ZX Spectrum > HARDWARE

SD-2-EAR/MIC

<< < (2/4) > >>

Jean 1:
Czyż nie lepiej użyć jakiegoś gotowego urządzeńka do takich zabaw ?? ja się kiedyś bawiłem z moją nokią N82. ustawiłem format zapisu wav i spoko można sobie było nagrywać i zgrywać programiki z zx-a, działało to dobrze ... Niektóre tanie mp3 z opcją dyktafonu mają opcje zapisu do formatu wav myślę że spoko by to działało, trzeba przetestować ... wystarczy przerobić wejście mikrofonowe na wejście liniowe i musi to działać  ... taki mini tape :-) na bateryjkę ... osobiście uważam że bez sensu jest robić coś co jest już zrobione ... lepiej wykonać małą adaptację tego co jest :-)... Czy ktoś myślał o takim zastosowaniu popularnego mp3 playerka ??

Duddie:
@bhpjean: Nokią nie stworzysz TZXa. Tu nie chodzi o to, żeby znaleźć nowy, efektywniejszy sposób ładowania. Od tego są urządzenia typu divIDE. My chcemy dać użytkownikom możliwość tworzenia .TZX w prosty sposób. Plik .TZX jest wiernym obrazem sygnału na taśmie - co do impulsu. Zgrane do WAV czy MP3 niestety nie.

RafalM:
Też trochę tego nie rozumiem.

Istnieją programy które potrafią z pliku .tzx zrobić MP3 - takiej jakości by się wgrywało. Wrzucamy mp3 na odtwarzacz, odtwarzacz podłączamy do Spectrum i już. Jedynym problemem jest to że nie każdy odtwarzacz się nada bo podobno niektóre są za ciche.

Co do stworzenia .tzx z nagrania .wav do zajmują się tym ludzie od lat i wiele loaderów zostało już opracowanych:

http://newton.sunderland.ac.uk/~specfreak/Schemes/schemes.html

Istnieją programy na peceta które tworzą tzxy takie jak MakeTzx. Niestety, nie radzą sobie one z nieznanymi loaderami. Zaczynają się wtedy schody i trzeba być naprawdę dobrym by coś z tego zrozumieć . Możecie poczytać na przykład jak wciągnąłem pół świata w stworzenie tzxa z Mózgprocesora :)

http://www.worldofspectrum.org/forums/showthread.php?t=36109

To co w końcu ma ten nowy hardware robić co nie jest możliwe w tej chwili?

Duddie:
Widzisz, jeśli nie czujesz sentymentu do latających po ramce pasków i pisków taśmy - nie zrozumiesz.... MP3 czy WAV nie jest "cyfrową kopią" oryginału. Jest to trochę jak przegrane na dwukaseciaku. A tu chodzi o to, aby rozpocząć Tape Preservation Project dla ludu. MakeTZX jest upierdliwy po maxie. Dużo się trzeba natrudzić, żeby spreparować poprawnego TZX. No i nie radzi sobie z większością zabezpieczeń. Poza tym, MakeTZX jest obecnie projektem którego nikt nie rozwija.
A co do samego urządzenia: wyobraź sobie małe pudełeczko z estetycznym wyświetlaczem, które jest w stanie z karty SD załadować do Spectrum każdego TZX i TAPa, tak jakby był to normalny magnetofon. Z tym, że nigdy nie ujrzysz Tape Loading Error, kaseta się nie wyciągnie, nie zużyje. Na karcie SD możesz mieć tysiące plików. Ot, taka mała cyfrowa biblioteka programów. Zaznaczam - jedynie dla miłośników magnetofonu. Kogoś, kto chce zachować oprogramowanie tak, jak je stworzył producent. W przyszłości opcja kolorowego wyświetlacza (jak w komórce) i wyświetlanie okładek kaset.

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM:
No właśnie - jak z wybieraniem plików? Jak w HxC SD?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej