ZX Spectrum > RÓŻNOŚCI

Greaseweazle

<< < (3/10) > >>

jackfinch:
Damik jest do tej wersji z blue pill jakiś schemat połączeń, czy tylko ta rozpiska w pliku tekstowym?

damik:
Czy o takie coś Ci chodziło?
Bo nic lepszego nie znalazłem.  :)

BTW. Jeśli chcesz mieć pewną/działającą płytkę Bluepill to warto kupić byle jaką najtańszą i podmienić w niej sam procek ze sprawdzonego źródła.
Wymaga to jednak umiejętności niedestrukcyjnego lutowania i zdejmowania układów SMD.  ;)

tapy:

--- Cytat: damik --- Jeśli chcesz mieć pewną/działającą płytkę Bluepill to warto kupić byle jaką najtańszą i podmienić w niej sam procek ze sprawdzonego źródła.
--- Koniec cytatu ---

Przyznam, że swego czasu kupowałem te moduły na kilogramy od chińczyków i nigdy nie trafiłem na niedziałający, trefny procek... Jedyne co dolega tym modułom, to za duża wartość opornika R10, którą należy podmienić na 1,5k by uzyskać zgodność ze standardem USB.

damik:
Procki w obecnie sprzedawanych modułach Bluepill zwykle nie są uszkodzone ale przemalowane z innych prostrzych modeli o czym wspominał wcześniej Zaxon. Akurat ten interface wymaga pełnej funkcjonalności oryginalnego proca, natomiast w niektórych mniej wymagających aplikacjach użytkownik może nie dopatrzyć się problemu.

Wkładają tam co mają,  ostatnio pewien mój znajomy miał nawet na pokładzie jakiś procek zgłaszający się 128KB Flash (pomimo stosownego symbolu na obudowie) gdzie oryginał powinien mieć 64 KB, jednak też nie działał z tym IF.

tapy:
W obecnie produkowanych BluePill można spotkać już całą gamę zgodnych (czy legalnych, to inna kwestia) procków. Niektóre są lepsze i gorsze od oryginału...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej