ZX Spectrum > RÓŻNOŚCI

koszulki speccy.pl

(1/6) > >>

matofesi:
Miałem chwilę czasu i logo, które zrobiłem i wpadłem na pomysł, że zrobię projekt koszulek forumowych w systemie spreadshirt. W związku z tym, że logo ma 5 kolorów nie da się go zrobić w wersji flex ani flock (max 3 kolory) - jedyna opcja to druk cyfrowy. Wrzuciłem projekt w sporej rozdzielczości i zmontowałem koszulkę - zamówić można tu:
http://matofesi.spreadshirt.pl/speccy-pl-white-A19317823/customize/color/1
Z góry uprzedzam, że:
1. spreadshirt nie jest tani
2. nie wiem jak projekt wypada w praktyce - flexy i flocki od nich mam przetestowane, direct printa jeszcze nie
3. to bardziej informacja niż ostrzeżenie - cena, którą system podaje jest bez żadnego mojego narzutu (bo dla tych co nie wiedzą spreadshirt służy głównie do tego, żeby na projektach zarabiać) - to jest to, co wylicza sklepik.

Ja zamówię sobie jedną sztukę w tygodniu - jak przyjdzie, to wrzucę zdjęcia fizycznego produktu. Direct print podobno z czasem się przynajmniej częściowo spiera dając efekt "vintage" - w wypadku naszego forum to może dodawać klimatu koszulce ;)

Jakby ktoś chciał jakiś inny produkt z oferty spreadshirta (bo poza koszulkami robią tonę rzeczy) to proszę wołać - zmontuję i wystawię :)

Jean 1:
Fakt Koszulka fajna :-) ale cena już nie :-) a czyż nie lepiej sobie kupić papier do naprasowanek,(swego czasu gdzieś takie coś widziałem i można było w kolorku sobie zrobić ) wydruk z lasera i koszulka gotowa ... hmm za taką kasę to można sobie naprawdę firmową koszulkę już kupić, która się nie zbiegnie w praniu ... a może przy większej ilości cena spadnie ??
Oczywiście nie krytykuje bo pomysł mi się bardzo podoba ...

matofesi:

--- Cytat: Jean 1 w 2012.02.25, 22:41:07 ---Fakt Koszulka fajna :-) ale cena już nie :-)

--- Koniec cytatu ---

No niestety. Spreadshirt tani nie jest, ale jak pisałem - mam od nich chyba z 10 flexów, niektóre mają pewnie z 10 lat i poza tym, że ja "urosłem" nadal nadają się do noszenia :)

--- Cytuj --- a czyż nie lepiej sobie kupić papier do naprasowanek,(swego czasu gdzieś takie coś widziałem i można było w kolorku sobie zrobić )

--- Koniec cytatu ---

Uwierz mi - próbowałem. Dawno temu. Wszystko jest fajnie pod warunkiem, że się wszystko dobrze naprasuje itp. Przy pierwszym podejściu na trzy koszulki dobrze wyszła jedna. Przy drugim na pięć - dwie. Potem dałem sobie spokój bo się po prostu nie opłacało.

--- Cytuj --- wydruk z lasera i koszulka gotowa ...

--- Koniec cytatu ---

Really??? Wsadzisz termotransferowy papier do drukarki laserowej? Dużo ich masz na zbyciu? Wziąłbym parę ;)

Nie sądzę, żeby coś się zmieniło, ale termotransfer (papier do naprasowanek), który można kupić ot tak sobie za przyzwoite pieniądze przeznaczony jest do druku atramentowego. W laserze po prostu warstwa kleju się stopi i masz po drukarce.

--- Cytuj --- hmm za taką kasę to można sobie naprawdę firmową koszulkę już kupić, która się nie zbiegnie w praniu ...

--- Koniec cytatu ---

Te też się nie zbiegają. I, żeby nie było - spreadshirt robi też nadruki na firmowych koszulkach (np. Fruilt of The Loom), ale raz, że są droższe a dwa - ten konkretny nadruk jest ustawiony jako direct print. Cyfrowy druk bezpośrednio na koszulce to u nich nowa technologia i nie na wszystkich materiałach można ją zamówić. A tańszy drukowany termotransfer jest tańszy raptem o 5 zł.

--- Cytuj ---a może przy większej ilości cena spadnie ??

--- Koniec cytatu ---

Nie sądzę. To zasadniczo jest sklepik detaliczny. Cena spadnie jak znajdziesz kogoś, kto ci na zamówienie zrobi 50 takich koszulek. Tylko będziesz musiał za całe 50 zapłacić i jeśli to twoje pierwsze zamówienie to będziesz musiał zapłacić z góry. To jest podstawowa zaleta spreadshirta - zrobią ci nawet jedną sztukę i to dowolni wymyślnego wzoru (w ramach tego, co technicznie są w stanie zrobić).

--- Cytuj ---Oczywiście nie krytykuje bo pomysł mi się bardzo podoba ...

--- Koniec cytatu ---

Mnie też się podoba ;) Tak jak pisałem - w tygodniu zamówię sobie jedną sztukę na próbę i zobaczymy jak to wygląda w praktyce.

Jean 1:
Co do druku o plujce myślałem , a nie wiem skąd mi się laser w głowie ubzdurał :-) drobne przejęzyczenie ... oczywiście masz rację ...

hmm a może by jaką babcię zatrudnił i takie cóś na koszulkach by wyhawtowała ? było by niezniszczalne :-) swego czasu , dawne dzieje, jak kopałem piłkę dawali jakiejś kobiecie koszulki i ona na maszynie do szycia cyferki dziergała , tylko dziś pewnie
taka technologia wykonania nadruku by o wiele więcej kosztowała ...

Tak czy inaczej chyba sobie też taką koszulkę sprawię ... Zawsze chciałem taką mieć ...

matofesi:
Haft to fajna rzecz, ale ma dwie wady. Jedna to cena - o ile pamiętam, to projekt haftu mechanicznego wyceniany jest od długości samego haftu a przy dużych wypełnionych powierzchniach to potrafi być niestety dość sporo. Druga to to, że haft wymaga spodu - nie da się dobrze wyhaftować wzoru na samej koszulce - pod spód daje się fizelinę albo coś podobnego a to powoduje, że haftowane maszynowo koszulki są mało przyjemne w noszeniu zwłaszcza w sytuacji jak haft masz dokładnie "na cycu" ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej