ZX Spectrum > WSPÓŁCZESNE KLONY

Harlequin Superfo 128

<< < (2/38) > >>

steev:

--- Cytat: andy w 2014.11.23, 11:07:50 ---Mnie tylko przeszkadza U47 - nie przylutuję dziada :(

--- Koniec cytatu ---
Przecież to tylko TQFP48
Takie to się lutuje starą pistoletową lutolą z grubym grotem :)
[złapać dwie skrajne nóżki tak żeby wszystkie leżały ładnie na padach, pokryć cyną, zdjąć nadmiar cyny plecionką. i nie żałować pasty lutowniczej bo się nie uda...]

jacadym:

--- Cytat: andy w 2014.11.23, 11:07:50 ---Mnie tylko przeszkadza U47 - nie przylutuję dziada :(

--- Koniec cytatu ---

Moim zdaniem większym wyzwaniem jej przylutowanie złącza J12. Jest to złącze do karty CF.

Ponadto układ U47 jest to np. C8051F340 czyli mikrokontroler rodziny 8051 służący jedynie do sterowania sygnałami z zewnętrznej klawiatury połączanej do gniazda PS/2.
Może być problematyczne jego zaprogramowanie. Ja takiego programatora nie posiadam :(

Jeżeli nie planujesz podłączać klawiatury PS/2 to możesz sobie darować zarówno gniazdo J9 jak i ten układ.

zaxon:
:) takich zlacz CF za ostatnie 2 lata zasadzilem z 300 sztuk ;) Dobra pasta i sie jedzie ;) Projekt zacny faktycznie. Tylko to CF to dziala jako divide czy jakos inaczej?

trojacek:
Ten CF działa jako Pera Putnik's simple IDE (8 bit), hehe.
Czyli nie dość, że korzysta się z połowy pojemności nośnika, to jest się na dodatek przywiązanym do jedynego wkładu do ROM-u, jaki istnieje. To chyba największy minus tego klona.

zaxon:
No to troche kiepsko, moze jednak to zmienia na jakas wersje divide czy to CF czy sd,  z drugiej strony jednak chyba wiedza co robia ?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej