ZX Spectrum > RÓŻNOŚCI

Greaseweazle

(1/10) > >>

Rzeznik:
Zanabyłem sobie takie cudo https://github.com/keirf/Greaseweazle/wiki

Fejsik umożliwia podłączenie napędu 3, 3,5, 5 1/4 przez usb do nowoczesnych peceta/mac'a i zrzut/nagrywanie dyskietek do/z obrazów (scp, hfe, ipf) czyli można powiedzieć to taka dużo tańsza wersja Kyrofluxa, a obrazy w hfe robi się po prostu w darmowym HXC Manager praktycznie z dowolnego retro-formatu).

Można go sobie poskładać samemu lub po prostu kupić: https://www.sellmyretro.com/offer/details/43881

Na tern moment ponagrywałem sobie na zwykłym nowym pecetowym floppie nie działające lub brakujące mi w boxach Amigowe gry w oryginałach, prosto z IPF czyli z zabezpieczeniami producenta. Zabieram się powoli za podłączenie napędu 5 1/4, żeby zobaczyć co będę potrafił tym nagrać. Na ten moment "jechałem" z linii komend ale jest oczywiście GUI do łatwiejszej obsługi https://desertsagesolutions.com/greaseweazlegui/.

Więcej info na facebooku jeśli ktoś ma, grupa https://www.facebook.com/groups/greaseweazle/

pgru:
Jeśli się nie mylę to ten interfejs(przymierzam się do składania) miał w co najmniej jednej wersji części kosztujące mniej niż 20 złotych, więc mają niezłą przebitkę jak sprzedają go za £30.99 (czyli ok. 149,8 złotych). Zresztą właśnie niska cena i otwarty projekt miał być chyba mocną stroną tego urządzenia.

tooloud:
też to kupiłem i nie mam problemu z wsparciem autora projektu kupując od niego.

damik:

--- Cytat: pgru w 2020.07.26, 20:26:57 ---Jeśli się nie mylę to ten interfejs(przymierzam się do składania) miał w co najmniej jednej wersji części kosztujące mniej niż 20 złotych, więc mają niezłą przebitkę jak sprzedają go za £30.99 (czyli ok. 149,8 złotych). Zresztą właśnie niska cena i otwarty projekt miał być chyba mocną stroną tego urządzenia.

--- Koniec cytatu ---

To o czym piszesz dotyczy wyłącznie pierwszej wersji tego projektu posiadającej ograniczoną funkcjonalność do obsługi tylko jednego napędu i bazującą na tanim module STM.
Autor sprzedaje nowszą wersję na większym i droższym procku z pewnego źródła. .
Te tańsze moduły są niestety często podrabiane przez chińczyków i nie działają poprawnie z udostępnianym przez autora wsadem. Wspomina o tym nawet na stronie projektu.
Ostatnio się też o tym przekonał pewien mój znajomy budując to urządzenie w tej pierwszej wersji.

damik:
Dzisiaj sprawdziłem swój moduł STM32 i o dziwo zadział z wsadem Greaseweazle F1, tyle że on był kupiony ze 2 albo 3 lata temu i zapłaciłem za niego 28zł, a nie za 15 jak teraz sprzedają. ;)
Teraz podobno to wielka loteria z tymi chińskimi płytkami.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej