Autor Wątek: Stacja 3" FD-2  (Przeczytany 3971 razy)

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4693
Odp: Stacja 3" FD-2
« Odpowiedź #15 dnia: 2023.10.15, 13:19:22 »
Ależ ja zmusiłem stację 720 do nagrania w podwójnym kroku. Tyle że i tak normalna stacja w CPC tego i tak  nie daje rady odczytać i można tu rzeźbić i rzeźbić a nic z tego nie będzie. Teoria z praktyką rozjeżdza  sie malowniczo. Nie wierzycie, spróbujcie podłączyć sami . Ja wysiadam bo szkoda czasu.

Jasno napisałem,

NIC Z TAKIEGO PODŁĄCZENA NIE WYJDZIE. W założeniu tego co chciał osiągnąć autor tematu.

Chcecie, to sobie teoretyzujcie nadal ;) Ja wysiadam bo szkoda czasu.

Podobnie nic nie da założenie 2 głowicowej 720 kilo stacji do CPC. AMSDOS jej nie obsługuje, PARADOS jako napędu A też nie obsługuje .Więc robota bez sensu.
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2434
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Stacja 3" FD-2
« Odpowiedź #16 dnia: 2023.10.15, 15:10:40 »
A jesteś na 100% pewien że Twoja stacja FD-2 jest w pełni sprawna i ma poprawnie ustawiony TRK0 ?
Sprawdzałeś też na innych stacjach FD-2 (a może masz tylko jedną) czy zapis ścieżek się pokrywa ze sobą w różnych napędach tego samego typu ?
Chętnie wykonałbym takie testy oraz dodatkowe pomiary zamiast teoretyzować jednak nie mam u siebie sprawnego napędu FD-2. :(

Dlatego bardzo mnie interesuje Twoja metodologia i sposoby testowania, bo takie tam Twoje opowiadanie ile Ci na to zleciło czasu to niewiele wnosi do rozwiązania tej zagadki, no chyba że to jakaś tajemnica firmy albo my zwykli ludkowie nie jesteśmy godni takich informacji. :P
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4693
Odp: Stacja 3" FD-2
« Odpowiedź #17 dnia: 2023.10.15, 15:46:41 »
Nie nie jestem... ? Wiesz , robię stacje dysków do różnych komputerów od wielu lat ale oczywiście że nie pomyślałem żeby napędy sprawdzić ? Bez komentarza. Bo i co tu komentować ?
Jakbyś przeczytał i zrozumiał to co tu wcześniej pisałem to doczytałbyś że testowałem to na 5 różnych napędach......

Metodologię mam własną. W końcu od 15 lat pracuje przy Amstradach, klonach, buduje też stacje dysków do nich. I innych maszyn. CV nie wkleje ;)

Ty sobie wyrób swoją. Kup sprzęt, podłącz, spawdź czy to działa. A nie, pisząc coś tam gdzieś indziej na forach wyczytał ,  powielasz pierdoły pisane przez innych na innych pierdołowatych forach.

Potem to inni czytają i myślą że to jest prawda. A to tylko kolejny  fake news.
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2434
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Stacja 3" FD-2
« Odpowiedź #18 dnia: 2023.10.15, 19:24:09 »
No to się chyba nie dowiemy jak to z tym jest, bo nie napisałeś nawet ile z tych napędów było typu CF-2.
Metodologię mam swoją i moja wiedza bazuje na wieloletnim doświadczeniu w nieco poważniejszych firmach niż jakiś chałupniczy geszeft a nie jak to ująłeś na pierdołowatych forach ;)

Bardzo łatwo oceniasz innych i wydaje Ci się że jesteś jakimś guru, a ja tam słyszę tylko opryskliwe słowa i arogancką autoreklamę. :P
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

ZorrO

  • ***
  • Wiadomości: 149
  • Miejsce pobytu:
    UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Stacja 3" FD-2
« Odpowiedź #19 dnia: 2023.10.15, 23:03:45 »
Brawo damik. Mnie też sie wydaje że za szybko sie poddał. Na pewno jest jakiś sposób by odczytywać 40ścieżkowe dyskietki na 80ścieżkowej stacji. Jest tam jeszcze parę rzeczy które można by sprawdzić czy to nie one utrudniają tę sztukę. A może nawet da sie 40ścieżkową stację skłonić do pracy na 80ścieżkach. Co z tego że z jedną głowicą. To by dopiero była sensacja. Nie byłby to pierwszy raz gdy sie komuś udało znaleźć dziurę w całym. :)

chomik

  • ***
  • Wiadomości: 207
Odp: Stacja 3" FD-2
« Odpowiedź #20 dnia: 2023.10.16, 00:29:57 »
Dziekuje wszystkim za informacje. Widze, że nie jest tak łatwo jak myślałem wiec pozostane przy dedykowanej stacji
+3. Na razie nie mam żadnej ;(.

Johnny Red

  • **
  • Wiadomości: 56
  • Miejsce pobytu:
    Portugal
Odp: Stacja 3" FD-2
« Odpowiedź #21 dnia: 2023.10.16, 19:50:57 »
Can someone enlight me of what is a FD-2?
Is it a 3" drive or a 3.5" drive?

ZorrO

  • ***
  • Wiadomości: 149
  • Miejsce pobytu:
    UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Stacja 3" FD-2
« Odpowiedź #22 dnia: 2023.10.16, 21:34:48 »
3 inch drive, 2 heads, 80 tracks, 720K capasity, from Amstrad PCW.