Komputery z Z80 > TIMEX

FDD3000 + gotek. Podłączenie i nagrywanie dyskietek.

<< < (2/12) > >>

chomik:
Czyli schody ;( mam goteka z wyswietlaczem, kupiony oryginalnie jako zewnetrzny.od Marka Cabana, ale firmaware itp ma stricte pod Amige i dziala z nią i z Atari ST. Chyba jest to Flash Floppy ver.3,28-jako HXC? Czyli trzeba cos robic/wgrac nowy firmwar? Jak tak to sie nie pisze bo uzywam goteka do amigi i st i nie chce mi sie co chwila zmieniac  Druga sprawa czy tasme do stacji da sie wyjąć z plyty glownej FD3000 normalnie? Bo wyglada na nie wtykany tylko takie, że tasma jest przylozona i jest to zacisniete. Wyjsciem jest, zacisniecie na tym kablu zlacza do goteka ale jak te zachodu to moze inaczej nagrac te dyskietki? Zdjecia zlacza i goteka dolacze jak sie uda.

chomik:
Poczytałem ponownie i chyba mam wszystko co potrzeba?

BTW jak sprawdzic jakie sie ma firmware w goteku?

Problem tylko z kablem na razie, boje sie wciskac uzywane zlacze w oryginalny kabel stacjj, a nie wiem jak sie wyjmuje oryginalna taśme z okyty glownej fdd3000. Oraz w ktora strone ta tasma ma isc, jak sie odwrotnie podlaczy tzn. o 180 stopni obroci to nic sie nie stanie? W kablu ktory kupilem od razu wymusza podlaczenie odwrotne do stacji 3" . W oryginale czerona skrajna zyla jest po lewej stronie stacji a w moim kablu budowa wtyczki (pilot) oraz szczerbinka w zlaczu krawedziowym stacji wymusza podlaczenie na odwrot. Oczywiscie moge to podlaczyc na odwrot rowniez w plycie glownej, ale jeszcze pozostaje pytanie jak to do goteka podlaczyc?

m0b:
FlashFloppy przy starcie "przedstawia" się na OLEDzie. O ile wiem nie ma wersji FlashFloppy dedykowanych tylko Amidze, czy ST. Jeśli masz taśmę trwale przymocowaną do płyty, to bym się poważnie zastanawiał nad montażem złącza, zwłaszcza używanego.

chomik:
Mam Flash Floppy 3.15. Poprosilbym o nastepne instrukcje ;).
Boje sie kabla ruszac ale chyba zacisne na tym oryginalnym te zlacze.W goteku podlaczany jest tylko jeden rzad wtyku pin34 wiec jak zle podlacze to nic sie nie stanie, w stacjah fdd 3,5" w PC bylo ok jak sie zle podlaczylo, ttzeba bylo tylko obrocic. Tutaj beda 4 kombinacje bo mozemy podlaczyc gorny rzad + obrot + oba rzedy podlaczone tez z obrotem.

Pozniej na pendrive obrazy dysku i co dalej? Latwo znalezc w necie?

 Komenda move* czy copy* i jaka skladnia komendy ??

chomik:

--- Cytat: m0b w 2022.01.10, 22:04:51 ---FlashFloppy przy starcie "przedstawia" się na OLEDzie. O ile wiem nie ma wersji FlashFloppy dedykowanych tylko Amidze, czy ST. Jeśli masz taśmę trwale przymocowaną do płyty, to bym się poważnie zastanawiał nad montażem złącza, zwłaszcza używanego.

--- Koniec cytatu ---

To co radzisz z tym kablem procz tego, że można nowe zacisnąć? Wydaje mi sie, ze taśma jest tak pol na pol na stale. Tzn da sie ją odczepić ale jest chyba zacisnieta. Druga sprawa wydaje sie ze jakby wtyczka miala dziurki na piny, moze w tym kierunku pojsc, jakis adapter,  ale juz minsie nie chce znowu czegos kupowac ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej