Autor Wątek: A to co? Spectrum Next.  (Przeczytany 262387 razy)

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #660 dnia: 2020.02.13, 21:40:16 »
Otworzyłem, rozpakowałem i jak na razie wrażenia bardzo pozytywne. W pudełku poza Nextem jest drukowana instrukcja obsługi, zasilacz XP Power z zestawem końcówek na cały świat oraz karta micro SD z "zestawem standardowym". Opakowanie robi wrażenie pod względem szaty graficznej i jakości wykonania, zresztą sam komputer jest zbudowany bardzo dobrze. Moja bieda-wersja na fotkach poniżej.





























KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

p.janowski

  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Miejsce pobytu:
    Koluszki
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #661 dnia: 2020.02.13, 21:47:00 »
A500; C64C, C64G, C64Rpi; iBook G3, PowerBook G4 12", PowerBook G4 15" z MorphOS; ZX 128k +2A

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2009
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #662 dnia: 2020.02.13, 22:22:36 »
Niektorzy sie nie doczekali:
Z akcji na ebaju:
Funded on Kickstarter, this unit was ordered by my brother in law who passed away last year. We don’t really know anything about this so listing it here for any enthusiast to buy and use as it was intended.

370 GBP  :o :o :o, nie no, za chwile pewno bedzie wysyp...

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #663 dnia: 2020.02.13, 22:25:50 »
Nie kus takimi ofertami cenowymi ;)

W każdym razie, odszukałem wszystkie elementy do "upgrejdu" do Ultimate poza pamięciami.
« Ostatnia zmiana: 2020.02.13, 23:16:48 wysłana przez Klaud »
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

Skinner

  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Miejsce pobytu:
    Wlkp PL
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #664 dnia: 2020.02.14, 09:10:36 »
A jak tam odczucia związane z klawiaturą? W końcu rzeźbili ja ponad rok :)
2x 48k+, +2, HQ48 (under construction)

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #665 dnia: 2020.02.14, 09:24:05 »
Kilka wrażeń użytkowych. Tylny i lewy panel obudowy są błyszczące. Tylny panel ze złączami można zarysować nawet paznokciem, więc podłączanie i odłączanie wtyczek zrobi na nim rysy. Na błyszczącej obudowie widać kilka niedociągnięć z wtryskarki. Złącze karty SD, rejon przycisku RESET i NMI będzie ciągle upaprane odciskami palców. Przyciski te działają lekko ale też pewnie, znaczącą nie wystają ponad obudowę.

Klawiatura, co do niej mam mieszane odczucia. Działa miękko i dobrze, co jest jej niewątpliwą zaletą. Wrażenia ogólne jak przy używaniu typowej klawiatury laptopowej. Jednak napisy na klawiszach są malowane i lekko wypukłe. Napisy czuć pod opuszkami palców, co mi nie do końca pasuje. Albo trzeba będzie przyzwyczaić się, albo podłączyć klawiaturę od PCta na PS/2. Pozostaje kwestia trwałości malowanych napisów przy intensywnym używaniu klawiatury.  Poza tym klawiatura ufajda się po godzinie zabawy z Nextem, ze wzgłedu na te błyszczące części klawiszy. Jeśli komuś pocą się palce, na klawiszach, szybko zostają brzydkie smugi.

Dużego plusa trzeba dać za zatyczkę złącza krawędziowego. Jednak aby ją ściągnąć trzeba się namęczyć, bo jest ściśle spasowana.

Drukowana instrukcja to jest to, co powinno być z każdym sprzętem. Szata graficzna nawiązuje do instrukcji ZX Spectrum. Jest ona dobrym uzupełnieniem Nexta, jako całości. Jestem chomikiem i lubię papier, nie drukowane PDFy na A4, lecz dobrze przygotowane materiały z drukarni.
« Ostatnia zmiana: 2020.02.14, 09:48:24 wysłana przez Klaud »
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #666 dnia: 2020.02.14, 20:29:49 »
Dostałem powiadomienie ze do mnie też jedzie ;) Po krótkiej analizie biznesowej   :D zastanawiam sie czy go wystawiać na Allegro, SMR czy Ebay... ;D  Do tego po krótkiej lekturze Facebooka i grupy NEXT wygląda na to że i tak wyjde na chciwą kanalię która nazamawiała Nextów żeby je z zyskiem sprzedać.  Ci fanboje NEXTA są niesamowici. Już nawet chcą mi dyktować jak , kiedy i dlaczego mogę sprzedać mój komputer na licytacji na którą nie mam wpływu i nie moja wina że ktoś chce kupić za ponad 400 funciaków. To nie jest zdrowe...
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

MarekS

  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Miejsce pobytu:
    Zielona Góra
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #667 dnia: 2020.02.14, 21:07:08 »
Dostałem powiadomienie ze do mnie też jedzie ;) Po.....  To nie jest zdrowe...


Do Zaxxona i Klauda, ale mieliście "pledge'a" na wersję "The ZX Spectrum Next ", czyli nazwijmy ją podstawowa?

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #668 dnia: 2020.02.14, 21:15:00 »
Ja brałem podstawową wersje,  bo ten szumnie nazwany Accelerator to zwykłe PI zero i złącze na płycie , a pi zero  mam pare, WIFI moduł sobie kupiłem za 10 PLN na Allegro, leży w paczkomacie do odebrania. Nie pamiętam z jakim ramem.
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #669 dnia: 2020.02.14, 21:16:46 »
Moja "plakietka" w załączniku. Obecnie Next ma 1MB RAM na pokładzie jako standard. Tak samo jak Zaxon, "upgrade" o RPi Zero, WiFi, RTC i resztę zrobię sobie sam.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #670 dnia: 2020.02.14, 21:34:05 »
RTC też tam nie ma ? Chyba mam jakieś w szufladzie...

Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #671 dnia: 2020.02.14, 21:38:07 »
Nie, nie ma. Potrzebujesz DS1307, kwarc zegarkowy 32.768kHz, uchwyt na baterię i jedną pastylkę CR2032.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #672 dnia: 2020.02.14, 22:15:24 »
Acha to fi fi zrobili na goldpinach a RTC nie ? "dolutuj se sam" .? Dobra, tak czy inaczej  to temat na przyszły tydzeń jak DPD dostarczy ;)
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #673 dnia: 2020.02.15, 01:34:59 »
Jakby ktoś szukał RPi Zero na akcelerator, to resztki są najtaniej w Botlandzie (poniżej 40zł z wysyłką). W UK cena za Zero osiągnęła ponad 20 funciaków i ich nie ma.
« Ostatnia zmiana: 2020.02.15, 02:02:07 wysłana przez Klaud »
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #674 dnia: 2020.02.15, 01:40:48 »
Wykupili do Next-ów ?
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma