Autor Wątek: ChipmuSick radio.  (Przeczytany 34290 razy)

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
ChipmuSick radio.
« dnia: 2011.11.10, 15:24:09 »
http://chipmusick.abrimaal.pro-e.pl
Do posłuchania około 800 utworów z różnych chipów, w tym około 250 ze Spectrum.
AY Music, ULA plus.

Pyza^Illusion

  • *****
  • Wiadomości: 586
  • Miejsce pobytu:
    Lubań, dolnośląskie
Odp: ChipmuSick radio.
« Odpowiedź #1 dnia: 2011.11.10, 20:52:00 »
Spojrzałem na tracklistę i...
Yyyy, poprawcie mnie jeśli się mylę, ale czy do Sound Trackera songów nie pisał czasem Kicia? Figuruje tam natomiast Bzyk. O ile mi wiadomo, to Bzyk jest autorem programu, a songi klepał (korzystając z zaplecza na Amidze) Kicia właśnie... Może ja w jakiejś 20-letniej nieświadomości żyję? :p
ZX Spectrum+ (128kB by STAVI), FDD3000, TI-OF-TTL/ZXVGS, Masterface2b, MacFace II, DivIDE plus, Just Speccy 128...

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: ChipmuSick radio.
« Odpowiedź #2 dnia: 2011.11.10, 23:16:37 »
Szczerze, to nie jestem pewien. W Soundtracker Demo nigdzie nie podano autorów, a mam Pop Corn jako plik .stc  (do odtwarzania w playerze na PC) i tam jako autor podany jest Bzyk. Ja więc automatycznie przypisałem jego autorstwo pozostałym utworom, które nagrywałem bezpośrednio z demo.
Jedyne utwory, które znam i wiem że zrobił je Kicia, to Dobranocki, daleko im do brzmienia tych z Soundtracker Demo, możliwe, że to kwestia tego, że pisał je w jakimś starym trackerze oferującym niewielkie możliwości.
Temat zostaje otwarty, może ktoś się przyzna  :)
« Ostatnia zmiana: 2011.11.11, 00:22:22 wysłana przez Abrimaal »
AY Music, ULA plus.

Pyza^Illusion

  • *****
  • Wiadomości: 586
  • Miejsce pobytu:
    Lubań, dolnośląskie
Odp: ChipmuSick radio.
« Odpowiedź #3 dnia: 2011.11.11, 00:16:51 »
W sumie to nie mam pojęcia skąd się wzięło, że to Kicia pisał songi wbudowane w ST. Tak miałem zakodowane w zasadzie od początku - może gdzieś to wyczytałem? Sam już zgłupiałem... :/

No ale nie tylko ja tak myślałem:

http://www.scenemusic.net/demovibes/artist/4812/
http://pl.ayli.st/Kicia

A'propos EEL Demo (SoundTracker Demo), nie jestem pewien, ale może ładowałeś to z jakiegoś snapshota, a chyba podczas loadingu coś tam na ten temat autorów pisało (albo w loaderze czy na screenie).
« Ostatnia zmiana: 2011.11.11, 00:27:20 wysłana przez Pyza^Illusion »
ZX Spectrum+ (128kB by STAVI), FDD3000, TI-OF-TTL/ZXVGS, Masterface2b, MacFace II, DivIDE plus, Just Speccy 128...

Duddie

  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: ChipmuSick radio.
« Odpowiedź #4 dnia: 2011.11.12, 18:28:09 »
Najlepiej niech sam Kicia się wypowie, jest zarejestrowany na forum......
ZX Spectrum 48K, ZX Spectrum+, ZX Spectrum 128K, ZX Spectrum +2/+3, Timex 2048, Unipolbrit 2086, FDD3000, Timex Terminal 3000, PlusD, Multiface 128, Multiface +3, divIDE Plus, IF1+microdrive

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: ChipmuSick radio.
« Odpowiedź #5 dnia: 2011.11.12, 19:13:48 »
Mam to demo jako snapshot .z80, wrzucam tutaj.
W demo "Dobranocki" by Kicia jest jeszcze Axel F, ale to jest inne wykonanie niż z SoundTracker Demo.
« Ostatnia zmiana: 2011.11.12, 19:17:57 wysłana przez Abrimaal »
AY Music, ULA plus.

Pyza^Illusion

  • *****
  • Wiadomości: 586
  • Miejsce pobytu:
    Lubań, dolnośląskie
Odp: ChipmuSick radio.
« Odpowiedź #6 dnia: 2011.11.12, 23:05:00 »
Najlepiej niech sam Kicia się wypowie, jest zarejestrowany na forum......

No tu mnie zainteresowałeś :) Pod jakim nickiem?

A dociekając dalej. Możliwe, że w "Bajtku" jak był artykuł o ST to gdzieś to było napisane. Tylko trzeba by to odnaleźć :D Około 90 roku...
ZX Spectrum+ (128kB by STAVI), FDD3000, TI-OF-TTL/ZXVGS, Masterface2b, MacFace II, DivIDE plus, Just Speccy 128...

Pyza^Illusion

  • *****
  • Wiadomości: 586
  • Miejsce pobytu:
    Lubań, dolnośląskie
Odp: ChipmuSick radio.
« Odpowiedź #7 dnia: 2011.11.12, 23:44:49 »
Ciekawość gorsza od... No i proszę, wiadomo już skąd to się wzięło. Przedostatni akapit załącznika. Nie jest napisane jednoznacznie, ale pewnie to jest źródło mojej wiedzy/niewiedzy :)
ZX Spectrum+ (128kB by STAVI), FDD3000, TI-OF-TTL/ZXVGS, Masterface2b, MacFace II, DivIDE plus, Just Speccy 128...

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: ChipmuSick radio.
« Odpowiedź #8 dnia: 2011.11.13, 00:32:47 »
No to poprawiamy tagi mp3.
A propos pisma Bajtek, wszystkie numery są do ściągnięcia z tej strony:
Link
Pliki są w formacie djvu (otworzy je np. irfan view), może kiedyś znajdę czas i przerobiłoby się na pdf. ;)
AY Music, ULA plus.

Pyza^Illusion

  • *****
  • Wiadomości: 586
  • Miejsce pobytu:
    Lubań, dolnośląskie
Odp: ChipmuSick radio.
« Odpowiedź #9 dnia: 2011.11.13, 02:27:31 »
Pliki są w formacie djvu (otworzy je np. irfan view), może kiedyś znajdę czas i przerobiłoby się na pdf. ;)

Wystarczy wtyczka do przeglądarek :p
http://www.djvu.com.pl/download.php
Przerabianie mija się z celem, jak ktoś chce sobie wydrukować zrobi to z powodzeniem z tej wtyczki.
ZX Spectrum+ (128kB by STAVI), FDD3000, TI-OF-TTL/ZXVGS, Masterface2b, MacFace II, DivIDE plus, Just Speccy 128...

Cat^

  • *
  • Wiadomości: 7
  • Miejsce pobytu:
    proszę uzupełnić/please update
Odp: ChipmuSick radio.
« Odpowiedź #10 dnia: 2011.11.13, 16:19:23 »
Cześć, faktycznie swego czasu razem z Bzykiem tworzyliśmy Sound Tracker'a na Spectrum - byłem jego "konsultantem muzycznym", a on oczywiście autorem kodu. Zwrócił też się do mnie z prośbą o napisanie kilku modułów, które miały zostać umieszczone w wersji dystrybucyjnej ST, jak również znalazły się w demie (w credits jestem wymieniony jako autor muzyki). Oprócz "Gliniarza" weszło tam kilka coverów modułów Amigowych, a także przerobiony przeze mnie fragment remixu Laser Dance. Dobranocki, Kolędy, itp. Pisałem wcześniej na "Wham the Music Box". ;) Pozdrawiam serdecznie. Dawniej: Kicia, aktualnie: Cat^ (dorosło się trochę... ;))

Pyza^Illusion

  • *****
  • Wiadomości: 586
  • Miejsce pobytu:
    Lubań, dolnośląskie
Odp: ChipmuSick radio.
« Odpowiedź #11 dnia: 2011.11.13, 17:13:15 »
Nie wiem jak to będzie dalej z tym rośnięciem... Ale Tygrysa już mamy :p
Fajnie, że powoli pojawiają się ludzie z tej "pierwszej" sceny. Osoby, które przecierały szlak... Miło byłoby poczytać co się z dalej działo z niektórymi, czy jeszcze jakiś sentyment pozostał (no ba, na pewno). Swoją drogą to niedawno namierzyłem Ziutka :) Też wyrósł z ksywki i nowy nick brzmiał SwenG. Tylko jakoś tak odniosłem wrażenie, jakby wszystko już niemal zapomniał - zostały w pamięci strzępki :/
Ciekaw jestem na ile udało by się "skompletować" te wszystkie osobistości tutaj na forum. Wiecie... Ten znał tego, utrzymywał kontakt, ma jakiś stary adres, itp. Nie mówię, żeby od razu nagabywać, ale wysłać jakąś pocztówkę z adresem forum :) Pewnie większość już nie mieszka tam gdzie dawniej, ale może jakaś rodzina dostarczy etc. :D Eeeehhh, ale się rozmazałem :D No i to nie ten temat raczej...
ZX Spectrum+ (128kB by STAVI), FDD3000, TI-OF-TTL/ZXVGS, Masterface2b, MacFace II, DivIDE plus, Just Speccy 128...

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: ChipmuSick radio.
« Odpowiedź #12 dnia: 2011.11.14, 22:47:20 »
Spojrzałem na tracklistę i...
Yyyy, poprawcie mnie jeśli się mylę, ale czy do Sound Trackera songów nie pisał czasem Kicia? Figuruje tam natomiast Bzyk.


Songi pisał Hacker Kicia.
Chyba do dziś nikt nie napisał lepszego italo i synthpop na ZX Spectrum.
Próbuję to uczynić od wielu lat, idąc dokładnie śladami tego pana, bo inne style na AY mi nie pasują (nie wiem, po co się robi rave i inne techno na AY, na przykład).


___________EDIT_____________
Oooo, no to widzę, że dopisał się i sam Hacker Kicia. :)
Jakby stali obok siebie: Hacker Kicia i Jean Michel Jarre, to nie wiedziałbym, od kogo brać autograf najpierw.


.
« Ostatnia zmiana: 2011.11.14, 22:48:51 wysłana przez YERZMYEY/HOOY-PROGRAM »

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: ChipmuSick radio.
« Odpowiedź #13 dnia: 2011.11.14, 23:41:44 »

Songi pisał Hacker Kicia.
Chyba do dziś nikt nie napisał lepszego italo i synthpop na ZX Spectrum.
Próbuję to uczynić od wielu lat, idąc dokładnie śladami tego pana, bo inne style na AY mi nie pasują (nie wiem, po co się robi rave i inne techno na AY, na przykład).
Nie bądź taki ironiczny, on to robił w 1990  :P i zrób jakiś metalowy kawałek, np. ten Therion "Grand Finale", który Ci zasugerowałem. \,,/
AY Music, ULA plus.

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: ChipmuSick radio.
« Odpowiedź #14 dnia: 2011.11.14, 23:44:04 »
Nie bądź taki ironiczny, on to robił w 1990  :P i zrób jakiś metalowy kawałek, np. ten Therion "Grand Finale", który Ci zasugerowałem. \,,/


Eeee... Nie rozumiem?