Autor Wątek: Kabel z tableta do Spectrum+3  (Przeczytany 7421 razy)

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4695
Odp: Kabel z tableta do Spectrum+3
« Odpowiedź #15 dnia: 2017.07.20, 18:53:55 »
Generalnie to temat przewijajacy sie co pare miesiecy. Jak już sie wyurlopuje to chyba jakies FAQ napisze  ;D
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

lysy1972

  • *
  • Wiadomości: 22
  • Miejsce pobytu:
    Radom
Odp: Kabel z tableta do Spectrum+3
« Odpowiedź #16 dnia: 2017.07.20, 19:08:17 »
Dobra po 12 minutach...wgrał mi sie SVIV....

ale po kolei zamiast tableta wpiąłem pod wzmacniacz kaseciaka,który ma wejście USB i wczytałem grę w formacie mp3 z pena.

Musi być SZMOC bo kaseciak ma volume w skali 40 max(ustawiony na 39) a wzmacniacz na full.

Ja pitole ale to musi być mocny sygnał,kto by się spodziewał.
Jak jutro posprawdzam co i jak to zrobię szybki mały tutoral co i jak W +3.
Pozdro dla wszystkich;)

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3189
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: Kabel z tableta do Spectrum+3
« Odpowiedź #17 dnia: 2017.07.20, 20:40:55 »
Jak jutro posprawdzam co i jak to zrobię szybki mały tutoral co i jak W +3.

a czy mógłbyś tego jednak nie robić? jako argument DLACZEGO miałbyś nie robić niech posłuży prosty argument: na jakieś 5-7 128k +3 jakie mi się przewinęły przez ostatni rok KAŻDY z nich wgrywał gry z telefonu iPhone/cyfrowego dyktafonu/magnetofonu. Dlaczego? Bo mam właściwy KABEL oraz poziom sygnału wyjściowego. Tu nie ma wielkiej filozofii, a tym bardziej potrzeby, aby innym mącić prosty temat. Tutoriale proponuję zostawić ludziom, którzy zjedli zęby na spectrumach, choć może to nie modne w czasach szafiarek, jutuberów i specjalistów znikąd, nie mniej - jeżeli trzęsiesz się aby coś napisać to mam propozycję: napisz dlaczego Ci nie działało. Jaki telefon, poziom wyjścia w telefonie, jaki plik kabel, połączenie - tylko pisząc przemyśl czy ktoś z tego skorzysta.

Przy czym weź pod uwagę: 90% ludzi tutaj rozumiejących dlaczego Ci nie działało, to ludzie dużo bardziej techniczni niż przeciętny polak-humanista. Ja do wgrania pliku do spectruma wykorzystuję samplowanie 11,025kHz, 8 bitów, mono. Plik wav.
dużo sprzętu mało czasu.

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4695
Odp: Kabel z tableta do Spectrum+3
« Odpowiedź #18 dnia: 2017.07.20, 20:50:57 »
A ja MMC ;) Ktorych jest do wyboru do koloru.  1 guzik( no chyba ze wypasiona wersja z bajerami ;) ) , jedno zlacze na karte, wtyka sie karte, naciska sie guzik i działa.

Co do reszty, no i po to jest wlasnie potrzebne FAQ. Chocby po to  zeby ludzie sobie odpuscili to mp3, obecnie przy pojemnosciach kart pamieci i dyskow nie ma to sensu. Ladowac z wav chociazby. Przez własciwy kabelek wetkniety do własciwej dziurki. Pear tez bez powodu nie zrobił dopałki do wgrywania. NO ale trzeba to ustematyzowac, speccy wiki sie kłania. W koncu po to jest.
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6839
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • PCBway
Odp: Kabel z tableta do Spectrum+3
« Odpowiedź #19 dnia: 2017.07.20, 20:54:42 »
Popieram @tooloudtoowide, "tutek" nie jest potrzebny. Poza tym wszystko jest w instrukcji do +3, np. tu: http://www.worldofspectrum.org/ZXSpectrum128+3Manual/chapter10.html
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

lysy1972

  • *
  • Wiadomości: 22
  • Miejsce pobytu:
    Radom
Odp: Kabel z tableta do Spectrum+3
« Odpowiedź #20 dnia: 2017.07.20, 20:56:36 »
Pewnie,że nie muszę-po prostu robiłem wszystko opierając się na tym co miałem i wyczytałem w necie.A że nie działało to po to chyba forum jest?
Zęby zjadłem na Amidzę i PC  kolego.

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4695
Odp: Kabel z tableta do Spectrum+3
« Odpowiedź #21 dnia: 2017.07.20, 20:59:40 »
A trzeba bylo tutaj ,  tez jest opcja szukaj ;) Co do zjadania zebow  8)
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

lysy1972

  • *
  • Wiadomości: 22
  • Miejsce pobytu:
    Radom
Odp: Kabel z tableta do Spectrum+3
« Odpowiedź #22 dnia: 2017.07.20, 21:19:33 »
Ano:)
Wyczytałem na angielskiej stronie,że +3 ma wejście stereo i stąd kabel 4 pin.
Sprawdzę na ten przepince  3 pin/2 mono jak będzie sygnał bez wzmacniacza to jeszcze lepiej.
Nie ma o co kruszyć kopii -naczytałem się ,ze nie tylko ja miałem z tym problemy w +3.
Dobra zamknijcie wątek i nie ma się co spinać.Pozdrawiam.

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6839
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • PCBway
Odp: Kabel z tableta do Spectrum+3
« Odpowiedź #23 dnia: 2017.07.20, 21:35:58 »
Ech, ... gniazdo jack stereo ma 3 piny, a nie 4. Tak jest standardowo i od zamierzchłej przeszłości. Styk nr 4 został dodany dużo później na potrzeby urządzeń przenośnych.

Wątek możesz zamknąć sam, jako jego założyciel. Przycisk na dole strony, po lewej.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76