Autor Wątek: FlexiBridge - kolejny "klocek" do Enterprise  (Przeczytany 21175 razy)

pear

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
FlexiBridge - kolejny "klocek" do Enterprise
« dnia: 2015.04.18, 08:39:46 »
To jest moja wersja buforowanego mostka dla Enterprise o roboczej nazwie FlexiBridge. Prawie gotowa :)
Złącze dla kart jest zamienione na mocniejsze IDC64 zamiast typowego złącza krawędziowego.
Interfejsy przyłączane będą elastyczną płaską taśmą (stąd nazwa).
Jeden wspólny zasilacz o dowolnej polaryzacji dla komputera i interfejsów (maksymalne sumaryczne obciążenia do 5A).
Zasilanie komputera przez złącze krawędziowe lub opcjonalnie przez dodatkowy kabel (złącze J4).
Zasilanie do kart interfejsów 9V, stabilizatory 5V na kartach.
Wyłącznik zasilania odłączający cały system jednocześnie.
Dwukolorowy LED - czerwony zasilacz włączony, zielony komputer i karty pod napięciem.
Buforowane magistrale adresowa i sterująca.

PS. Chyba też zaczynam bloga tworzyć :(
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

ssr86

  • *
  • Wiadomości: 37
  • Miejsce pobytu:
    Bydgoszcz
Odp: FlexiBridge - kolejny "klocek" do Enterprise
« Odpowiedź #1 dnia: 2015.04.18, 18:48:19 »
Myślę, że powinieneś się zerejestrować na enterpriseforever.com. Jest tam kilka osób, które również mają kilka projektów sprzętowych dla Enterprise: m.in. 2- i 4-trybowe turbo (4/7.12mhz i 4/6/7.12/10 mhz), interfejs kart sd, wewnętrzne rozszerzenie pamięci 512kb/1mb (chyba), pewnie coś jeszcze się znajdzie..., ale większa część (?) forum niestety jest po węgiersku. Jednak przede wszystkim są tam sami (?) użytkownicy komputerów Enterpise;P

Nawet udało się im skontaktować z dyrektorem technicznym niemieckiego oddziału, który udostępnił wiele ciekawostek, dokumentów i zdjęć (m.in. informacje o prototypie modelu 911, albo jakoś tak się to nazywa - nawet posiada 3 (ale tylko jeden kompletny, a jeden w ogóle nie działa)) - ciekawie się to czytało: http://enterpriseforever.com/hall-of-fame/qa-with-werner-lindner-technical-director-of-the-enterprise-computers-gmbh/.
"Kto zawsze tylko żył w pustyni..."

pear

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: FlexiBridge - kolejny "klocek" do Enterprise
« Odpowiedź #2 dnia: 2015.04.18, 19:28:11 »
Równolegle swoje "klocki" pokazuję na grupie użytkowników Enterprise na Facebook'u :)
Mój ZX Spectrum Emulator się spodobał. Ponoć ładniejszy niż oryginał  :D
Aż się chce coś zrobić :)

We FlexiBridge'u chyba coś skopałem. Pierwsze testy z podłączoną kartą EXDOS (też własnej roboty) nie wypadły pomyślnie.
Gdzieś pomieszałem sygnały, albo to kwestia zbyt długiej taśmy z magistralami (mimo, że skróciłem ją już do ok. 15 cm).
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

ssr86

  • *
  • Wiadomości: 37
  • Miejsce pobytu:
    Bydgoszcz
Odp: FlexiBridge - kolejny "klocek" do Enterprise
« Odpowiedź #3 dnia: 2015.04.18, 20:05:35 »
Równolegle swoje "klocki" pokazuję na grupie użytkowników Enterprise na Facebook'u :)
Jako, że nie posiadam facebooka, nawet nie wiedziałem o istnieniu takiej grupy.:)
Cytuj
Mój ZX Spectrum Emulator się spodobał.
:)
Cytuj
Aż się chce coś zrobić :)
8)
« Ostatnia zmiana: 2015.04.18, 20:20:57 wysłana przez ssr86 »
"Kto zawsze tylko żył w pustyni..."

pear

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: FlexiBridge - kolejny "klocek" do Enterprise
« Odpowiedź #4 dnia: 2015.04.18, 21:29:20 »
Wygląda na to, że teraz to już muszę się zarejestrować na enterpriseforever.com i wyjaśnić kilka spraw ;)
http://enterpriseforever.com/hardware/zx-spectrum-emulator-card/msg46071/#msg46071
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D