Komputery z Z80 > ZX81

Ciekawy klon ZX80/ZX81 dwa w jednym

<< < (44/44)

m0b:
Udało mi się wreszcie złożyć tego klona, ale mam problem z klawiaturą. Gdy zwieram pola kawałkiem przewodu, wszystko działa poprawnie. Gdy używam tych chińskich blaszek to już niekoniecznie, przy czym chyba nigdy nie zdziałał mi w ten sposób klawisz podpięty pod A13, A14, A15. Zawsze działają te podpięte pod A8, A9, A10, zaś czasami te pod A11, A12. Płytkę i blaszki odtłuściłem, więc to chyba nie ten problem. Zresztą naciśnięcie nawet niewykrywanych klawiszy powoduje mignięcie ekranu, więc nie jest to kwestia zupełnego braku styku. Ktoś miał taki problem?

damik:
Możliwe że jakaś blaszka Ci zwiera lub jest krzywo osadzona.
Metoda kolejnych przybliżeń i eliminacji się tutaj sprawdzi ;)

m0b:
Używam na razie jednej - kładę na właściwym miejscu i naciskam :)

damik:
Ładunki statyczne, plamy na słońcu, niewłaściwe układy scalone nie w tej technologii co projektant zalecił, dziwne blaszki itp  :P
Cudów nie powinno być w tym układzie, mnie tak wszystko trybi jak powinno na blaszkach :)

Z tym że na blaszki podklejałem zwykłą biurową taśmą klejącą od góry by się nie przemieszczały podczas naciskania i izolowały od palców.

m0b:
Nie będę ściemniał, że w tym klonie mam wszystko tak jak twórca przykazał. LSy teraz nie rosną na drzewach, więc mam przedziwną mieszankę ALS, HCT, a nawet jeden HC się musiał poświęcić. O gamie producentów już nawet nie wspominam :) Ale problem był prozaiczny - oczywiście dotykałem blaszek mym brudnym paluchem i dodawałem najwyraźniej coś od siebie. Po odizolowaniu się wszystko działa - dzięki :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej