Autor Wątek: Trefny Towar  (Przeczytany 2671 razy)

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Trefny Towar
« dnia: 2019.03.28, 11:57:46 »
Hejka,

Wczoraj, przez kumpla, syna, kumpla itd, ktos probowal mi wcisnac Konsolke Sony Playstation 4 za troche mniej niz przyslowiowa flaszke.
Zapytalem, co z nia nie tak i w odpowiedzi malolat myslal, ze jest sprytniejszy niz madrzejszy i odpowiedzial "nic".
Hmmmm.. pomyslalem sobie: przynies, zobaczymy.  Podpielismy i faktycznie dziala, nie grzeje sie, jakas gra byla w napedzie i mozna ja bylo uruchomic.
Sobie mysle, no kurcze dalej mi to nie pasuje, wiec postanowilem zrobic sftware update i wyskoczyl blad.
Tu chyba caly pies pogrzebany. Konsola zostala zbanowana z Playstation Network. "WS-37338-4: This PS4™ console has been permanently banned from the PlayStation™Network."
Z tego co wyczytalem to takie zadrzaja sie tylko w sumie z dwoch powodow: albo kradziona albo ktos na prawde jakos przegial, zeby dostac takiego bana.
Pierwsze pytanie - skad to masz ? Wytlumaczyl na tyle jasno i bez krecenia, ze jestem w stanie dac mu przywilej watpliwosci, ze nie jest kradziona.

Pytanie mam takie, czy wiecie moze czy da sie cos z tym zrobic, czy nadaje sie tylko do kosza jako kompletna cegla ?

Pozdr.

Dalthon

  • ****
  • Wiadomości: 428
  • Miejsce pobytu:
    TriCity
Odp: Trefny Towar
« Odpowiedź #1 dnia: 2019.03.28, 12:01:07 »
Ban dotyczy tylko połącznia online - offline z płyt grać można. Oczywiście update tytułu też nie zrobisz ;)

ps. tak jak pisał Mat - Ban nie jest do zdjęcia.
« Ostatnia zmiana: 2019.03.28, 12:15:50 wysłana przez Dalthon »
ZX Spectrum +2 Grey | Just Speccy 128 | ZX Spectrum Next | ZX-Uno 2MB |  Murmulator | Amstrad 6128 | MSX2 Philips VG-8235 | Commodore 64 | Commodore +4 | Atari 520 STF | Amiga 1200

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Trefny Towar
« Odpowiedź #2 dnia: 2019.03.28, 12:10:57 »
I jeśli proces wygląda choć trochę tak jak to robi Nintendo ze Switchami (a z tego co mi się obiło o uszy to tak właśnie jest - Nintendo nauczyło się od innych ;)), to nie ma mowy o zdjęciu takiego bana.

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Trefny Towar
« Odpowiedź #3 dnia: 2019.03.28, 15:51:03 »
Trzeba poczytać na ruskich stronach.
Oni tam nie takie rzeczy robią :)
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Trefny Towar
« Odpowiedź #4 dnia: 2019.03.28, 15:59:09 »
Ja tam nie wiem - jak rozumiem bany sieciowe są robione po stronie serwera i grzebanie w samej konsoli nie specjalnie coś pomaga. Przynajmniej tak to wygląda na Switchu - banowane są klucze SSL przypisane do konkretnego egzemplarza konsoli i wymagane do nawiązania połączenia z ichnimi serwerami.

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Trefny Towar
« Odpowiedź #5 dnia: 2019.03.28, 18:44:14 »
Są bany na konta PSN i bany na konsole. O ile od tych pierwszych można się odwołać, to od tych drugich to nie słyszałem, by się komuś udało.
Najczęściej są to konsole zgłoszone jako skradzione. Ale ban na sprzęt może być dany również za wykrytą modyfikację sprzętu lub systemu. I pewnie jeszcze w innych przypadkach.

Pytanie mam takie, czy wiecie moze czy da sie cos z tym zrobic, czy nadaje sie tylko do kosza jako kompletna cegla ?

Dać dzieciom do grania offline? Minus, że patche się nie będą instalować.

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Trefny Towar
« Odpowiedź #6 dnia: 2019.03.28, 21:31:01 »
Jaką ma wersje firmware ta ps4 ?
Jeśli ma firmware 5.05 lub niższą to spokojnie można by ją przystosować do grania offline w kopie gier ściągnięte z netu...
Jeśli większy niż 5.05 to tylko offline (w Twoim przypadku) z oryginalnych płytek bez update'u.

Kupiłem kiedyś dwie takie konsole w promocji na Alledrogo jako uszkodzone z uwalonym enkoderem HDMI, po naprawie jedna miała firmware starszy niż 5.05 i można na niej wgrywać homebrew i grać w "backup'y" ściągnięte netu, wydane przed (... teraz nie pomnę daty), ale połączenie jej z PSN grozi właśnie banem (co mogło być powodem w Twoim przypadku) a druga z nowszym i tu tylko oryginały a w Twoim przypadku offline.

Zdjęcie bana z tego co wiem czy obniżenie wersji FW nie jest puki co możliwe.
W PS3 dało się to obejść, ale tutaj nie jest to jeszcze możliwe.
Zresztą do PS3 mam jeszcze gdzieś programator do zmiany FW w konsoli, ale w PS4 tak się jeszcze nie daje.

Coś kombinowali też już z wersją 6.20, ale chyba jeszcze nie jest ten temat w pełni ogarnięty.

« Ostatnia zmiana: 2019.03.28, 22:16:55 wysłana przez damik »
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: Trefny Towar
« Odpowiedź #7 dnia: 2019.03.28, 21:51:15 »
Nie sprawdzilem numeru firmware i juz nie mam tej konsolki, takze nie sprawdze. Widze ze sporo takich konsolek kreci sie po necie, takze chyba uniwersalnego sposobu na to nie ma.
Wyczytalem tez, ze gry sa robione tak, ze potrzebuja firmware wiekszego, niz konsolka ma, gdy jest wstawiana na polke w sklepie, wymuszajac w ten sposob podpiecie do netu mimo, ze gra jest na nosniku, przez co nawet z plyty na takiej konsolce gra moze nie dzialac.

Innymi slowy, na ta chwile ta konsolka to przerosnieta podporka, zeby sie drzwi nie zamykaly.

Pozdr.

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Trefny Towar
« Odpowiedź #8 dnia: 2019.03.28, 21:59:20 »
update można robić z Pendrive USB, net nie jest potrzebny.
na podpórkę ma akurat właściwy kształt ;)
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Trefny Towar
« Odpowiedź #9 dnia: 2019.03.28, 22:02:03 »
konsolka to przerosnieta podporka, zeby sie drzwi nie zamykaly.

To samo pisano o ZX81:"people found that it works better as a door-stop than as a computer" i "the zx really is pretty much an aerodynamic door stop" ;)
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Trefny Towar
« Odpowiedź #10 dnia: 2019.03.28, 22:05:45 »
ale zx81 jest za lekki i cięższe drzwi go przesuwają, a ps4 to już cięższy kaliber = większa przydatność  :P
Dlatego warto kupić ps4 :)
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Trefny Towar
« Odpowiedź #11 dnia: 2019.03.28, 23:08:48 »
ale zx81 jest za lekki i cięższe drzwi go przesuwają, a ps4 to już cięższy kaliber = większa przydatność  :P

Sposobem Panie Kolego, sposobem.

KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Trefny Towar
« Odpowiedź #12 dnia: 2019.03.28, 23:11:26 »
Tutaj się zgodzę, ale jeśli ktoś ma mniejszy prześwit po drziami to wtedy jedynie PS4 się sprawdzi !  ;D
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.