ZX Spectrum > RÓŻNOŚCI

Reklama TV z cyklu "Kronika - wczoraj i dziś" -> ZX Spectrum+

(1/4) > >>

DDX:
Wdzieliscie moze w telewizji reklame takiej loterii smsowej TVP "Kronika - wczoraj i dziś"?? Konkretnie chodzi o druga serie tych reklam (w pierwszej serii jezdzila zolta Syrenka), w ktorej mozna bylo zobaczyc calkiem obszerny obraz z epoki, jak to wygladalo wgrywanie gier do Spectrum. Widac bylo Spectrum i kilka innych sprzetow z epoki zwiazanych z tematem, a konkretnie:
1. ZX Spectrum+
2. magnetofon MK232P lub MK433 (datarecorder), z daleka wygladaja identycznie, wiec nie moge jednoznacznie roztrzygnac (co ciekawe ten mgf. byl w dosc rzadkej wersji "bialej"/szarej, a nie jak przewaznie - czarnej)
3. joystick QuickJoy QJ II Turbo SV-124, taki charaterystyczny, czerwony (ma przelacznik "CPC")
4. z uwagi na p.3 prawdopodobnie byl tez jakis interface do joysticka, ale temu sie nie przyjrzalem
Poza ww slychac bylo rowniez charakterystyczny (dla nas dosc przyjemy :D) dzwiek wgrywania spectrumowego programu, a na ekranie telewizora (oczywiscie jakis koneskopowy, ale tez sie nie przyjrzalem dokladnie) widac bylo jak laduje sie Manic Miner - charaterystyczny "animowany" napis MANIC MINER (zrealizowany na prostym pomysle wykorzystania odpowiednich atrybutow i "FLASH"a). Tylko zamiast widocznej rowniez w tej reklame Fantastyki zdecydowanie bardziej pasowalby Bajtek.

Namierzylem na jakiejs stonce z programami TV, ze te reklamy emitowane byly/sa m.in. w niektore dni o 9:57, 12:47, 15:47 na TVPinfo (ale mam wrazenie ze widywalem tez na TVP1 lub/i TVP2). Jednak dzis ok. 15:47 na TVPinfo byla juz inna reklama tej samej loterii, wiec pewnie teraz leci juz trzecia czesc/seria (przypomne: 1-sza - Syrenka, 2-ga - Spectrum+).  Wyglada na to, ze ta druga, interesujaca nas, nie bedzie juz emitowana. Szkoda, przegapilem sprawe :'(... bo gdybym o tym odpowiednio wczesniej wspomnial na forum, to moze ktos mogly te szczegolna dla nas reklame nagrac i zachowac dla potomnych (ja niestety nie moglem - nie mam odpowiedniego sprzetu).

To jak, widzieliscie te reklame :)?

Duddie:
Ja widziałem :)

DDX:
Wlasnie przed "chwila", a konkretnie o 16:00, na TVPinfo znow leciala ta reklama z ZX Spectrum+. Wyzej wspomniany link do programu TV nic o tym nie wspomina, wiec wyglada na to, ze czasami emituja ja rowniez "niezapowiedzianie". Poza tym, jak wspomnialem, wczesniej zaczeli juz trzecia serie, a tu znow druga? Nic z tego nie rozumiem ::).
 
W kazdym razie gdyby komus przypadkiem udalo sie nagrac te reklame, to byloby bardzo fajnie :). To przypuszczalnie najobszerniejsza reklama z udzialem Spectrum (i innych sprzetow z epoki), jaka dotad powstala (przynajmniej w PL) i pewnie minie wiele lat zanm pojawi sie "lepsza". Dlatego warto byloby ja zachowac dla potomnych (dla nas chyba tez) .

DDX:
Doslownie chwile temu (17:55) znow leciala, tym razem na TVP2.

DDX:
Kolejna trafiona - 18:51 na TVP2.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej