Autor Wątek: giełdy Pixela styczeń-kwiecień  (Przeczytany 18625 razy)

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: giełdy Pixela styczeń-kwiecień
« Odpowiedź #15 dnia: 2018.02.26, 18:44:49 »
A w sumie to tak sie zastanawiam, robie sobie wlasnie mały urlop i przydałby mi sie taki rekraacyjny wyjazd. Pociągiem zeby zas głupot nie nakupować ;)
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

ZX Freeq

  • *****
  • Wiadomości: 1833
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: giełdy Pixela styczeń-kwiecień
« Odpowiedź #16 dnia: 2018.02.26, 19:32:27 »
Ja też będę, raczej wcześniej niż później.
ZX80|ZX81+16kB+PandAY|ZX 48k/+/128k+/+2/+2A/+3/Vega/Next|QL+QIDE|JS128|Timex 2048+2040|UK2086|FDD3000+3.5''|AY|ZX HD|Divide2k11/2k14|DivMMC/PicoDivSD|BetaDisk 128|Opus|Masakrator FM|If 1/2/Microdrv|Multiface 1|+2A\B SDI-1|SJS 1/2|ZX Printer|TZXDuino|+3 HxC USB|ZXUno|Omni
Z88|A500/600|PC200|Ent128

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2009
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: giełdy Pixela styczeń-kwiecień
« Odpowiedź #17 dnia: 2018.02.27, 09:24:53 »
Jak nie zamarzne tez bede.

jack_świdnik

  • *****
  • Wiadomości: 1641
  • Miejsce pobytu:
    Świdnik / Lublin
Odp: giełdy Pixela styczeń-kwiecień
« Odpowiedź #18 dnia: 2018.03.04, 08:28:43 »
byłem parę godzin i macie parę fotek
https://photos.app.goo.gl/fvMiPvKDBSFSkYva2
oczywiście przywiozłem sobie parę pamiątek z giełdy  :D
moje marzenie: Timex 2048 128K

martin381

  • *****
  • Wiadomości: 1213
  • Miejsce pobytu:
    JAROCIN
  • Gdzie jestem.....dokąd zmierzam....dokąd
Odp: giełdy Pixela styczeń-kwiecień
« Odpowiedź #19 dnia: 2018.03.04, 09:57:34 »
Fajnie jak podróż w czasie do poprzedniego wieku  :)
Spectrusie  i akcesoria(rożne  , przechodnie , nie tylko komputerki) , miałem w rękach ISSUE 1 , Harlequin , poszukuję spektrusia którego zmajstrowałem 28 lat temu , AX81 , ZXUNO , ICOM IC7000  call sign SQ3PLR

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Odp: giełdy Pixela styczeń-kwiecień
« Odpowiedź #20 dnia: 2018.03.04, 12:21:08 »
Wygląda na to, że i sprzętu i odwiedzających było znacznie więcej niż w styczniu. Pozostaje mieć nadzieję, że kwietniowa impreza będzie jeszcze bardziej udana :) Nie mogę się doczekać :)

btw - tak się zastanawiam, czy nie byłoby ciekawym uruchomić mały kącik napraw pod wezwaniem speccy.pl - miejsce w którym zainteresowani mogliby wymienić kondensatory, dokonać drobnych przeróbek czy modyfikacji albo spróbować ożywić "martwych członków" swojej kolekcji. Oczywiście wymagałoby to zabezpieczenia części, narzędzi oraz "personelu medycznego" :) Niezależnie od tego czy zakres miałby być ograniczony do użytkowników speccy.pl czy być znacznie szerszy temat wydaje się warty przedyskutowania.

btw 2 - ciekawie wyglądałby konkurs lutwania fejsów na czas :) Mam jeszcze 3 płytki z kompletem komponentów do ZX FlashCart - chętnie je udostępnię :)

btw 3 - cholernie ciekawe byłoby posłuchać np. o diagnostyce sprzętu czy najczęstszych problemach.
« Ostatnia zmiana: 2018.03.04, 12:43:34 wysłana przez PABB »

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: giełdy Pixela styczeń-kwiecień
« Odpowiedź #21 dnia: 2018.03.04, 12:40:01 »
Eeee panie kolego. Nie po to sie urywam z fabryki na party zeby na party zas ze spawarką siedzieć ;)
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Odp: giełdy Pixela styczeń-kwiecień
« Odpowiedź #22 dnia: 2018.03.04, 12:45:21 »
Eeee panie kolego. Nie po to sie urywam z fabryki na party zeby na party zas ze spawarką siedzieć ;)

Zaxon - w przypadku konkursu Ty i tak, żeby wyrównać szanse, musiałbyś lutować jedną ręką, z zamkniętymi oczami i niepodłączoną do zasilania lutownicą :) Rola sędziego, albo rozdającego nagrody - OK :P
Z prac ręcznych jesteś zwolniony - natomiast bardzo chętnie bym posłuchał jak o nich opowiadasz :)

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: giełdy Pixela styczeń-kwiecień
« Odpowiedź #23 dnia: 2018.03.04, 12:54:01 »
Czy to musi być tak ordynarnie publicznie ?
Zdecydowanie preferuję bardziej kameralne warunki do takich opowieści :P
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

jack_świdnik

  • *****
  • Wiadomości: 1641
  • Miejsce pobytu:
    Świdnik / Lublin
Odp: giełdy Pixela styczeń-kwiecień
« Odpowiedź #24 dnia: 2018.03.04, 13:44:48 »
Wygląda na to, że i sprzętu i odwiedzających było znacznie więcej niż w styczniu. Pozostaje mieć nadzieję, że kwietniowa impreza będzie jeszcze bardziej udana :) Nie mogę się doczekać :)

btw - tak się zastanawiam, czy nie byłoby ciekawym uruchomić mały kącik napraw pod wezwaniem speccy.pl - miejsce w którym zainteresowani mogliby wymienić kondensatory, dokonać drobnych przeróbek czy modyfikacji albo spróbować ożywić "martwych członków" swojej kolekcji. Oczywiście wymagałoby to zabezpieczenia części, narzędzi oraz "personelu medycznego" :) Niezależnie od tego czy zakres miałby być ograniczony do użytkowników speccy.pl czy być znacznie szerszy temat wydaje się warty przedyskutowania.

btw 2 - ciekawie wyglądałby konkurs lutwania fejsów na czas :) Mam jeszcze 3 płytki z kompletem komponentów do ZX FlashCart - chętnie je udostępnię :)

btw 3 - cholernie ciekawe byłoby posłuchać np. o diagnostyce sprzętu czy najczęstszych problemach.

moim zdaniem giełda powinna być giełdą retro, a nie imprezą integracyjną
mnie w styczniu nie było i nie mam porównania ale wczoraj wydawało mi się że jest mało ludzi przyszło, może dlatego że mało było reklamy, bilety po 20zł
sprzętu retro sporo, lokalizacja stolików "rozstrzelona" po dwóch poziomach, lepiej by było aby było wszytko na jednym pod scianami dookoła i na środku.
albo inna całkiem miejscówka jak ma się to rozkręcać
za miesiąc się pewnie pojawię tylko jako zwiedzający bez sprzętu.
moje marzenie: Timex 2048 128K

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Odp: giełdy Pixela styczeń-kwiecień
« Odpowiedź #25 dnia: 2018.03.04, 13:55:56 »
Czy to musi być tak ordynarnie publicznie ?
Zdecydowanie preferuję bardziej kameralne warunki do takich opowieści :P

post poddany edycji - skręciłem w złą stronę :)

Nauczka dla mnie na przyszłość - trzeba być czujnym i ostrożnie dobierać słowa :)


« Ostatnia zmiana: 2018.03.04, 14:37:33 wysłana przez PABB »

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: giełdy Pixela styczeń-kwiecień
« Odpowiedź #26 dnia: 2018.03.04, 14:18:47 »
E, ale cały czas chodzi o lutowanie ? :o
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: giełdy Pixela styczeń-kwiecień
« Odpowiedź #27 dnia: 2018.03.04, 14:19:30 »
Jak ktoś będzie chciał posłuchać o sprzęcie od strony serwisowania go, służę konsultacją w ramach wiedzy na ten temat mojej skromnej osoby.
Może wtedy zostanie naświetlony obraz, jak wygląda diagnostyka i serwis sprzętu jak to się mówi "od zaplecza".
Chętnie uświadomię osoby zaczynające retro zabawę starym sprzętem, z czym się to wiąże, od momentu zakupu takiego sprzętu jako n/n stan.
Proszę uwierzyć, jest o czym opowiadać, oj jest.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Odp: giełdy Pixela styczeń-kwiecień
« Odpowiedź #28 dnia: 2018.03.04, 14:27:23 »
moim zdaniem giełda powinna być giełdą retro, a nie imprezą integracyjną
mnie w styczniu nie było i nie mam porównania ale wczoraj wydawało mi się że jest mało ludzi przyszło, może dlatego że mało było reklamy, bilety po 20zł
sprzętu retro sporo, lokalizacja stolików "rozstrzelona" po dwóch poziomach, lepiej by było aby było wszytko na jednym pod scianami dookoła i na środku.
albo inna całkiem miejscówka jak ma się to rozkręcać
za miesiąc się pewnie pojawię tylko jako zwiedzający bez sprzętu.

JacK - pozwolisz, że się z Tobą grzecznie nie zgodzę :) W styczniu - frekwencja nie dopisała, w marcu - jak sam zauważyłeś - również. Dlaczego w tak sporym mieście nie udaje się zgromadzić odpowiedniej ilości ludzi zainteresowanych tematyką retro? Moim zdaniem, odpowiedź jest bardzo prosta - formuła "giełdy jako giełdy" nie wystarcza. Z własnego doświadczenia wiem, że żeby jakakolwiek inicjatywa się udała należy sprawić, że ludzie będą czuć jakąś wartość z tego, że się na niej pojawią (w uproszczeniu - osiągnąć "korzyść", nie w rozumieniu materialnym). Wartością może być np. poznanie / bycie częścią jakiejś społeczności (i tutaj idea speccy party jest świetna). Możliwość sprawdzenia się - super... Zdobycie wiedzy z rąk (ust? :)) ekspertów - genialnie. Sentymentalna wycieczka razem z dziećmi (bez konieczności ciągłego sięgania po portfel) - rewelacja. W firmie w której pracuję odpowiadam za szeroko rozumianą strategię produktową (marketing i dział architektów) i widzę na co dzień, jak bardzo łatwo utonąć przez brak świeżych pomysłów, sztampowe myślenie czy bylejakość.

Jako społecznik-idealista z przekonania (marzyciel z charakteru), uważam, że wszelkie inicjatywy mogące przybliżyć innym to co jest dla nas ważne, czym się interesujemy i co staramy się pielęgnować powinny być pielęgnowane. Jeżeli nie pojawią się wspomniane wyżej wartości/korzyści to czym ta giełda będzie się różniła od giełdy z warzywami? Odpowiadam - niczym.

Idealnym przykładem jak ważne jest budowanie community, jest to co robi Marcin w HackRoom 122 - gdyby nie bariera w postaci 350km byłbym na każdym spotkaniu. Marcin - czapki z głów :)

Ja na giełdę pixela patrzę jak na szansę niesienia "kaganka retro-oświaty" - możliwość pokazania szerszej społeczności, że może warto zainteresować się czymś innym niż nowa ramówka Polsatu... Kto wie, jakie talenty się w nich czają :)

Marzenia? Pewnie tak - jednak gorąco wierzę w to, że mogą się spełnić :)

P.S. Oczywiście piszę o tym przez pryzmat własnych przekonań i/lub oczekiwań w stosunku do tego czym mogłaby być taka giełda. A one - te przekonania - nie muszą być Twoimi :)

P.S.2 Nie zdradzając zbyt dużo, jeżeli wszystko pójdzie dobrze to pod koniec roku coś w tym duchu będzie miało miejsce w Katowicach :)

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Odp: giełdy Pixela styczeń-kwiecień
« Odpowiedź #29 dnia: 2018.03.04, 14:28:33 »
Jak ktoś będzie chciał posłuchać o sprzęcie od strony serwisowania go, służę konsultacją w ramach wiedzy na ten temat mojej skromnej osoby.
Może wtedy zostanie naświetlony obraz, jak wygląda diagnostyka i serwis sprzętu jak to się mówi "od zaplecza".
Chętnie uświadomię osoby zaczynające retro zabawę starym sprzętem, z czym się to wiąże, od momentu zakupu takiego sprzętu jako n/n stan.
Proszę uwierzyć, jest o czym opowiadać, oj jest.

Będę siedział/stał w pierwszym rzędzie :) Jak mawiał Zagłoba - mądrego i przyjemnie posłuchać :)