Autor Wątek: a może by tak zreduxować ?  (Przeczytany 15089 razy)

galaxian

  • ***
  • Wiadomości: 178
Odp: a może by tak zreduxować ?
« Odpowiedź #15 dnia: 2013.01.12, 23:52:20 »
A ja tak ogólnie w sprawie Reduxów zapytam...
Czemu zamiast justowania tekstu stosujecie dzielenie wyrazów przez myślniki ?
Gorzej to wygląda i gorzej się czyta. Nie lepiej wyrównać tekst do lewej i prawej ?
ZX Spectrum 48kB / ZX Spectrum+ / ZX Spectrum 128 +2 / Timex 2048 / Atari 800XL / Atari 65XE / Atari 130XE / Atari 800XE / Atari 1040 STF / Commodore 64C / Commodore 64G / Amiga 500 / Amiga 500+ / Amiga 600 / Amiga 1200 / Amiga 1200 Magic

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2049
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: a może by tak zreduxować ?
« Odpowiedź #16 dnia: 2013.01.13, 00:16:30 »
Teksty się justuje I dzieli. Jak złożysz tekst z samym justowaniem, to - zwłaszcza przy wąskich kolumnach - dostaniesz brzydkie dziury między wyrazami. Wydawało mi się to oczywiste ;)

Nie zwróciłem uwagi, żeby reduxy fausta czytało się jakoś bardzo niewygodnie a na pewno - w wypadku kolejnych wersji po korektach - czyta się je znacznie lepiej niż oryginały :)

faustxxx

  • ***
  • Wiadomości: 107
  • Miejsce pobytu:
    Kraków/Busko-Zdrój
    • Try2emu
Odp: a może by tak zreduxować ?
« Odpowiedź #17 dnia: 2013.01.13, 00:17:32 »
A ja tak ogólnie w sprawie Reduxów zapytam...
Czemu zamiast justowania tekstu stosujecie dzielenie wyrazów przez myślniki ?
Gorzej to wygląda i gorzej się czyta. Nie lepiej wyrównać tekst do lewej i prawej ?

Myślniki zostają prawdopodobnie z tekstu zeskanowanego, teoretycznie powinnem je usuwać, ale w niektórych miejscach wymuszają poprawne dzielenie wyrazów, stąd jeśli ktoś sobie przekopiuje tekst z Reduksu może dostać myślnik (normalnie to znak ukryty i nie powinien być widoczny).

Czemu pełne justowanie? Uwierz mi, że dłuższy tekst justowany lewo/prawo czyli w tzw. choinkę czyta się znacznie gorzej niż o ustandaryzowanej formie, miałem do czynienia chyba z jedną pozycją książkową z łamaniem z lewą adjustacją i wygodne do czytania to to nie jest (kieszonkowe wydanie Władcy Pierścieni, jeśli dobrze pamiętam). Niby układ jest monotonny, jednak mózg lepiej reaguję na taką samą liczbę znaków w wierszu. Inna inszość to to, że może to być kwestia przyzwyczajenia.
Co prawda, przyjmuje się, że teksty reklamowe (choinka) powinny być w ten sposób łamane ale tylko w wypadku krótkich notek.

BTW. Od dłuższej chwili zastanawiam się skąd gdy ktoś pisze o reduksach używa liczby mnogiej (no chyba, że to pytanie obejmuję też kolegów Karwasza i Matofesiego, to wtedy zwracam honor:)) - to efekt sowietyzacji języka, czy kwestia bezpieczeństwa w szacowaniu osób pracujących nad reduksem? Tak, czy siak JA i mój Brzuch odpowiadamy;P
Pzdrw.
Faust
http://www.t2e.pl

Po wysmażeniu 3 spektrusiów przeszedłem na emulatory:P

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2049
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: a może by tak zreduxować ?
« Odpowiedź #18 dnia: 2013.01.13, 09:25:23 »
Pisząc o reduksach w liczbie mnogiej miałem na myśli wyłącznie to, że zrobiłeś ich już kilka czy nawet kilkanaście. Nie rozumiem dlaczego taka forma (redux-reduksy) miałaby być niepoprawna... Chyba, że mianem redux określasz cały swój projekt, ale wtedy nie wiem jak miałbym rozróżniać projekt, wszystkie zrobione w jego ramach produkcje i ewentualne produkcje pojedyncze.

A może chodzi ci jeszcze o coś innego...? ;)

ikci

  • *****
  • Wiadomości: 1216
  • Miejsce pobytu:
    Kraków
Odp: a może by tak zreduxować ?
« Odpowiedź #19 dnia: 2013.01.13, 14:02:51 »

Chodziło zapewne o pytanie Galaxiana...

Cytuję: "Czemu zamiast justowania tekstu stosujecie dzielenie wyrazów przez myślniki ?"
ZX Spectrum 48K, ZX Spectrum +, ZX Spectrum 128K, ZX Spectrum +2, ZX Spectrum +2B, ZX Spectrum +3, TIMEX TC2048, UNIPOLBRIT Komputer 2068, Didaktik Gama 80kB, 
Amstrad/Schneider CPC6128, Schneider CPC464, Commodore C64, Atari 800XL, 65XE 130XE, A500+, A600, A1200, ATARI 1040 STF

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2049
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: a może by tak zreduxować ?
« Odpowiedź #20 dnia: 2013.01.13, 14:10:25 »
Aaaaa... Czyli zupełnie nie zrozumiałem ;)

faustxxx

  • ***
  • Wiadomości: 107
  • Miejsce pobytu:
    Kraków/Busko-Zdrój
    • Try2emu
Odp: a może by tak zreduxować ?
« Odpowiedź #21 dnia: 2013.01.13, 21:05:51 »
@matofesi: Dokładnie to była odpowiedź dla galaxiana;)

Czy ktoś mógłby cyknąć 128 albo 'plusa' od góry bez odblasków na klawiaturze? Potrzebuje fotki powyżej 2 megapixeli. Może gdzieś leży coś fajnego na sieci, ale póki co trafiam na średnio udane zdjęcia.
Pzdrw.
Faust
http://www.t2e.pl

Po wysmażeniu 3 spektrusiów przeszedłem na emulatory:P

galaxian

  • ***
  • Wiadomości: 178
Odp: a może by tak zreduxować ?
« Odpowiedź #22 dnia: 2013.01.13, 23:21:24 »
@matofesi: Dokładnie to była odpowiedź dla galaxiana;)

Sądziłem że zespół redakcyjny to więcej niż jedna osoba, dlatego liczba mnoga.

Czy ktoś mógłby cyknąć 128 albo 'plusa' od góry bez odblasków na klawiaturze? Potrzebuje fotki powyżej 2 megapixeli.

Może być Plus - aparatem albo ze skanera (pewnie lepsza jakość będzie ze skanera).
Ale dziś już nie dam rady, jutro wieczorem - o ile ktoś nie będzie szybszy.

A takie za słabe?
http://www.wearmouth.demon.co.uk/item2.htm

To niezłe, ale nieco pod kątem:
http://bkarak.wizhut.com/www/weblog/2008/17052008/spectrum.jpg

A to... chyba ma odblaski...
http://www.nightfallcrew.com/wp-content/gallery/zx-spectrum-128k/img_2580.jpg

« Ostatnia zmiana: 2013.01.13, 23:32:06 wysłana przez galaxian »
ZX Spectrum 48kB / ZX Spectrum+ / ZX Spectrum 128 +2 / Timex 2048 / Atari 800XL / Atari 65XE / Atari 130XE / Atari 800XE / Atari 1040 STF / Commodore 64C / Commodore 64G / Amiga 500 / Amiga 500+ / Amiga 600 / Amiga 1200 / Amiga 1200 Magic

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4540
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: a może by tak zreduxować ?
« Odpowiedź #23 dnia: 2013.01.14, 09:15:42 »
Widzę że dwie osoby zrobiły korektę, co jest bardzo dobrą wiadomością ;) A jeszcze lepiej byłoby, jakby praca zespołowa, o której nie wprost napisałem kilka postów wcześniej, była bardziej doceniana niż styl samotnych orłów, byłoby na prawdę super ;)

Skoro mamy dwóch uczestników, to może w głosowaniu rozstrzygniemy kto zrobił lepszą korektę? ;)


Co do zdjęć klawiatury plusa lub 128 to mogę dziś wieczorem zrobić fotografie 128-ce.

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2049
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: a może by tak zreduxować ?
« Odpowiedź #24 dnia: 2013.01.14, 09:49:29 »
@Tygrys Ale ja rozumiem, że karwasz wziął moją korektę i przejrzał ją drugi raz poprawiając błędy, których ja - z takich czy innych powodów - nie dotykałem. Więc zasadniczo można to nazwać pracą zespołową ;)

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2010
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: a może by tak zreduxować ?
« Odpowiedź #25 dnia: 2013.01.14, 14:16:54 »
Rozumiem, ze ostateczna wersja Tajnikow jest teraz w post-produkcji ?


karwasz

  • ***
  • Wiadomości: 113
  • Miejsce pobytu:
    Nowy Prażmów
  • ♥ //// ♥
    • fubu
Odp: a może by tak zreduxować ?
« Odpowiedź #26 dnia: 2013.01.14, 14:32:46 »
Zgadza się, to jest praca zespołowa :) Wziąłem to co zrobił matofesi i przejrzałem jeszcze raz, nanosząc poprawki do tego, co uważałem za błędne. Tak to chyba działa w normalnym świecie.

Jak za starych dobrych komunistycznych tłumaczyło się open office czy kde to był koordynator, do którego się zgłaszało, a on dawał paczkę do przetłumaczenia. W ten sposób unikało się podwójnej roboty.

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4540
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: a może by tak zreduxować ?
« Odpowiedź #27 dnia: 2013.01.15, 10:21:45 »
Teraz sobie uświadomiłem że pisząc post nie przeczytałem całego wątku, przepraszam.

Gratuluję pracy zespołowej ;) Skoro tak dobrze idzie to może warto byłoby ją powtórzyć przy tym i innych projektach?;)

Może są Bajtki, które dla Speccy są równie istotne?

faustxxx

  • ***
  • Wiadomości: 107
  • Miejsce pobytu:
    Kraków/Busko-Zdrój
    • Try2emu
Odp: a może by tak zreduxować ?
« Odpowiedź #28 dnia: 2013.01.30, 22:17:27 »
Rozumiem, ze ostateczna wersja Tajnikow jest teraz w post-produkcji ?

Ano jest... przepraszam wszystkich za opóźnienie ale mam jakies 2h dziennie, które spędzam przy kompie. Robi się to mogę zapewnić.
Co do reduksu, Tygrys pamiętasz o obiecanej fotce?

Pzdrw.
Faust
Pzdrw.
Faust
http://www.t2e.pl

Po wysmażeniu 3 spektrusiów przeszedłem na emulatory:P

faustxxx

  • ***
  • Wiadomości: 107
  • Miejsce pobytu:
    Kraków/Busko-Zdrój
    • Try2emu
Odp: a może by tak zreduxować ?
« Odpowiedź #29 dnia: 2014.01.05, 21:33:10 »
Po dwoch tysiacach lat opoznienia skończyłem prace nad reduksem,
Panowie Karwasz i Matofesi, jesli chcecie zerknac jeszcze raz przed publikacja to poprosze o emaile najlepiej na
faust|Ciach|t2e.pl.
Tygrys juz wstepna wersje dostal.

Pzdrw.
Faust
Pzdrw.
Faust
http://www.t2e.pl

Po wysmażeniu 3 spektrusiów przeszedłem na emulatory:P