Autor Wątek: Zakupy na magazyn pośredniczący w UK i przesyłka do PL  (Przeczytany 2455 razy)

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: Zakupy na magazyn pośredniczący w UK i przesyłka do PL
« Odpowiedź #15 dnia: 2021.10.11, 18:20:48 »
Dorzuce jeszcze, ze jakis czas temu jeden z forumowiczow tutaj nabyl Sinclaira C5 W UK od goscia, ktory mial dwa i po zdjeciach wygladalo to wszystko bardzo pozytywnie. Tez poprosil mnie o pomoc i poradzilem mu to samo, gdzie sprzedawca zdeklarowal sie, ze sam przywiezie Sinclaira do kuriera do Depo. Kurier byl wczesniej oczywiscie uprzedzony i wszystko bylo dogadane i tu stalo sie cos, co mi sie spodobalo, ze kurier z ciekawosci przejzal aukcje czy posta na ktorym byly fotki. Nastepnego dnia rano, sinclair przyjezdza i kurier obejzal i znalaz kilka takich: a to ryska, a to pekniecie a to brakujacy element i ogolnie kilka takich rzeczy, ktorych nie bylo widac na zdjeciach. Kurier powiedzial sprzedawcy, ze nie moze w takim stanie przyjac towaru, bo zbyt rozni sie od tego na zdjeciach.

Skonczylo sie tak, ze nasz forumowicz zaoszczedzil sobie duzo nerwow i problemow z proba sciagniecia majatku za zakup, ktory po przyjezdzie zamiast ucieszyc moglby tylko mocno zdenerwowac, przez to, ze kurier mial oko i nie probowal tylko przerzucic jak worek ziemniakow zeby zarobic, tylko faktycznie postawil sie w pozycji swojego klienta.

To akurat nie byl Blue Feniks ale one dzialaja podobnie.

Jeszcze jedna historia, gdy wysylalem samochod. Zapytalem, czy moge wrzucic kilka artefaktow do bagazmika, powiedzieli, ze nie ma problemu, to wypchalem go po sam dach. Kurier przyjechal i zaczal sie smiac i powiedzial, ze chyba sobie jaja robie a ja trzymalem sie mocno wersjji, ze nie.
Umowilismy sie tak, ze na Depo jego ludzie poprzerzucaja te rzeczy do innych aut a potem zloza spowrotem tylko gdy przejada przez Niemcy, bo tam sie ktos najpewniej moze przyczepi. Dodatkowy koszt to £30. Samochod dojechal ze wszystkim do celu i przy odbiorze Dziadek dostal £30 do reki, bo kurier powiedzial, ze nie trzba bylo niczego przerzucac.

Tak czy inaczej, jak wiadomo, w zyciu roznie bywa, ale Jak Czesiu Niemen powiada - Ludzi dobrej woli jest wiecej....



Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2009
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Zakupy na magazyn pośredniczący w UK i przesyłka do PL
« Odpowiedź #16 dnia: 2021.10.12, 22:55:33 »
Czyli wszystko wraca do normy - a raczej do podziemia. Te oplaty i regulacje w niczym nie przypominaja niewielkiego podatku od transakcji, to raczej rodzaj kary wymierzonej w wymiana handlowa i to glownie w ludzi, ktorzy chcieliby cos kupic/sprzedac na niewielka skale.

m0b

  • *****
  • Wiadomości: 801
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Zakupy na magazyn pośredniczący w UK i przesyłka do PL
« Odpowiedź #17 dnia: 2021.10.12, 23:08:49 »
Przyjdą czasy, że Klaud i sajmosia lecąc w odwiedziny będą wrzucać do bagażu podręcznego kilka ZX'ów, a wracając zapakują w miejsce po nich szynkę w puszce ;)
« Ostatnia zmiana: 2021.10.12, 23:43:02 wysłana przez maciekb »

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: Zakupy na magazyn pośredniczący w UK i przesyłka do PL
« Odpowiedź #18 dnia: 2021.10.12, 23:14:26 »
Jesli dostana wize do Polski.

m0b

  • *****
  • Wiadomości: 801
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Zakupy na magazyn pośredniczący w UK i przesyłka do PL
« Odpowiedź #19 dnia: 2021.10.12, 23:20:12 »
Proponuję już zacząć sprawdzać, czy ZX'a da się zrolować i wcisnąć w ... Z puszką szynki to się raczej na pewno nie uda ;)

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Zakupy na magazyn pośredniczący w UK i przesyłka do PL
« Odpowiedź #20 dnia: 2021.10.12, 23:29:30 »
Przyjdą czasy, że Klaud ...

Mnie proszę w to nie mieszać.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

m0b

  • *****
  • Wiadomości: 801
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Zakupy na magazyn pośredniczący w UK i przesyłka do PL
« Odpowiedź #21 dnia: 2021.10.12, 23:44:12 »
Poprawione  :P

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: Zakupy na magazyn pośredniczący w UK i przesyłka do PL
« Odpowiedź #22 dnia: 2021.10.13, 08:43:03 »
Powiem Ci @maciekb, ze gdy tylko pojawi sie technologia, ktora pozwoli zrolowac zxa, to zapraszam na weekend ;)

Boyo

  • *****
  • Wiadomości: 749
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Zakupy na magazyn pośredniczący w UK i przesyłka do PL
« Odpowiedź #23 dnia: 2021.10.13, 14:10:45 »
@milton - w przypadku takich firm, procedury są ekstremalnie uproszczone. To oni deklarują wartość celną i dopełniają wszelkie formalności, Ty najwyżej trochę więcej zapłacisz przy pobraniu paczki. Moim zdaniem największe ryzyko wystąpienia problemów generują niekompetentni kurierzy w UK.
ZX81 / 2x ZX Spectrum 48kB / 3x ZX Spectrum+ 48kB / Inves Spectrum+ / ZX Spectrum+ 128kB / 2x ZX Spectrum +2 / ZX Spectrum +2A Action Pack / ZX Spectrum +3 / Didaktik Gama / TC 2048 / 2x JustSpeccy 128K
A500 2,5MB RAM Gotek HxC / A1200 Blizzard 1220/4+ADD4

milton

  • **
  • Wiadomości: 77
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • POKE 47196, 201
Odp: Zakupy na magazyn pośredniczący w UK i przesyłka do PL
« Odpowiedź #24 dnia: 2021.10.20, 16:37:29 »
No niestety Brexit... Mogłem więcej wyhaczyć sprzętu podczas mojej ostatniej wizyty w Cambridge. Jak patrze teraz na ceny na ebay to wtedy było tanio... Gumiaka mi brakuje, a mogłem wtedy w dobrej cenie kupić issue one... Jakieś spekulacyjne szaleństwo się robi.
ZX Spectrum+ (4B) | ZX Spectrum+ 128 (6U) | ZX Spectrum +2 128k (1) | RAM Turbo Interface Reset | Seikosha GP-50 | Quickshot II | Quickshot II Turbo | DivSD Nano Zaxon | RGB SCART Power mono/stereo martin381 :-) | Samsung SyncMaster 710MP