "nieczytelny adres", ktory byl drukniety laserem i zaklejony tasma, zeby sie nie rozmazal.

Z Autopsji: prywatnie nie wysylaj niczego bo utknie - kurierzy jezdza i jest spokoj, bo maja wlasny sposob na skladanie deklaracji i paczka doszla w trzy dni, gdzie wyslana w sobote, na wtorek byla pod drzwiami u celu.

Pozdro.

Wielkie dzięki za podpowiedź. Reasumując polecasz bardziej korzystać np. z https://www.bluefenix.co.uk/ czy szukać kogoś na https://londynek.net ? Bluefenix ma informacje, że "Wartość przesyłki nie może przekraczać równowartości 500 euro (około 400GBP). "
ZX Spectrum+ (4B) | ZX Spectrum+ 128 (6U) | ZX Spectrum +2 128k (1) | RAM Turbo Interface Reset | Seikosha GP-50 | Quickshot II | Quickshot II Turbo | DivSD Nano Zaxon | RGB SCART Power mono/stereo martin381 :-) | Samsung SyncMaster 710MP

milton

  • **
  • Wiadomości: 77
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • POKE 47196, 201
Odp: Zakupy na magazyn pośredniczący w UK i przesyłka do PL
« Odpowiedź #8 dnia: 2021.10.11, 17:29:47 »
Ja zawiesiłem sprzedaż moich zabawek do UK. Nie da sie tego  sensownie , legalnie , uczciwie  opłacalnie zrobić i wysłać póki co. Tym bardziej że UK swoje, PL swoje a po drodze jest jeszcze parę raf na które można wpaść.  Za to znowu kwitnie przemyt i szara strefa.Sprzęt bez faktur, bez gwarancji..No ale za to tanio ;) Co najzabawniejsze , Anglicy twierdzą że to ja robię zbędne problemy bo u mnie nie mogą kupić ;) A działam zgodnie z ich prawem ;) Podobno nawet jestem złośliwy bo nie wysyłam do UK ;)

Właśnie zauważyłem, że coś mało Twojego sprzętu wyskakuje w UK.
ZX Spectrum+ (4B) | ZX Spectrum+ 128 (6U) | ZX Spectrum +2 128k (1) | RAM Turbo Interface Reset | Seikosha GP-50 | Quickshot II | Quickshot II Turbo | DivSD Nano Zaxon | RGB SCART Power mono/stereo martin381 :-) | Samsung SyncMaster 710MP

m0b

  • *****
  • Wiadomości: 801
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Zakupy na magazyn pośredniczący w UK i przesyłka do PL
« Odpowiedź #9 dnia: 2021.10.11, 17:36:39 »
ceny w gore, brak towaru w sklepach, podatki w gore, cena gazu poczworzona w dwa miesiace czyli  zadatki hyperinflacji...
A u nas 500+, 300+, kwota wolna+, zaraz dochód podstawowy, w telewizji mówią, że pensje+ i emerytury+. Ja to już nie wiem co z kasą robić, więc chciałem sobie coś w UK zamówić, ale skoro piszesz, że tam nic nie ma ... ;)

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: Zakupy na magazyn pośredniczący w UK i przesyłka do PL
« Odpowiedź #10 dnia: 2021.10.11, 17:37:19 »
Wielkie dzięki za podpowiedź. Reasumując polecasz bardziej korzystać np. z https://www.bluefenix.co.uk/ czy szukać kogoś na https://londynek.net ?

Bluefenix sa na rynku bardzo dlugo i przez wiele lat mnie nie zawiedli, ale podkreslilem ze sa tez inni, bo nie chce tu nikomu robic moniopolu, czy reklamy.

Bluefenix ma informacje, że "Wartość przesyłki nie może przekraczać równowartości 500 euro (około 400GBP). "

Ostatnio wyslalem ponad 600Kg sprzetu po brexicie i wartosc byloby ciezko wycenic, dlatego warto do nich zadzwonic i po prostu powiedziec jak sprawa stoi. Jesli powiedza, ze nie ma problemu, to raczej nie ma problemu.

Fedex, DPD, czy ParcelForce traktuje wszystkie wysylki tak samo czyli to, kim jest klient, maja centralnie w...

Pozdrawiam.

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: Zakupy na magazyn pośredniczący w UK i przesyłka do PL
« Odpowiedź #11 dnia: 2021.10.11, 17:39:49 »
więc chciałem sobie coś w UK zamówić, ale skoro piszesz, że tam nic nie ma ... ;)

Zona specjalnie zabiera Corke do wiekszych sklepow na zakupy, zeby jej pokazac - "zobacz u nas tak zawsze bylo" :)

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: Zakupy na magazyn pośredniczący w UK i przesyłka do PL
« Odpowiedź #12 dnia: 2021.10.11, 17:44:47 »
No tak to usprawnili że legalnie nie można. Za to paki z Ali czy od kowbojów idą sobie jak szły. Zresztą podobnie jest w Polsce i EU. Wprowadzili nowe przepisy o VAT do których musze sie dostosować. No to sie zarejestrowałem, ot dodatkowa zbędna papierowa robota, do tego, zarejestrowałem sie 3 miesiące temu .....a w zeszły czwartek , telefon, Urząd Skarbowy Warszawa, pan tu nie dosłał jakichś dokumentów i pan nie może tak sprzedawać ... No i znowu zamiast zająć się robotą to wisiałem na telefonie, skanowałem dokumenty i biegałem na pocztę wysłać list z dokumentami do urzędu skarbowego , bo to musi być list polecony ...

Więc ja generalnie ostatnio mało co robię fizycznego . Nie mam kiedy. Musze wypełniać sprawozdania, raporty, deklaracje , wprowadzać korekty i wypełniać druki. I odsyłać je we właściwym czasie.
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

milton

  • **
  • Wiadomości: 77
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • POKE 47196, 201
Odp: Zakupy na magazyn pośredniczący w UK i przesyłka do PL
« Odpowiedź #13 dnia: 2021.10.11, 17:48:13 »
Czyli jak to dobrze, że parę lat temu kupiłem DivSD Nano by Zaxon   :) ;) :D 8)
ZX Spectrum+ (4B) | ZX Spectrum+ 128 (6U) | ZX Spectrum +2 128k (1) | RAM Turbo Interface Reset | Seikosha GP-50 | Quickshot II | Quickshot II Turbo | DivSD Nano Zaxon | RGB SCART Power mono/stereo martin381 :-) | Samsung SyncMaster 710MP

m0b

  • *****
  • Wiadomości: 801
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Zakupy na magazyn pośredniczący w UK i przesyłka do PL
« Odpowiedź #14 dnia: 2021.10.11, 18:06:21 »
Cytat: sajmosia link=topic=6480.msg95971#msg95971
Zona specjalnie zabiera Corke do wiekszych sklepow na zakupy, zeby jej pokazac - "zobacz u nas tak zawsze bylo" :)
Lepiej zaprowadź Córkę do sklepu w UK i powiedz po prostu, że to fake newsy ;) U nas działa - nikt nie wierzy we wzrost cen, czy jakąś inflację - plotki rozsiewane przez v kolumnę ;)