Autor Wątek: Kabel RGB do Spectrum +2  (Przeczytany 2220 razy)

chomik

  • ***
  • Wiadomości: 207
Kabel RGB do Spectrum +2
« dnia: 2021.01.24, 21:35:18 »
Witam, wie ktoś moze gdzie taki kabel dostane w PL lub ma może na zbyciu?

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Kabel RGB do Spectrum +2
« Odpowiedź #1 dnia: 2021.01.24, 23:32:16 »
Po pierwsze - o jaki +2 chodzi, szary czy czarny?
Po drugie - jak potrafisz się posługiwać lutownicą, to taki kabel szybciej sam zrobisz, niż kupisz.
Po trzecie - jak jednak nie chcesz się w to bawić, może ktoś z forum podejmie się Ci taki kabel zrobić.
Po czwarte - sprawa będzie prostsza, jak podasz, skąd jesteś. A że to Twój pierwszy post, to w ogóle byłoby miło, jakbyś coś o sobie napisał, choćby na ten przykład "cześć, jestem Rafał z Warszawy i zbieram/gram/programuję Spectrum od XX lat" :)

chomik

  • ***
  • Wiadomości: 207
Odp: Kabel RGB do Spectrum +2
« Odpowiedź #2 dnia: 2021.01.25, 07:04:04 »
Ok przepraszam, więc od początku.

         Witam wszystkich,, kolekcjonuje retro kompy, konsole i gry od wielu lat. Zaczalem od Game&Watch i ruskich jajeczek. Mam już prawie wszystkie wiec przyszedł czas na komputery i konsole. Mam kilka spectrum, jedno atari 65xe, amige 500 i konsole, pegasus, snes etc. Pasja do zbierania zrodziła sie z sentymentu, w mlodosci mialem gumiaka i A500, a swego czasu kandlowalem kiedys programami na gieldzie Bajtka na Grzybowskiej, (pewnie na grupie sa osoby z tamtych czasow) ;) Lutownicą umiem.się poslugiwać, ale raczej w podstawowych tematach, wymienic czesc, uklad spox. Jeżeli chodzi o kabel to potrzebuje go fo  specteum +2 do czarna wersji juz amstradowskiej.  Pozdrawiam Rafał z Warszawy ale kabelek może być z innego miasta.

misiek2

  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Miejsce pobytu:
    lubelskie
Odp: Kabel RGB do Spectrum +2
« Odpowiedź #3 dnia: 2021.01.25, 09:26:05 »
Mnie taki kabel zrobił kolega z forum martin381. Może odezwij się do niego. Kosztował mnie coś około połowy tego, co musiałbym zapłacić, gdybym ściągał z UK. Poza tym kabel w domu miałem w ciągu tygodnia od zamówienia.
ZX Spectrum 128+ (toastrack), Timex 2048, Just Speccy 128, Sizif 512, N-GO, Masakrator FM, Divide 5.7c, Divide 2k14, ZX-UNO 2mb, Amstrad CPC 464 + DDI3 z 512 kb ram