Komputery z Z80 > POLSKIE KOMPUTERY

Mera 7951OM

<< < (2/5) > >>

nietoperz:
Za dzieciaka kilka takich terminali dostałem i rozbebeszyłem. Do dziś pewnie gdzieś leża charakterystyczne głośniczki, transformatory sieciowe oraz aluminiowe płyty spodnie - aż dziwne, że żadnej klawiatury nie zachowałem. Przypuszczam, że kilka ruskich 8080 które mam też z nich pochodzi. Te moje robiły za czasów swojej świetności za końcówki do Riada. Fajne znalezisko!

trojacek:

--- Cytat: Maryjan w 2019.12.12, 20:12:19 ---Ciekawe też jest, w jakim stanie będzie bańka (luminofor).
Widziałem już kilka baniek, w których się zaczynał obsypywać.
Szczególnie w starych TV z lat 60-70 tych.
Niestety, lata wychodzą.

--- Koniec cytatu ---

Bez przesady, to jest sprzęt młodszy od CPC 6128, a monitory Amstrada jakoś się jeszcze nie obsypują ;)

https://historiainformatyki.pl/historia/skan.php?doc_id=1653&type=pdf&for_download=1

apk:

--- Cytat: nietoperz w 2019.12.12, 22:42:01 ---Za dzieciaka kilka takich terminali dostałem i rozbebeszyłem. Do dziś pewnie gdzieś leża charakterystyczne głośniczki, transformatory sieciowe oraz aluminiowe płyty spodnie - aż dziwne, że żadnej klawiatury nie zachowałem. Przypuszczam, że kilka ruskich 8080 które mam też z nich pochodzi. Te moje robiły za czasów swojej świetności za końcówki do Riada. Fajne znalezisko!

--- Koniec cytatu ---

Tam są same TTLe niskiej skali integracji + ROM. Nie ma mikroprocesora. Czysta logika połączeń bez programu.

damik:
W mojej byłej firmie pod koniec lat 80-tych chyba robili obudowy do tego ustrojstwa albo przynajmniej przymierzali się do tego, bo kiedyś widziałem w kontenerze z wybrakami plastikowych (ABS) wytłoczek na dziale mechanicznym surową górną część tej obudowy, do tego jeszcze przed wycięciem dziur pod kineskop i klawisze.  ???

nietoperz:

--- Cytat: apk w 2019.12.12, 23:55:44 ---
--- Cytat: nietoperz w 2019.12.12, 22:42:01 ---Za dzieciaka kilka takich terminali dostałem i rozbebeszyłem. Do dziś pewnie gdzieś leża charakterystyczne głośniczki, transformatory sieciowe oraz aluminiowe płyty spodnie - aż dziwne, że żadnej klawiatury nie zachowałem. Przypuszczam, że kilka ruskich 8080 które mam też z nich pochodzi. Te moje robiły za czasów swojej świetności za końcówki do Riada. Fajne znalezisko!

--- Koniec cytatu ---

Tam są same TTLe niskiej skali integracji + ROM. Nie ma mikroprocesora. Czysta logika połączeń bez programu.

--- Koniec cytatu ---

Spojrzałem do DTR i istotnie mój błąd. Swoją drogą sprytna mikroprogramowalna konstrukcja.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej