Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
POLSKIE KOMPUTERY / Odp: Bosman - Terminal ANG 3001 lub AN 2001
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Maryjan dnia Dzisiaj o 13:13:53 »
Gratuluję i podziwiam.
Tytaniczna praca na miarę Syzyfa :)
Która tak właściwie, nigdy się nie kończy.
2
WSPÓŁCZESNE KLONY / Odp: Murmulator ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez fastbeta dnia Dzisiaj o 10:12:27 »
FASTBETA HDMI dla płyty Pimoroni DV. Potrzebuję kogoś kto potrafi podłączyć klawiaturę PS/2 według schematu
3
WSPÓŁCZESNE KLONY / Odp: Murmulator ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez fastbeta dnia Dzisiaj o 07:23:35 »
4
WSPÓŁCZESNE KLONY / Odp: Murmulator ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez fastbeta dnia Dzisiaj o 07:20:22 »
1. W/W sygnały można użyć dla klawiatury PS/2 ?
2. Może klawiatura i/lub gamepad na USB z raspi?
3. Ostatecznie kabelki polutuje między gniazdem PS/2 a PICO ( tak jak tu: https://learn.adafruit.com/nes-emulator-for-rp2040-dvi-boards/using-pico-dv-demo-base)

1) Myślę, że tak
2) Fastbeta na razie nie ma USB
3) Schemat obwodu PS2

wysłałem wersję testową w pm
5
POLSKIE KOMPUTERY / Odp: Bosman - Terminal ANG 3001 lub AN 2001
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krap dnia Wczoraj o 23:01:18 »
Hej,

Potwierdzam, jest zupełnie sprawny.

Tu można sobie obejrzeć trochę więcej z uruchamiania:

https://fhkd.pl/2024/05/sklonowalismy-ang-3001/

A tu z fazy rysowania:

https://fhkd.pl/2024/05/odtwarzanie-ang-3001/

Dziś sprawdziłem też, że działa na nim soft z 1990 roku (mój terminal oryginalnie był z 1987) i komunikuje się z Bosmanem (soft 2311) zupełnie tak samo dobrze. Dzięki temu chodzi też wreszcie Sokoban (wykorzystuje nowe ESC-kody, których nie było w starszej wersji).



Klawiatura to jedna z tych co były dostępne na Allegro. Nastepna rzecz na liscie to plytka-konwerter na klawiature USB/PS2.

Pozdrawiam!

--
krap/fhkd.pl
6
POLSKIE KOMPUTERY / Odp: Bosman - Terminal ANG 3001 lub AN 2001
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mkamzierczak dnia Wczoraj o 21:10:27 »
Klon został uruchomiony, działa.
7
WSPÓŁCZESNE KLONY / Odp: Murmulator ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pawelb dnia Wczoraj o 13:58:44 »
Już przyszła paczka.
Na płycie DV PICO  nie ma gniazda PS/2 dla klawiatury . Widzę miejsca na sygnały GPI0,GP1,GP21,SDD1 i SDD2 oraz zasilanie 3V3 i GND.
I tu są pytania. 
1. W/W sygnały można użyć dla klawiatury PS/2 ?
2. Może klawiatura i/lub gamepad na USB z raspi?
3. Ostatecznie kabelki polutuje między gniazdem PS/2 a PICO ( tak jak tu: https://learn.adafruit.com/nes-emulator-for-rp2040-dvi-boards/using-pico-dv-demo-base)

Jako piko będę chciał użyć RP2040-Plus - Waveshare 20290.
Możesz podać stronę skąd masz schemat DV PICO?

Pozdrawiam,
PB
8
RÓŻNOŚCI / Odp: Czy Sztuczna Inteligencja budzi w was więcej nadziei czy obaw?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez KWF dnia Wczoraj o 05:44:13 »
3-4 dni bez prądu na skalę krajową i dowolny kraj w cywilizacji zachodniej na ziemii upada, a chwilę potem dopadają nas choroby średniowieczne np. cholera. Największym problemem może okazać się brak wody pitnej i wylewające się ścieki komunalne. Kraje mniej rozwinięte przeżyją taką "katastrofę" bez większego uszczerbku.

Algorytmami genetycznymi, sztucznymi sieciami neuronowymi, uczeniem automatycznym i pośrednio systemami ekspertowymi zajmowałem się pod sam koniec lat 90-tych. Moc obliczeniowa powszechnie dostępnych komputerów była za mała, aby robić coś na serio w czasie rzeczywistym. Praca akademicka w automatyzacje procesów sterowania, szukanie optymalnych nastaw sterowników PID lub stabliności pracy systemu elektroenergetycznego ... stare dzieje, a potem dopadła brutalna rzeczywistość i trzeba było z czegoś żyć.

Swoją drogą to całe pi... o ekologii, ograniczeniu emisji CO2, ograniczanie używanie paliw kopalnych nijak się ma do bardzo energochłonnych procesów przetwarzania "big data", sztucznej inteligencji oraz kopania krypto walut.


9
HARDWARE / Odp: Issue 5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez KWF dnia Wczoraj o 05:28:57 »
Moge przygotowac cos, bo mam juz dosyc zglebiony temat tej plyty.
Nie wiem tylko z kim rozmawiqc na ten temat i w jakim formacie to przygotowac

Napisz do @Tygrysa
10
RÓŻNOŚCI / Odp: Czy Sztuczna Inteligencja budzi w was więcej nadziei czy obaw?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ZorrO dnia Wczoraj o 04:25:34 »
Co do kopania rowów do nie podzielam obaw. Sam ostatnio mijam parę takich osob jeżdżąc do pracy.

A propo wyłączenia prądu. Jak sie ogląda co sie dzieje we wielkich miastach gdy wszystkie alarmy w sklepach przestają działać i wszystkie mendy ruszają na rabunek, że policja nie ogarnia bałaganu zwłaszcza że bez sygnalizacji świetlnej pełno korków na ulicach i auta w centrach miast stają sie bezużyteczne. To wygląda jak apokalipsa.

Ale raz w moim rodzinnym Toruniu ze 20 lat temu był taki wieczór że nie było prądu latem, wieczorem w sobotę przez jakieś 3-4 godziny. Mieszkałem wtedy na wielkim blokowisku, i ludzie masowo tysiącami powychodzili na balkony, a inna grupa też masowo wyszła sobie całymi rodzinami na spacer.
Normalnie to nawet w dzień aż tylu ludzi nie chodzi na raz po osiedlu, a tym bardziej w takim relaksowo spacerowym tempie. Atmosfera była milsza i bardziej wzniosła niż w sylwestra, gwiazdy pięknie świeciły. To było naprawdę niesamowite jak sie ludzie cieszyli z czegoś tak prostego jak okazja by oderwać sie od ekranów i iść na spacer z bliskimi. A gdy sie zapaliły światła to było słychać takie głośne "Ooch!" jak np w cyrku po wykonaniu jakiegoś numeru. :)
To był najmilszy wieczór z tych 20 lat jakie tam mieszkałem. :)

No ale gdyby prąd zniknął na wiele dni to trudno sobie wyobrazić jak by to wyglądało.
Strony: [1] 2 3 ... 10