ZX Spectrum > WSPÓŁCZESNE KLONY

ZX Pico

<< < (2/2)

Biken:
W tym miejscu w zwykłym ZXie masz elementy elektroniczne zatem "nie przeszkadza".
Ja i tam szykuję się krótką wersję "RED" bez płytki pod klawiaturę. Pico już mam, to tylko będę zamawiał PCB i tych kilka złączy. Obudowa z usmażonego Plusa już mi się kisi parę lat. Tylko folię nową będę potrzebował.

KWF:
Wszytko pięknie, ładnie, tylko dlaczego toto ma jakieś dziwne zasilanie, a nie standardowy zasilacz 9 V z wtyczką DC 2.1/5.5. W budzie miejsca aż nad to, aby wsadzić jakąś bateryjkę LiPo. Zresztą, cokolwiek co wymaga wgrywania f/w bardziej skomplikowanego niż samo ZX Spectrum, jest dla mnie czarną magią i nie dotykam tego.

Biken:
Może i jestem za nowoczesny, ale przeciągnięcie pliku z katalogu to "pendrive" jakim czyste RPico nie jest wyzwaniem.
Da się nawet Total Commanderem skopiować.
Tu właśnie jaram się prostotą jaką wykazano się przy budowie tego ZXa.
Jako ciekawostkę powiem że obie płytki mają możliwość wlutowania albo elementów przewlekanych THT jak i SMD.
Ale to dla estetów z orlim wzrokiem.
Zamiast wlutowywać gniazdo zasilania USB-B (takie drukarkowe) można wlutować USB-C  byle by + i - się zgadzał. Jak kto woli.

zaxon:
Firmware do tego  to niestety jest takie jakie jest...Miałem okazje je chwile poużywać , odpalić trochę softu, zero kompatybilności, tyle że działa i sie uruchamia. Więc dałem sobie spokój. Dobra rzecz żeby amatorów w kanał wpuścić .. I nic poza tym.

Biken:
A widzisz, takie buty. O tym to nie wiedziałem. Trzeba to przemyśleć jeszcze.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej