ZX Spectrum > RÓŻNOŚCI

Dziwne spectrumowe przypadki

(1/1)

popocop:
Czy mieliście ze swoimi Spectrumami dziwne przypadki, które trudno wyjaśnić? Ja pamiętam, że mój pierwszy Spectrum 48 (lata 1987-89) miał dziwną przypadłość polegającą na tym, że nie działała gra "Ghostbusters". Próbowałem uruchamiać różne wersje tej gry i zawsze wieszała się po rozpoczęciu rozgrywki. Z kolei gra "Bobby Bearing" działała, ale nie generowała dźwięku. Jak kumpel uruchomił "BB" u siebie to byłem zdziwiony, że gra ma dźwięk :) Poza tym Spectrum był sprawny i setki innych gier działały dobrze.

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM:
Timex 2048 lubił czasami odpaść na demach na Spectrum48 (zwiechy itp). Ale nieczęsto.

ZX Sprinter zaskoczył mnie niemiło, kiedy się okazało, że jak gra AY, to wartości przesunięte są w górę, tzn. spectrumowa wartość "0" na Sprinterze równa się wartości "1", co niestety powodowało, że Sprinter głupieje, jak AY zagra wartość zero - i wówczas po prostu nic nie gra i milczy (straszna kupa na niektórych demach z tego wychodzi).

Niektóre Spectrumy w ogóle nie chodzą z divIDE (okazało się, że jest konkretny model Z80, który nie współpracuje z tym urzadzeniem).

Eva ma dziwaczny błąd w obsłudze klawiatury, który odkryłem chcąc zagrac w "Chop and hop" - praktycznie wszystkie gry braci Shaw nie chodza poprawnie i chłopek sam skacze, sam strzela itp - no grać się nie da ("Superkid" i tym podobne).

Wkurza mnie też, że interface AY na każdym ZX48K chodzi normalnie, a na każdym Timexie ciągle się odstraja i trzeba dociskać, ruszać itp - w końcu się spali i tyle tego będzie.

Gelip:
Nie wiem jak w innych ZX-ach ale w klonie "Bajt" i emulatorze Spectaculator w popularnej grze Krakout często piłka wpada w nieskończoną pętlę :-)

matofesi:
Krakout tak miał. Nie ma znaczenia na czym go bujasz, czasem potrafi się zapętlić.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej